Zayıflatan İçecekler, Kilo Vermek İçin Düşük Kalorili İçecekler

Zayıflamak ve kilo vererek güzelleşmek isteyenler için sadece yediklerine dikkat etmek yetmez. Aynı zamanda ne içtiklerine ve hangi sıvıları tükettiklerine de çok dikkat etmelidirler. Burada zayıflatan ve düşük kalorili içeceklerden söz edeceğiz:

Organizma gece boyunca toksin ve artık maddeler üretiyor. Uyku sırasında sıvı kaybı devam ederken, sıvı alımımız duruyor. Bu yüzden uyanır uyanmaz bir bardak su veya bitki çayı içmeye özen gösterin.

Oda ısısında bekletilmiş bir bardak su içmek, böbrek ve bağırsakların işlevini artırarak vücudu toksin ve artıklardan temizliyor. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Bu maddelerin vücuttan atılımını kolaylaştırmak ve vücudun ısı mekanizmasını gün boyunca dengelemek için sabahın erken saatlerinde sıvı almak çok yararlı.

Kahvaltıda bir fincan kahve veya bir fincan siyah çay için.

Kahve ve çay sinir sistemini uyaran maddeler içerir, uykunuzu açar. Bu maddeler hızla enerji verip, zihni açar ve konsantrasyonu artırır.

İçerdiği kafein sayesinde gün ortasına kadar sizi zihinsel olarak formda tutar. Ayrıca metabolizmayı da hızlandırıyor.

Ara öğünde bir bardak taze sebze suyu veya süt için.

Sabahları saat 10.00 ile 11.00 arasında vücudun su rezervi azalıyor, kan şekeri düşüyor, yorgunluk ve konsantrasyon azalması baş gösteriyor. Dolayısıyla, bu aşamada vücudun yeniden şarj edilmesi gerekiyor. Organizmayı tazeleyerek, güçlendirecek ve kan şekerini düzenleyecek bir içecek gerekiyor.

Sebze suları özellikle sıcak havalarda terle kaybedilen vitamin ve mineral tuzlarının geri alımını sağlıyor. Ayrıca sebzelerde bulunan karbonhidrat sayesinde kan şekerini düzenliyor; konsantrasyonu yükseltiyor.

Öğle yemeği saati ayran veya maden suyu için.

Ayran, kalsiyum ihtiyacınızı karşılar. Maden sularında bulunan mineraller gün ortası için iyi bir takviye sağlar, enerji verir.

Ayranın içine taze nane katarak, nanenin ödem söktürücü özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Nane, maydanoz gibi yeşil yapraklı sebzeler, ödem çözücüdür ve ayrana güzel bir lezzet verirler. Ayrıca maden suyuna yarım limon sıkıp, içmek C vitamini almanızı da sağlar.

Yemekten sonra hazmı kolaylaştıran bir içecek seçin.

Yemekten sonra uykunuzu açacak bir çay, hem hazmı kolaylaştırıyor, hem de içeriğindeki tein maddesi nedeniyle genelde bu saatlerde baş gösteren uyku halini engelliyor.

Yemek yedikten sonra şekerleme yapmak yerine, egzersiz yapın.

Yatmadan önce süt için.

Gece yatağa girmeden içeceğiniz süt, kemik yoğunluğunu korumaya yardımcı oluyor ve salgılanan büyüme hormonuyla birleşip, yıpranan vücudu tamir ediyor.

Yatmadan önce içeceğiniz kefir de aynı görevi görecektir.

paylaş:

Yorum Yap