Yeni iPhone Ekranı Boyutu Kaça Kaç, iPhone 3 Ekran Genişliği Ne Kadar?

Dev şirket, Samsung’a karşı rekabette iPhone’ların ekranını büyütecek. Asya’daki üreticilere büüyk ekranlı siparişler gitti bile. Uzmanlar Ekim ayında yeni iPhone’un piyasaya çıkabileceğini açıkladı.

Dünyanın en değerli şirketi olan Apple, 3.5 inçlik iPhone’ların ekranlarının yeni nesilde büyüyeceğini açıkladı. Apple’ın planları hakkında bilgi sahibi olan üç kişinin verdiği bilgiye göre, Asya’daki üreticilere şimdiden siparişler ulaştırıldı.

Bloomberg’e konuşan ismini açıklamak istemeyen kişilerin verdiği bilgilere göre, Apple’ın kurucularından biri olan Steve Jobs, yaşamını kaybetmeden önce yeni tasarımla yakından ilgilendi.

Apple 2010 yılından bu yana iPhone tasarımını ilk kez değiştirmiş olacak. Şirketin, Android tabanlı büyük ekranlı telefonların ilgi çekmesiyle birlikte ekranını büyütmeyi planladığı bilgisi verildi.

Samsung da bir önceki modelde 4.3 inç olan ekran boyutunu Galaxy S3 telefonunda 4.8 inç ekrana genişlettiğini duyurmuştu. HTC’nin de yeni nesil telefonu One X 4.7 inç ekrana sahip.

Wall Street Journal, bu hafta başında iPhone’ların 4 inçin üzerinde olabileceği bilgisini vermişti. Haberde LG Display, Sharp ve Japan Display kaynak olarak gösterilmişti. Bu arada uzmanlar yeni nesil iPhone’un Ekim ayında piyasaya sürülebileceği öngörüsünde bulundu.

kaynak: haber7

paylaş:

Yorum Yap