Yapması en kolay zayıflama çayı, evde hazırlanan zayıflama çayları tarifleri kullanımı nasıl kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Yapılabilecek Kolay zayıflama çayları

Zayıflamak için kendinize bitkisel çaylar hazırlayabilirsiniz. Bunlardan birkaçı;

Sponsorlu Bağlantılar

Mate Çayı

Mate çayı tok tutar. Zayıflamak için mate çay ideal bir çaydır. Hazır poşet yada mate çayı minimum 20 dakika demlemek gerekir. Kaynak suyu kullanırken 80 dereceyi geçmemesi lazım. 20 dakika sonra çayınız hazır, onu yavaş yavaş içeceksiniz.

Beşi Bir Yerde Zayıflama Çayı (Ender Saraç)

1 tatlı kaşığı Mate yaprağı
1 tatlı kaşığı Biberiye
1 tatlı kaşığı Kekik
1 tatlı kaşığı Funda yaprağı
2 tatlı kaşığı Yeşil çay

1 litre kaynar suya malzemeleri koyduktan sonra kaynatmadan 20 dakika demlendirin.Daha sonra süzerek ister sıcak olarak ister soğuk olarak, isteğe göre içine biraz limon sıkarak tatlandırıp içebilirsiniz. 3 gün içerisinde kilo farkını ve etkisini hemen göreceksiniz

Zencefil Çayı

Zencefil çayı hem hazır satılıyor, hem toz halinde, hem kuru kök olarak hem taze kök olarak. Yemeklere zencefil tozu ve taze kökü katıyorlar. Çay için kuru kök kullanıyorlar. Kuru kökü haşlayıp bekleteceksiniz.

Sarımsak Çayı

Küçük bir miktar taze zencefili soyun ve 2 fincan suyla kaynatın. 6 dakika kaynadıktan sonra içine 2 diş ezilmiş sarmısak, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Çayın soğumasını bekledikten sonra süzün ve soğuk için

Biberiye Çayı

2 çay kaşığı biberiye 1 bardak su ile haşlanır ve 10 dakika bekletilir. Günde 2 bardak biberiye çayı içebilirsiniz.

Funda Çayı

Funda çayın içerdiği özelleklerin sayısinde zayıflıyorsunuz. Funda çayı diğer faydalı bitkiler gibi hem zayıflamak için hem sağlık için çok faydalıdır. Funda çayı 25 dakika demlemek gerekir.

Evde Kolayca Yapılabilecek Basit Bir Zayıflama Çayı Tarifi

1 su bardağı su için
1-2 adet avakado yaprağı
1 çay kaşığı yeşil çay
Küçük bir tutam kiraz sapı
Küçük bir tutam mısır püskülü
1 çay kaşığı rezene tohumu

Hepsi birlikte 1-2 dakika fokurdamaya başlayıncaya kadar kaynatılıp ocak kapanıp 3-4 dakika demlenmesi için  bırakılacak. Şekersiz olarak içilecek. İster aç karnına ister tok karnına içebilirsiniz.

Bitkisel olan zayıflama çaylarının doğru olarak demlenmesi çok önemli olan bir konudur. Hazır poşet halinde bile olsa onu da doğru olarak demlemeliyiz.

Bitkisel çaylarımız için kullandığımız suyun derecesi 80’i geçmemesi lazım.  Bu ne kadar fazla olursa çayın içindeki bizlere yarayacak olan vitaminlerin minerallerin yok olmasına sebep olacaktır.

Bunun yanında muhakkak dikkat edeceğimiz bir unsur ise çayımızı şekersiz olarak içmeliyiz.

Evde yapılabilecek kolay ve pratik zayıflama çayları

Angelina Jolie’yi üç hafta içinde tam 11 kilo zayıflatan Afrika yerlilerinin nefis çayı…
Angelina Jolie, üç hafta içinde tam 11 kilo vererek herkesi şaşırtmıştı. Bebeğini emzirdiği dönemlerde diyet yapmak istemediğini belirten güzel yıldız Afrika gezisi sırasında yerlilerden öğrendiği formülü uyguluyor.
Formül son derece basit: sarımsak çayı. Evet yanlış duymadınız bağırsakları çalıştırma özelliği olan çay, yağları yakmada da etkili. Sadece bu çayı içerek, emzirerek ve yoga yaparak üç hafta içinde 11 kilo verdiğini söyleyen güzel yıldız, çayın nasıl hazırlandığını da anlattı:

Sarımsaklı çay tarifi
Küçük bir miktar taze zencefili soyun ve 2 fincan suyla kaynatın. 6 dakika kaynadıktan sonra içine 2 diş ezilmiş sarmısak, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Çayın soğumasını bekledikten sonra süzün ve soğuk için

—————————————

Dr. Ender Saraç’dan 5 İ bir yerde zayıflama çayı

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı Mate yaprağı

1 tatlı kaşığı Biberiye

1 tatlı kaşığı Kekik

1 tatlı kaşığı Funda yaprağı

2 tatlı kaşığı Yeşil çay

Hazırlanışı : 1 litre kaynar suya malzemeleri koyduktan sonra kaynatmadan 20 dakika demlendirin.Daha sonra süzerek ister sıcak olarak ister soğuk olarak, isteğe göre içine biraz limon sıkarak tatlandırıp içebilirsiniz. 3 gün içerisinde kilo farkını ve etkisini hemen göreceksiniz

Hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.
—————————————-

3 litre su
1 çay kaşığı keten tohumu
1 çay kaşığı zencefil
1 demet maydonoz
yarım limon 1 tatlı kaşığı bal1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı tarçın.
hepsi kaynatılacak en son bal karıştırılacak
yemeklerden önce içilecek.günde toplam 3 bardak

Evde yapılan elma çayı zayıflatandan

Prof. Dr. Ziya Mocan ‘az ve sık’ yemek gerektiğini savunuyor. Böylece, aç kalıp çok yemenin önünün kesileceğini söylüyor. Kendisi de gün içinde bol bol atıştırıyor ama kilo almıyor. Mocan sırrının; büyük-küçük herkese içmelerini tavsiye ettiği elma çayı olduğunu dile getirdi ve sizler için tarifini verdi.. Dr. Ziya Mocan, Endrokronoloji ve aaaabolizma profesörü… Kendisi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin klinik şefi… Türkiye’nin en şişmanlarının, 300-400 kiloluk insanların yolu onun kliniğinden geçiyor. Bugüne kadar 100 hatta 200 kilo verdirdiği pek çok hastasını gördüm. 150 kilo vermesi için diyete soktuğu hastalara tanık oldum. Evden çıkamaz durumdayken genç kızlığındaki kilosuna kavuşturduğu pek çok hastasıyla tanıştım… HİÇ DİYET YAPMAMIŞ
Binlerce kişiye diyet reçesi hazırlayan Mocan, bugüne kadar hiç diyet yapmamış. İlginç çünkü kendisi, Türkiye’nin en iştahlı doktorlarından biri… Bana iştahına karşın kilo almamasının sırrını, evinde ve işinde nasıl atıştırdığını anlattı. Acarkent’teki evine konuk olduğumda anladım ki en büyük sırrı; kendi sebze bahçesini kurmuş olması. Domates, soğan, kara lahana, maydanoz, roka ve daha pek çok sebze yetiştiriyor bu bahçede. Bitki çaylarını, bahçesindeki bitkilerden hazırlıyor. İşte Dr. Mocan’dan kilo almadan atıştırmaya ilişkin tüyolar:

BU TARİFİ UYGULAYIN
* Herkese önerecek bir beslenme alışkanlığınız var mı?
Benim önerim; elma suyu alışkanlığı edinmenizdir. Ben elma suyumu masamın üzerinden hiç eksik etmiyorum. Elma suyu aaaabolizmayı hızlandırır ve idrar miktarını artırır. Kilo sorunu olan kişilerin ödemi atmasını sağlar. Bir-iki elmayı kesip haşlayın. İçine bir limon ya da portakal atın. Karanfil ve tarçın ekleyin. Çocuklara verecekseniz, bardağın içine bal koyup öyle verin. Elma suyunu hazırlarken içine koyacağınız limon ve portakalı sakın soymayın. Kabuklarıyla haşlayın. Bunların kabuklarında sitrik asit vardır. Bu, zayıflama ilaçlarının içinde de bulunur.

AÇIKHAVADA BESLENİN
* Çok atıştırır mısınız?
Saat başı bir şeyler yerim. Aç kalmak, sonradan çok yemek anlamına gelir. Atıştırmalar bazen içecek bir şey, bazen de birkaç parça kepekli ürün yemek şeklinde olabilir. Ben atıştırmaya ekinezya ile başlarım. Sonra ayran içer ya da bir kase yoğurt yerim. Her zaman dışarıda yani açıkhavada yemek yemeyi tercih ederim. Açıkhava her zaman iştah açar ancak şu da bilimsel bir gerçektir ki; açıkhavada ve yükseklerde yaşayan insanlarda obezite daha azdır. Amerika’da bununla ilgili bir araştırma yapılmış. Arizona’da genetik olarak ailesel şişmanlığı bulunan bir ailenin bir bölümü, Meksika’da dağlık bir araziye yerleştirilmiş ve obezite azalmış. İklimlerin ve havanın insanın beslenmesinde çok önemli bir yeri bulunuyor. Dağda, ormanda hareket daha fazladır. Buralarda aldığınız kalorileri yakacağınızı söyleyenler haklıdır. Siz de vakit bulduğunuzda yemek için küçük yürüyüşler yapın, açık havada bir şeyler yiyin. Ben iştahlı biriyim. Yediklerimi doğru seçmesem, kesinlikle çok kilolu biri olurdum. Ama sebzeleri seviyorum, sağlıklı şeyler yiyorum ve kilo almamayı başarıyorum.

TATLI AÇ KARNINA YENİR
* Çikolata yer misiniz?
Çikolataya alkol muamelesi yaparım. İkisini de ancak çok canım çekerse ve aç karnına tüketmeye dikkat ederim. Aç karnına çikolata yerseniz ya da alkol alırsanız o zaman yakımı kolay olur. Yağ oluşumuna yol açmaz. Canınız çok çikolata çektiyse, bitter olanları tercih edin. Bir kadeh beyaz şarap istediyseniz için ama içine bir-iki tane buz atın. Böylece alkol oranını ve kalori etkisini azaltırsınız. Ben arada bir tatlı yerim. Her tatlıyı da severim. Tatlı yiyeceksem yemeğin üzerine yemem. İki saat geçmesini beklerim. Tatlıyı mutlaka aç karnına yemek lazım. Yatmadan önce yerseniz, kilo için yemek yemiş olursunuz. Yatmadan iki saat önce, yemeği keserim.

KEPEKLİ SİMİT YENEBİLİR
* Simit en zararlı atıştırma alışkanlıklarımızdan biri mi?
Simit, atıştırma deyince baş sırada yer alır. Ama bence o kadar haşarı bir yiyecek değil. Simit kolay ve masumdur. Hatta kepekli olursa diyet listesine bile konabilir. O gün yeterince doyurucu bir öğlen yemeği yemediysem, beş çayında kendime kepekli bir simit ısmarlarım. Çok hamursa, içini çıkartarak yemeye çalışırım. Kurabiye ve ekmek yemek istediğimde ise, kepekli undan yapılmış olanlarını tercih ederim.

Konu ile alakalı etiketler: evde yapılan zayıflama çayları, evde yapılan en etkili zayıflama çayı, evde yapılan elma, evde hazırlanan zayıflama çayları, elma ile yapılan tatlılar, evde yapılan elma çayı, evde yapilabilecek basit zayiflama cay tarifesi, evde yapilabilecek elma zayiflama cay tarifesi, evde yapilan zayiflama cay tarifleri, evde yapılabilecek zayıflama çayları, zayıflama evde yapılaçak çaylar, zayıflamak için evde yapılabilecek çaylar, evde yapılabılecek en kolay zayıflama çayı, evde yapılan tatlılar, evde yapılan diyet çayları, evde kolayca yapılabilecek bitkisel zayıflama çayları, evde hazırlanan diyet çayları, evde yapılacak kolay diyet çayları, elde yapılan tatlılar, evde yapilabilecek zayiflama caylari, elma ile yapilan tatlilar, evde yapılacak tatlı, evde hazırlanan kolay zayıflama çayları, evde yapilabilen tatlilar, elma ile yapılan diyet şeyler, 

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap