Windows 8 Format Atma Resimli Anlatım Format Nasıl Atılır

Windows 8 Formatlama Basit Anlatım Kolay Yöntemi Türkçe,

Windows 8 büyük sürprizlerle girdi hayatımıza. Yeni bir görünüm ile kullanıcıya sunulan windows 8’e format atmayı sizler için resimli olarak hazırladık.

Eğer windows 8 işletim sistemi kurulu olan bilgisayarınıza format atmak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.

Windows 8 Nasıl Format Atılır Resimli Anlatım

Windows 8 kurulum cd sini taktıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda dil, bölge ve klavye giriş yöntemini seçtikten sonra next diyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz

Karşımızda windows 7’de olduğu gibi Şimdi Yükle butonu çıkacak. Bu butona tıklayın kurulum başlıyor mesajını alacaksınız.

Windows 7 de olduğu gibi karşınıza ürün lisans anahtarını soran pencere gelir. Ürün anahtarını doğru bir şekilde yazdıktan sonra Windows 8’in kurulumuna devam etmek için next butonuna tıklayın.

Şimdi yukardaki resimde olduğu gibi karşınıza hizmet sözleşmesi gelecek. Sözleşmeyi kabul edin ve Next butonuna tekrar basın

Buraya kadar herşey normal ise işleme devam edelim. Karşımıza gelen bu yeni ekranda size ne tür bir yükleme yapmak istediğiniz soruluyor. Yeni bir kurulum mu yoksa yükseltme mi?

Burda yapmamız gereken upgrade seçeneğini seçip NEXT butonuna tıklamak.

Karşımıza hard diskimiz çıktı. Benim hard disc kapasitem 20 GB. Sizde kendi bilgisayarınızın HD si çıkacaktır. Windows 8’i kurmak için ekranda görünen driver yazısına tıklamak ve eğer hard diski bölümlendirmeyecekseniz NEXT butonuna basmak.

Şimdi aynen Windows 7’de olduğu gibi yükleme işlemi ve sırası bize yavaş yavaş gösterilecek. Yapmanız gereken arkanıza yaslanıp yükleme işleminin bitmesini beklemek.

paylaş:

Yorum Yap