Yaşa göre kaş şekli nasıl olmalı, hangi yaşta kaş alımı nasıl yapılır, yaşına göre kaş modelleri

kaş şekilleri

Kaşlarınız   Nasıl    Olsun                                                                                                         

20’li yaşlar

Sadeliği seçin…
Değişimlerin, yeniliklerin, ama aynı zamanda akla her gelenin yapıldığı yaşlar, 20’li yaşlar… Oysa makyaj uzmanları genç yüzlerin mümkün olduğunca doğal kaşlara sahip olması gerektiği konusunda ısrarcı. Genç kızlara tavsiyeleri, çok küçük ve gerçekten gerekli değişikliklerin dışında kaşlarına dokunmamaları.

Peki bu değişikliklerin gerçekten gerekli olup olmadığına nasıl karar vermeli? Makyaj uzmanlarının bunun için bir formülleri var. Elinize bir ayna alın ve kaşınıza (sağ ya da sol fark etmez) bakın. Sonra iki çizgi hayal edin; biri burun deliğinizin hemen yanından başlayıp burnunuzun köküne kadar devam etsin. Diğeri de, yine burun deliğinizin hemen yanından başlasın ve gözünüzün dış kenarından yukarı doğru devam etsin. işte kaşlarınız bu iki çizginin arasında kalmalı. Yani, bu iki çizginin dışında kalan tüyleri, evet izin var, alabilirsiniz. Ancak dikkat, tüyleri mutlaka çıkış yönüne doğru almalı, düzenlerini bozmamalısınız.

30’lu yaşlar

Eski hatalara yeni çözümler
İncecik, oyuk, kalkık… Denemediğiniz stil kalmadı; şimdi kaşlarınızın böyle asi olması o kadar normal ki. Onları yeniden ehlileştirmeniz zor ama imkansız değil. Yapmanız gereken yüzünüze uyumlu yeni bir hat belirlemek ve bu hat üzerinde, yeniden özgürce çıkmalarına izin vermek. Bu yeni hattı belirlerken yüzünüzdeki bazı kusurları da gizleyebilirsiniz. Örneğin alnı dar olanlar kaşlarını alta, yani gözlerine yakın şekilde kalınlaştırabilir. Alnı fazla açık olanlarsa tam aksini yapabilir. Gözlerinin fazla yakın olduğunu düşünenler kaşlarının arasını açarak bu kusurlarını gizlemeye çalışırken, gözlerinin arasının fazla açık olduğunu düşünenler kaşların arasını mümkün olduğunca yakın bırakabilir.

Kaşlarınızın uzama evresinde en büyük yardımcınız bir kaş kalemi olacak. Kaşlarınızın rengiyle uyumlu, suya dayanıklı bir göz kalemi yeni uzamakta olan kaşlarınızı kamufle etmek için ideal. Peki her biri başka bir yöne doğru uzayan tüylerle nasıl baş etmeli? Bu tüyleri düzenli olarak eski bir diş fırçasıyla fırçalamalı ve birazcık saç jölesiyle şekil vermelisiniz.

40’lı yaşlar

Bakışlarınıza gençlik katın
40 yaşını geride bırakanlar için en büyük problem, yüzün sıkılığını ve diriliğini kaybetmesiyle kaşların yavaş yavaş göz kapaklarının ve gözlerin üzerine yığılmaya başlaması. Bu yaşlardaki kişilerin yapması gereken ilk iş öncelikle kaşlarını çok inceltmekten kaçınmaları, burun köküne yakın kısmı mümkün olduğunca doğal bırakmaları ve şekil vermek için sadece kaşların uç kısımlarıyla oynamaları. Böylece gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayabilirler.

Nasıl mı? Kaşların uca doğru olan bir-iki santimlik kısmını tamamen alabilirler. Ardından da bir kaş kalemiyle, doğal kaş çizgisinin hemen üzerine (çok fazla yukarıda olursa yapay bir görümün olabilir) yeni bir hat çizmeleri. Yeni kaşlarını oluştururken dikkat etmeleri gerekense tek bir çizgi yerine minik minik dokunuşlarla birçok küçük çizgiden yararlanmaları

Yaş geçtikce yaşınıza göre kaşlarınız nasıl olmalı?

Kalın ve doğal kaşlar geri geliyor. iyice incelmiş, yok edilmiş, “botoks”la havalanmış kaşlara son. İşte kaşlarınızı tekrar düzene sokmak ve doğal haline döndürmek için tüm sırlar ve yaşlara göre kaşlar!

YAŞA GÖRE KAŞLARIN ŞEKLİ NASIL OLMALI

Kaşlar, kadın için, güzelliğin ve yüz anlamının önemli bir parçasıdır.  Doğru alınmış bir kaş stili, bakışlarınızı ve güzelliğinizi kat kat güçlü kılacaktır. Her yaşın kaş stili ayrıdır. Peki yaşa göre, kaşlar nasıl alınmalı biliyor musunuz ?
20′ Lİ YAŞLARDA KAŞ STİLİ : Bu yaşlarda, kaşarınızın doğal olmasına özen gösterin. Yapılması gereken tek şey, çok küçük ve gerekli olan değişikliklerin yapılması. Kaşlarınızda bir değişiklik ve düzeltme olup olmadığını anlamak için ; Elinize bir ayna alın ve kaşınıza (sağ- sol fark etmez) bakın. Sonra iki çizgi hayal edin; biri burun deliğinizin hemen yanından başlayıp burnunuzun köküne kadar devam etsin. Diğeri de, yine burun deliğinizin hemen yanından başlasın ve gözünüzün dış kenarından yukarı doğru devam etsin. işte kaşlarınız bu iki çizginin arasında kalmalı. Yani, bu iki çizginin dışında kalan tüyleri alabilirsiniz. Ancak dikkat, tüyleri mutlaka çıkış yönüne doğru almalı, düzenlerini bozmamalısınız.
30 ‘LU YAŞLARDA KAŞ NASIL OLMALI ? : Eskiden yapmış olduğunuz hatalardan dolayı, kaşlarınız şeklini kaybetti. Artık size itaat etmez oldular. Bu yaşlarda, kaşlarınıza yeni bir stil belirlemeniz gerekir.  Kaşlarınızı kalınşaltırıken, kaş kalemi, kusurlkarı kapatmanıza yardımcı olabilir. Alnı dar olanlar kaşlarını alta, yani gözlerine yakın şekilde kalınlaştırabilir. Alnı fazla açık olanlarsa tam aksini yapabilir. Gözlerinin fazla yakın olduğunu düşünenler kaşlarının arasını açarak bu kusurlarını gizlemeye çalışırken, gözlerinin arasının fazla açık olduğunu düşünenler kaşların arasını mümkün olduğunca yakın bırakabilir.
40’LI YAŞLARDA KAŞLAR : Bu yaşlarda cilt elastikiyetini kaybetmeye başladığından, kaşlarda yavaş yavaş göz kapaklarının üzerine yığılmaya başlayabilir. Bu yaşlarda kaşlarınızı inceltmek yerine,  burun köküne yakın kısmı mümkün olduğunca doğal bırakmaları ve şekil vermek için sadece kaşların uç kısımlarıyla oynamaları. Böylece gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayabilirler.Kaşların uca doğru olan bir-iki santimlik kısmını tamamen alabilirler. Ardından da bir kaş kalemiyle, doğal kaş çizgisinin hemen üzerine (çok fazla yukarıda olursa yapay bir görümün olabilir) yeni bir hat çizmeleri. Yeni kaşlarını oluştururken dikkat etmeleri gerekense tek bir çizgi yerine minik minik dokunuşlarla birçok küçük çizgiden yararlanmaları.

paylaş:

Yorum Yap