win32 hatası çözümü garantili! kesin işe yarıyor

win32 hatası çözümü garantili! kesin işe yarıyor

Geçerli bir Win32 uygulaması değil Metin belgesi Geçerli Win32 Degil hatasi

Sizinde bir gün karşılaşabileceğiniz “geçerli bir Win32 uygulaması değil” hatasını çözerkenki uyguladığım adımları paylaşmak istiyorum. Ben Notepad++ programı ile sorun yaşadım siz hangi programla aynı sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki yolları kendinize göre adapte edin.
Aşağıdaki adımları;
C:\Program Files\Program\program.exe geçerli bir win32 uygulaması değil!.
ya da
C:\Program Files\program\program.exe is not a valid Win32 application.
şekilndeki hata mesajı için uyguladığımda sorunumu çözdüm.
1- Programı kaldır. Eğer “program ekle kaldır” da gözükmüyorsa “Program Files” klasörüne git ve bul. Varsa uninstall seçeneğini kullanrak kaldır. Yoksa kılasörü tamamen sil.
2- Başlat menüsünden (Start) çalıştıra tıklayıp “Regedit” yazarak kayıt defterini açın. Ctrl+F ile ya da “Düzen” menüsünden “bul” u tıklayarak programın adını yazıp aratın. Bulduklarınızı silin. Yalnız dikkat edin benzer isimde başka programlar olabilir. Ben notepad yazarak aradım ama sadece notepad++ ismi geçenleri sildim.
3- Garanti olsun diye bir registry temizleme (CCleaner gibi) programı ile temizleme yapın.
4- Programı baştan kurun. Bende sorun çözüldü umarım sizde de çözülür.
5-Ccleaner link: http://download.piriform.com/ccsetup229.exe

wmplayer.exe geçerli bir win32 uygulaması değil

Misafir üyemiz Sorunu Cözmüs o yüzden buraya aldim mesajini 

bendeki sorun “wmplayer.exe geçerli bir win32 uygulaması değil” hata mesajı çıkması ve windows media player ın kesinlikle çalışmamasıydı. (hata mesajı netten indirdiğim rar dosyasındaki bir mp3’ü çalıştırmam sonrasında çıkmaya başlamıştı.)
Sistemim Vista. Yaklaşık 2 hafta denemediğim şey kalmamıştı. Sistemi neredeyse her türlü antivirüs vs programlarıyla da taratmama rağmen hiç bir sonuç alamıyordum kısacası kafayı yemek üzereydim! Üstelik Vista’da wmplayer’i yeni baştan indirip kurmak olayı da yok! (Bu da nedendir anlamış değilim?)
Tam pes edip bir dolu uğraşıyı göze alarak format atıp sistemi yeni baştan kurmak düşüncesindeyken sistemde kurulu olan “Emsisoft” antimalware programının ayarlarını gözden geçireyim dedim.
İncelerken ne göreyim! meğersem wmplayer’in çalışmasına Emsisoft yasak koymuş. Sanırım enfekte dosyayla birlikte bunu çalıştırmaya çalışan exe ye de o an engel koydu. Sonuçta ayarlar içinden engeli kaldırınca herşey normale dönmüş oldu
Ben bu nedenle bu sorunu yaşayanlara, diğer çözümlerin yanısıra bendeki gibi öncelikle sistemlerinde çalışan Emsisoft veya benzeri gerçek zamanlı koruma sağlayan bir programın veya varsa güvenlik duvarı gibi programların ilgili exe’lerin çalışmasına bir engel koyup koymadıklarını da araştırmalarını öneriyorum. Kalın sağlıcakla.

 [çözüldü] C:/ uygulaması win32 modunda çalıştırılamaz hatasının çözümü 

C:\WINDOWS\Fonts\wmsncs.exe” uygulaması win 32 modunda çalıştırılamaz. pc nin her açılışında bu hatayla karşılaşıyorum  google deartırken

” win32 modunda çalıştırılamaz” hatası alıyorsunuz. ile karşılaştım

Combofix yazılımını indirdim ve tarattım yalnız pcmde ki antivirüs programını devre dışı bırktım tekrar hata vememesi için .

 

buradaki hatayı iki gündür alıyordum en sonunda sizin göstermiş olduğunuz yazılımı kullanarak srunum çözüldü sizlere çok teşekkür ederim  en sonunda sayenizdeki hatadan kurtulmuş oldum  belki bir çok alternetiflere başvurdum olmamıştı şimdi güzel bir şekilde sistem çalışıyor  emeği geçen herkese teçşekkür ederim iyiki varsınız.

Bu problemin nedeni virüstür.
Temizlemek için Combofix yazılımını buradan indirip masa ustune kaydedin ve bununla sisteminizi taratın.
Combofix buradan indirebilirsiniz

Combofix masaüstüne kaydedin ve çalıştırın.

win32 hatası ve kesin çözümü:

1. baslat – calistir – Dcomcnfg.exe yazip entera basin.

Konsol Koku altinda Bilesen Hizmetleri tiklayin. Bilgisayarlar klasorunu acin. Bilgisayarim’i sag tiklayin ve sonra ozellikler’i tiklayin. Varsayilan ozellikler sekmesini tiklatin. Bu bilgisayar uzerinde dagitilmis COM’u etkinlestir isaretini kaldirin. Uygulayin ve yeniden baslayin.

2. Alternatif 445. port kapatma yolu:

baslat – calistir – regedit yazip entera basin. buraya gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\NetBT\Parameters

TransportBindName adli degeri cift tiklayin ve degeri silin. bilgisyari yeniden baslatn

3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run sag tarafta msblast.exe diye bisey gorurseniz hemen silin. ve bilgisayarinizda msblast.exe aratin bulundugu yerde silin.

4. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE “EnableDCOM” adli degeri N olarak degistirin.

paylaş:

Yorum

  1. Abi neyi bulup Silicez anlamadımki ? Demissinya hani Program filese git ve bul diye neyi bulcaz ? Lütfen yardım edin 🙁

  2. ben notepad ++ ile sorun yaşadım. fakat sen hangi program ile bu hatayı alıyorsan o programı kaldıracaksın. yani söz konusu olan program odur.

  3. arkadaşlar bana mutlak çözüm lazım bilgisayar windows 7 dirt 3 yükleyecektim dvd den setup exe geçerli bir win 32 uygulamasın değildir diyo bunun bir çözüm yolu vrmıdır neden kaynaklanır bilgisyarın özellikleri ise win 7 ekran kartı nwıda geforce 560 gtx 1 gb 256 bit işlem amd athlon x2 tm 2.nesil ram 4 gb ana kartıda güzel niye böle yapıyor bilebilimisiniz

  4. Yapamayanlar gitsin yeni kullanıcı hesabı açsın öle oluyo format atılmış gibi tertemiz

Yorum Yap