Yüz tipine göre ideal saç kesimi, hangi yüz şekline nasıl saç modeli uygun gider ve yakışır

Baklava Yüz
Eğer yüzünüzün neresini vurgulamak istediğinizi bilirseniz bu yüz tipi her model için uygundur. Düz, dalgalı, uzun ya da kısa modellerin hepsini huzurla kestirebilirsiniz.

Baklava Yüz

Yuvarlak Yüz
En ideal yüz tiplerinden biridir. Eğer yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz, hareketli modelleri seçerek saçınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzün yuvarlaklığı fark edilmez, daha ince gözükür.

Yuvarlak Yüz

Üçgen Yüz
İdeal olmayan bir yüz tipidir. Bu yüzden kuaförünüzü oldukça yorabilirsiniz. Üçgen yüzlere hareketli modeller uygundur. Şakak kemiklerinden yukarı doğru hareketlendirilmiş ve enseden uzatılmış saçlar bu yüz tipi için idealdir.

Üçgen Yüz

Ters Üçgen Yüz
Surat yapısında değişiklik yapılabilen ve makyaja da en uygun olan yüz şeklidir. Bu tipteki yüzlere modern kesim yapılabilir. Görünüşünüze güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirip, üst kısmına hacim vererek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha dengeli ve yumuşak olmasını istiyorsanız, ensede başlayan hacim ve yukarılara doğru azalan kabartılar şeklinde kullanabilirsiniz.

Ters Üçgen Yüz

Dikdörtgen Yüz
Üzerinde çok oynanamayan yüz tiplerinden biridir. Eğer değişiklik istiyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesimleri tercih edebilirsiniz. Şakak kemiklerini kapatan katlar kullanmalısınız. Bu şekilde daha dengeli ve uyumlu bir saç şekli elde edebilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz

Kare Yüz
Kare yüz de aynı yuvarlak yüz gibi dengelidir. Yüzdeki kemik şekillerinden dolayı sertlik ön plandadır. Önleri katlı kesimler bu yüz tipine çok uygundur. Eğer yüz şeklinizden memnun değilseniz, şakaklardan itibaren inen katlar ya da kakül kestirebilirsiniz. Böylece suratınızda daha yumuşak hatlar görülür.

Kare Yüz

Enine Dikdörtgen Yüz
Bu yüz şeklinde uzun saç modelleri kullanabilir ve yukarı doğru hareketlendirilmiş şekillerle yüzünüzü inceltebilirsiniz. Dikdörtgen şeklinde kesimlerle yüz yapınızda değişiklikler elde edebilirsiniz.

Enine Dikdörtgen Yüz

paylaş:

Yorum Yap