Yunanistan tarihi yerleri ve doğal güzellikleri, yunanistanın gezilecel görülecek yerleri

Yunanistan zengin ve güçlü bir uygarlığa beşiklik etmiştir. Başkent Atina tarihin ve mitolojinin ortak ürünüdür. Eski Yunan döneminden kalma yapı, heykel ve eşyalar ülkenin zengin klasik mirasını yansıtır. Dünyada sadece mermerden inşa edilen tek stadyum olan Panathinaiko Stadyumu ve 1891’de açılan Milli Arkeoloji Müzesi bulunmaktadır.
Yunanistan’ın adaları en güzel yerleri arasındadır. İşte o adalar;

Amorgos

Hozoviotissas manastırı burada bulunmaktadır. Bu manastır denizden 300 metre yukarıda, kayalıkların içine oyulmuş 11`inci yüzyıldan kalmıştır.
Plaja kayıkla gitmeniz gerekiyor.

Kos

Çevresi birbirinden güzel plajlarla dolu olan Kos adası yaz sezonu için çok ideal.

Mykonos

Mykonos 1615 yılında kurulmuştur. Yunanistan’ın en gösterişli adalarındandır.

Naxos

Naxos sahip olduğu vadiler ve dağlar sayesinde Yunanistan’ın en dinlendirici adalarından biri.

Paros

Bu adada birbirinden güzel plajlar ve sevimli balıkçı köyleri bulunmaktadır. Doğal yürüyüşlerden ve su sporlardan hoşlananlar için güzel bir tercih.

Patmos

Patmos adasında bulunan tarihsel manastır-kilise burayı dinsel açıdan bir merkez haline getirmiştir. Patmos yeşil ve küçük bir adadır.

Rodos

Rodos diğer 12 adanın yönetim merkezidir. Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış olan Rodos, sahilleriyle herkesi büyüleyecek niteliktedir. 14. yüzyılda inşa edilmiş olan `Palace of the Grand Master` ve Arkeoloji Müzesi adanın geçmişini merak edenler için ziyaret edilmesi gereken bir yer.

Samos

Samos adası, Türkiye’ye en yakın olan adadır. Plajları, yeşil doğası ve tarihi kalıntılarıyla görülmesi gereken bir yerdir.

Santorini

Santorini beyaz evleriyle, dar sokaklarıyla, açık hava cafeleriyle ve dik yamaçlarda göz kamaştırıcı köyleriyle misafirlerini adeta büyülüyor.

paylaş:

Yorum Yap