Web siteyi ziyaret edenlerin davranışlarını öğrenerek reklam gelirini arttırın!

Profesyonel olarak SEO ve web geliştirme işleriyle uğraşanlar ısı haritaları ile ilgili çok şey bilirler. Isı haritası sayesinde insanların bir web sayfasını nasıl gördüğünü tam olarak öğrenebilirsiniz. Doğru araçları kullanarak ve bir ziyaretçinin göz hareketlerini takip ederek ısı haritasını sizler de oluşturabilirsiniz.

Eğer bir web site sahibi iseniz ve ısı haritaları oluşturmak gibi bir amacınız varsa, Hotjar sitesini ziyaret etmenizi öneririm.  Hotjar aslında ücretli bir servistir. Fakat bu servisi temel ihtiyaçları karşılayan ücretsiz bir sürümü de mevcut. Yani bedavaya siteniz için ısı haritası oluşturabilirsiniz.

Öncelikle siteye ücretsiz olarak kaydolun. Bunun için ana sayfasındaki Try it for free yazan butona tıklayın. Kayıt işleminin ardından takip kodunu kopyalayıp web sitenizin Header kısmına yerleştirin. WordPress blog sitesi sahibiyseniz, header.php sayfası içinde yer alan <head> ile </head> etiketinin arasında bir yere bu kodu yapıştırın.

Bir süre bekledikten sonra, yeniden Hotjar hesabınıza giriş yapın ve sol taraftaki menüden Heatmaps seçeneğine tıklayarak ısı haritasını görüntüleyin. Böylece sayfalarınızda kullanıcıların yaptığı fare hareketlerini bile görebilirsiniz.

Isı haritalarından faydalanarak ziyaretçilerin sitenizi nasıl kullandığını daha iyi anlayabilirsiniz. Böylece hem sitenizi geliştirmek, hem de reklamları en doğru yere yerleştirerek, gelirleri arttırmak için büyük bir avantaj elde edeceksiniz.

Hotjar sitesi sadece bir ısı haritası oluşturma servisi değil, kapsamlı bir web site analiz servisidir. Tıpkı Google Analytics veya Statcounter gibi bir servis olarak düşünebilirsiniz. Fakat bence en önemli avantajı tabii ki ücretsiz olarak sunduğu ısı haritası oluşturma özelliğidir.

Hotjar sitesini ziyaret edin: https://www.hotjar.com/

paylaş:

Yorum Yap