Yeni Audi RS Q3’ün Resimleri ve Teknik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Audi RS Q3’ü Cenevre’de görücüye çıkıyor - 1

Yeni Audi RS Q3 Muhteşem Tasarımı ve Gelişmiş Özellikleri İle Çığır Açıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın en prestijli otomobil firmalarından biri olan Audi’nin Q serisindeki ilk RS modeli olan RS Q3  Cenevre otomobil fuarında  tanıtımı yapılıyor.

Bu yazımızda Audi RS Q3’ün ayrıntılı fotoğrafları, fiyatı ve teknik özelliklerini masaya yatırıyoruz.

Audi’nin ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaracağı RS Q3’ün motor kapağının altında, 2010 yılından beri üç kez üst üste kendi sınıfında “Uluslararası Yılın Motoru” seçilen 2,5 litrelik TFSI motor bulunuyor. 310 HP güç üreten motor, Audi’nin diğer spormodelleri TT RS ve RS 3 Sportback’te de kullanılıyor. Maksimum hızı saatte 250 kilometre ile sınırlandırılan RS Q3, saatte 100 kilometre hıza da sadece 5,5 saniyede çıkıyor. 7 ileri S-tronic şanzımanla sunulan RS Q3’te quattro dört tekerlekten çekiş sistemi stadart olarak sunuluyor.

RS Q3’E ÖZEL TASARIM ÖĞELERİ

RS’ye özgü tasarım ayrıntıları, kompakt ve yüksek performanslı SUV’un kendinden emin görünümünü belirginleştiriyor. Gövde üzerindeki mat alüminyum vurgular, tavan rayları, , parlak siyah petekli ön ızgara, RS ön tamponu ve ön hava girişi; bu tasarım ayrıntıları arasında bulunuyor. Büyük bir tavan rüzgarlığı, arka tampon, ayırt edici difüzör, büyük eliptik egzoz borusu ve RS Q3 logosu da aracın arka tarafını öne çıkaran ayrıntılar arasında.

GENİŞ İÇ HACİM

RS Q3, tüm performansının yanında, geniş iç hacmi ve yük kapasitesi ile günlük kullanım için çözümler üretiyor. 356 litre hacmindeki bagajı, ayrılabilir arka koltuk arkaları katlanarak yük taşıma alanını 1.261 litreye kadar çıkarabiliyor.

İNTERNETE DE BAĞLANIYOR

Audi RS Q3’ün diğer standart özellikleri arasında RS’ye özel sürücü bilgilendirme sistemine ek olarak park assist plus (park yardımı), 10 hoparlörlü Audi ses sistemi, Xenon plus farlar ve LED stop lambaları da bulunuyor. RS Q3’te sabit diske bağlı MMI Navigasyon sistemi, 14 hoparlörlü 465 watt çıkış gücüne sahip Bose surround ses düzeni, Bluetooth araç telefonu, WLAN hotspot ve gelişmiş sürücü yardım sistemleri de opsiyonel olarak sunuluyor.

Audi RS Q3’ü Cenevre’de görücüye çıkıyor - 2

Günlük kullanım için son derece pratik özellikler ile dinamik sürüş performansını birleştiren RS Q3 saatte 100 kilometre hıza sadece 5,5 saniyede çıkıyor. 2,5 litrelik beş silindirli turbo motoru 310 HP güç üreten araç, 100 kilometrede ortalama sadece 8,8 litre yakıt tüketiyor.

Audi’nin ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaracağı RS Q3’ün motor kapağının altında, 2010 yılından beri üç kez üst üste kendi sınıfında “Uluslararası Yılın Motoru” seçilen 2,5 litrelik TFSI motor bulunuyor.

Audi RS Q3’ü Cenevre’de görücüye çıkıyor - 3

310 HP güç üreten motor, Audi’nin diğer spor modelleri TT RS ve RS 3 Sportback’te de kullanılıyor.

Audi RS Q3’ü Cenevre’de görücüye çıkıyor - 4

Maksimum hızı saatte 250 kilometre ile sınırlandırılan RS Q3, saatte 100 kilometre hıza da sadece 5,5 saniyede çıkıyor. 7 ileri S-tronic şanzımanla sunulan RS Q3’te quattro dört tekerlekten çekiş sistemi stadart olarak sunuluyor.

Audi RS Q3’ü Cenevre’de görücüye çıkıyor - 5

RS Q3, tüm performansının yanında, geniş iç hacmi ve yük kapasitesi ile günlük kullanım için çözümler üretiyor. 356 litre hacmindeki bagajı, ayrılabilir arka koltuk arkaları katlanarak yük taşıma alanını 1.261 litreye kadar çıkarabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap