Web Tarayıcıda Yüzlerce Font Karşılaştırma Sitesi (Online)

Yeni bir iş projesi için doğru bir font mu arıyorsunuz? Web sitenizin logosu için hayalinizdeki gibi bir yazı tipi mi bakınıyorsunuz? Sitenizdeki yazıların daha okunaklı olması ve böylece hiti ve dolayısıyla reklam gelirlerini arttırmanın mı peşindesiniz? Bunun hiç de kolay bir iş olmadığını hepimiz biliyoruz. Pek çok fontu tek tek deneyerek hoşumuza giden birini bulmak gerçekten yorucu, sıkıcı ve bıktırıcı bir iş. Üstelik gereğinden fazla vakit ayırırsanız, baş ağrısı yapma ihtimali neredeyse kesindir.

Bugün karşılaştığım bir font sitesinin bu tip işlerinizde oldukça faydalı olacağına inanıyorum. Flipping Typical isimli web uygulaması sayesinde girdiğiniz metni yüzlerce farklı font üzerinde deneyebilir ve nasıl göründüklerine bakarak sizin için en uygun olanını kolaylıkla seçebilirsiniz.

Üstteki resimde Flippint Typical sitesinin ekran görüntüsü yer almaktadır. Burada örnek olması açısından sitemizin ismini (Bilgiler Sitesi) en üstteki kutuya girdim ve hiçbir şeye tıklamaya gerek kalmadan otomatik olarak tüm fontlar Bilgiler Sitesi’ne uygulandı. Burada listelenen font örneklerinden hoşuma giden birisine (Arial Narrow) tıkladım ve en yukarıda girdiğim metin hemen Arial Narrow fontuna dönüştü. Böylece daha iyi bir şekilde görüp karar vermeme yardımcı oldu. Yaklaşık 230 farklı font üzerinde test edildiği için mutlaka hoşunuza giden birisi çıkacaktır diye düşünüyorum. İlk olarak 54 tane font verildi. Fakat sayfanın en alt kısmındaki Load More butonuna tıklayınca bu sayı 230’a çıktı.

Not: Load More butonunun çalışması için bu site için Flash eklentisine izin vermeniz gerekiyor (Chrome tarayıcısında).

paylaş:

Yorum Yap