Ücretsiz ve Sınırsız GIF’ler İndirmek İçin 3 Website (Telif Hakkı Yok)

Hareketli resimler olarak bilinen GIF’ler hayatımıza girdiğinden beri vazgeçilmezlerimizden biri olmayı başardı. Bazen eğitici ve öğretici amaçlarla kullanılsa bile, daha çok gülmek ve eğlenmek için tercih edilen GIF görselleri artık neredeyse tüm sitelerde karşımıza çıkıyor. Fakat karşılaştığımız her GIF resmini indirip kendi işlerimizde kullanamayız. Çünkü telif hakkı denilen bir şey var. En azından referans veya kaynak gösterme zorunluluğu var. Ama her GIF için bu durum söz konusu değil.

Telif hakkı kurallarını çiğnemeden, kimseden izin almadan, kimseye referans vermeden, özgürce ve sınırsızca kullanabileceğiniz GIFler de var. Her kategoriden istediğiniz gibi bir GIF bulabileceğiniz en iyi 3 GIF indirme sitesini paylaşıyorum.

Motion Elements:

Telif hakkı olmayan Gif resimleri indirmek için bulabileceğiniz en iyi site Motion Elements’dir. Bu sitenin veritabanında binlerce GIF bulunuyor ve hepsini tamamen bedavaya bilgisayara kaydedebilirsiniz. Öncelikle siteye ücretsiz kaydolun. Böylece her hafta 30 GIF indirme hakkı elde ediyorsunuz. Bu sitenin diğerlerinden farkı ise GIF resimlerinin modern ve güzel görünümlü olmasıdır.

Buraya tıklayarak bu sitenin ücretsiz GIF sayfasına gidebilirsiniz. Açılan sayfadaki giflerden hoşunuza gidene tıklayın. Aşağıdaki sayfa açılacak ve GIF’i izleyeceksiniz.

Eğer izlediğiniz gif hoşunuza giderse ve bilgisayara kaydetmek isterseniz, hemen sağ taraftaki seçeneklerden uygun bir çözünürlük değerini seçin ve sağındaki GIF yazan indirme butonuna tıklayın. Böylece GIF’i bilgisayara indireceksiniz. Bu Gifleri ticari amaçlı kendi projelerinizde bile kullanabilirsiniz.

Sevenoaks Art:

Telif hakkı bulunmayan gifler indirmek için bulacağınız diğer bir alternatif site de Sevenoaks Art’dır. Toplam 25 kategori altında binlerce GIF sizi bekliyor. Bu gifleri indirip sosyal medya hesaplarınızda, bloglarda, sunumlarda ve ticari işlerinizde kullanabilirsiniz. Kaynak göstermeniz bile gerekmiyor.

Bu sitenin güzel yanı ise neredeyse tüm GIF’lerin üç boyutlu olmasıdır. Böylece göze daha hoş görünüyorlar. Yani Motion Elements gibi modern gifler sunmuyor fakat çok yüksek kalitede eski GIF’leri sınırsızca indirebilirsiniz.

Bu siteden gif indirmek için, öncelikle sağ taraftaki kategorileri dolaşmanız gerekiyor. Herhangi bir kategoriyi açtığınızda tüm gifler görünecek. Beğendiğiniz gifi indirmek için Gif’in üzerine sağ tıklayın ve açılan menüden resmi bilgisayara kaydedin.

GIFGIFs:

Bu sitede tamamen ücretsiz olarak indirip her yerde telif hakkına dikkat etmeden ve referans bile göstermeden kullanabileceğiniz yüzlerce GIF resmi bulunuyor. Burada da GIFler çeşitli kategoriler altında toplanmıştır. Örneğin hayvanlar, besinler, tatil, doğa, bilim, spor, giyim ve anime gibi kategoriler mevcut. Fakat bu sitede sunulan giflerin görüntü kalitesi biraz düşük ve eski moda şeyler.

Siteyi ziyaret ettiğinizde sol tarafta tüm GIF kategorilerini göreceksiniz. Herhangi bir kategoriye tıkladığınızda gif resimleri liste halinde sıralanacak. Sevdiğiniz bir GIF olursa, üzerine sağ tıklayın ve açılan menüden Resmi farklı kaydet seçeneğini seçerek bilgisayara indirin. Böylece bu gifleri slayt sunumlarda, kendi sitenizde ve ticari işlerinizde özgürce kullanabilirsiniz.

paylaş:

Yorum Yap