Windows 10 arka plan resmini değiştirme ve slayt yapma (duvar kağıdı otomatik değişsin)

Yeni Windows 10 herkese hayırlı olsun. Bu yazıda Windows 10 işletim sisteminde masaüstü arka plan resmi nasıl değiştirilir ona bakacağız. Ayrıca isteyenler için arka plan resimlerinin otomatik bir şekilde kendiliğinden geçiş yaparak slayt şov şeklinde değişmesi için yapılması gerekenleri de göreceğiz.

Bilgisayara kaydettiğiniz herhangi bir resim dosyasının üzerine sağ tıklayarak açılan menüden “masaüstü arkaplanı olarak ayarla” seçeneğine tıklayın. Böylece bu resim artık masaüstü duvar kağıdınız olarak ayarlanmış olacak.

Eğer slayt olarak istiyorsanız masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın ve açılan menünün en altındaki “kişiselleştir” seçeneğine tıklayın.

Change Desktop background Windows 10 step1

Karşınıza gelecek pencerenin sol kısmında ve en üstte bulunan “Arkaplan” yazan seçeneğe tıklayın. Sağ tarafta Arka Plan bölümünde resim (duvar kağıdı) yazan butona tıklayarak açılacak menüden alt taraftaki slaytı seçin.

Change Desktop background Windows 10 step5

Arka planda değişmesini istediğiniz tüm resimleri tek bir klasörde toplayın. Ardından az önceki pencerenin alt kısmındaki butona tıklayarak resimleri kaydettiğiniz klasörü seçin. Bu işi de halletik.

Change Desktop background Windows 10 step6

Son olarak sizlere Windows 10’daki yeni bir özellikten söz edeceğim. Artık websitelerinde gezinirken karşınıza çıkan bir resmi beğendiyseniz bu resmin üzerine sağ tıklayıp açılan menüden “masaüstü arkaplanı olarak ayarla” seçeneğine tıklayarak kolay bir şekilde arkaplan seçebiliyorsunuz.

Change Desktop background Windows 10 step9

paylaş:

Yorum Yap