Windows kopyalama sorunu

Windows kopyalama sorunu

Dvd cdsine dosyalar atmaya çaışıyorum.Fakat her defasında yukarda görülen kopyalama sorunu hatasını alıyorum.Atla butonuna bastığım zaman ise hiç bir dosya kopyalanamıyor

Kardeş bilgisayarımı aç. ordan dvd writer sürücün hangisiyse ona sağ tıkla ve özelliklere gir. orda çıkan küçük pencerenin sağ üstünde kayıt var. oraya gel ve bu sürücüde cd kaydetmeyi etkinleştir seçeneğini aktip yap. uygula tamam de hallolur.

CD’ye dosya kopyalarken kopyalama hatası veriyor yardımcı olabilir misiniz ?

BEN CD YE DOSYA ATIRIYORUM VE ŞÖYLE Bİ HATA VERİYOR ”WİNDOWS BU DOSYASI KOPYALARKEN BİR HATAYLA KARŞILAŞTI NE YAPMASINI İSTERSENİZ” NEDİR NE ANLAMA GELİR

Windows’unda dediği gibi kopyalamaya çalıştığınız dosya da sorun olabilir , başka bir dosya kopyalamaya çalışın kopyalıyorsa dosya da sorun var demektir.Kısayol kopyalamaya çalışıyorsanız , kopyalama engel’i olabilir dosya’ya özellikler diyip izinlerine bakın herhangi bir erişim kısıtlaması varmı diye .

Bilgisayarınıza programın setup dosyasından kurulum yapmanız gerekmektedir.Bu yüzden bu hatayı veriyor dur ..Programın setup’ı eğer bilgisayar da mevcut ise oradan direk kurulum yapmayı deneyin eğer o bilgisayara da CD üzerinden vs kurulum yapıldıysa setup dosyası mevcut olmayabilir.Fakat bildiğim kadarı ile Nod 32 bayt olarak çok yer kaplamıyor kota’nızı fazla etkilmeyebilir..
Çogu oyun kendisini Regedit (Kayıt Defteri) üzerine kaydeder. Bu gibi durumlarda oyunu kurulu olarak kopyalasanızda başka bir bilgisayarda hata verme olasılığı kaçınılmazdır.
Siz en iyisi Oyunun kurulum dosyalarını kopyalayın. (Tam sürüm)

Dosya ve Klasör Kopyalama Hatası

6. … Dan Sonra kopyalanamıyor.Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi.

Bu sorunu çözmek için, IDE Kanal Özellikleri’nde CD sürücünüzün aktarım modunu değiştirin. Bunu yapmak için, aşağıdaki adımları izleyin:1. Başlat’ı tıklatın, Bilgisayarım’ı sağ tıklatın ve Yönet’i tıklatın.
2. Bilgisayar Yönetimi (Yerel)’in altında, Aygıt Yöneticisi’ni tıklatın.
3. Sağdaki bölmede, IDE ATA/ATAPI denetleyiciler’i genişletin.
4. CD sürücünüzün bağlı olduğu kanalı sağ tıklatın ve Özellikler’i tıklatın. Genellikle bu kanal İkincil IDE Kanalı’dır.
5. Gelişmiş Ayarlar sekmesinde, CD sürücünüzü temsil eden aygıtın Aktarım Modu kutusunda Salt PIO’yu tıklatın. Genellikle bu aygıt Aygıt 1’dir. Ardından Tamam’ı tıklatın.
İkincil IDE kanal aygıtı 1 için aktarım modunu değiştirdikten sonra sorun çözülmezse, CD sürücünüzün konumu bu olmayabilir. Aktarım modunu yeniden DMA kullanılabiliyorsa olarak değiştirmek için aynı yordamı kullanın. Sonra, sorun çözülünceye kadar IDE aygıtlarının aktarım modunu aşağıdaki sırayla değiştirmek için bu adımları yineleyin: • Birincil IDE kanalı, aygıt 1
• İkincil IDE kanalı, aygıt 0
Not Birincil IDE kanalı, aygıt 1 önyükleme diskinize bağlıdır. Bu genellikle, işletim sisteminizi içeren sabit disktir.

(microsoft dan alıntı;)

paylaş:

Yorum Yap