Türkçe Navigasyon Programı İndir Android İçin Bedava Navigasyon Uygulaması Yükle Download

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler: igo navigasyon programı indirsamsung galaxy ace bedava navigosyonandroid navigasyon programiücretsiz navigasyontürkçe android navigasyon

Nav4All Cep telefonunuz için ücretsiz bir GPS navigasyon aracıdır. Nav4All ile erişmek her zaman ve tekrar kendi yolunu kaybetmek asla en güncel bilgiler için. Ekran ve konuşulan ses-talimatlar Clear oklar dünya çapında, sizi hedefinize götürecektir. (not:google translate ile çevirilmiştir.)
Türkçe dil desteğinin yanı sıra türkçe erkek ve türkçe bayan konuşma seside mevcuttur. konuşma sesinden sadece birini seçebiliyorsunuz..

Sponsorlu Bağlantılar

link:
Free Nav4All download

(Not:navigasyon programı olduğu için ücretli olabilir.. Programı kurdum ama henüz deneyemedim, denediğimde ücret hakkında bilgi vereceğim)

 

Android İçin Türkçe Navigasyon Programı : NDrive 11

Bu yazımızda sizlerle NDrive isimli Türkçe ve Türkiye harita ve lokasyonlarının olduğu bir navigasyon uygulamasını tanıtacağız. NDrive yazı dizimizi takip etmenizi öneriyoruz, zira bu inceleme yazısından sonraAndroidTurkey.Net’de bir yarışma düzenlemek istiyoruz. Türkiye’de ilk defa bir android blogunda düzenlenecek bu yarışma sayesinde kazanan takipcilerimize birer NDrive Türkiye haritası lisansı hediye edeceğiz!   NDrive uygulamasını tanıtıp bu uygulama ile yaşadığımız tecrübeleri sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

 

Araçlarında Navigasyon cihazları kullananlar bilirler, gerçekten bu tür navigasyon cihazları oldukça başarılı ve hayat kolaylaştırıcı cihazlardır. İstanbul gibi büyük şehirlerde adres ya da yer bulmak gerçekten büyük sorun, bunun dışında özellikle bilmediğiniz bir şehir ya da ülkeyi ziyaret ettiğinizde bu cihazlar yanınızdaki en büyük yardımcınız oluyor. Blogumuzda akıllı telefonların gelişimi ve özellikle Android platformu hakkında elimizden geldiği kadarı ile bilgilendirici yazılar yazmaya çalışıyoruz. Telefonlar akıllandıkça   artık günlük hayatta kullandığımız bir çok cihaz telefonumuzun içerisine girdi. Bugün akıllı cihazlarımız ile televizyon seyredebiliyor, radyo dinliyor, internete girebiliyoruz. Cep telefonumuzun mobil ve sürekli yanımızda olması nedeni ile artık TV, Radyo, PC gibi cihazları daha az kullanır olduk. TV, PC/Laptop, Radyo gibi cihazların akibetini tabiki bu navigasyon cihazları da paylaşıyor.

Satın aldığınız navigasyon cihazları öncelikle 300TL ile 1.000+TL arasında değişiyor, aslında göreceli olarak  pahalı ürünler. Aldığınız cihazları yanlızca araçlarınızda kullanabiliyorsunuz zira aracınıza monte ettiğiniz fiziksel bir ürün. Örneğin bir yurt dışı seyahati yaptığınızda bu cihazı doğal olarak yanınızda götüremiyorsunuz. Mecburen her gittiğiniz ülkede ya da şehirde kiraladığınız araç ile birlikte bir navigasyon cihazı da kiralıyor ya da satın alıyorsunuz. Navigasyon cihazının en büyük özelliği GPS (Global Positioning Service) özelliği ve dokunmatik bir ekranının olması. Peki bu iki özellik ve daha fazlası zaten bugün neredeyse bütün akıllı telefonlarda mevcut değil mi ? Üstelik akıllı telefonunuz (cep telefonunuz) sürekli yanınızda değil mi ? :) Bir çok sektörü vuran mobil/gsm sektörü artık navigasyon cihaz üreticilerini de bitirme noktasına geldi. Cep Telefonuna kuracağınız bir uygulama ile tüm işlemleri hem de mobil olarak yapabiliyorken doğal olarak cep telefonundan daha fazla ücret ödeyerek bir navigasyon cihazı almak çok da mantıklı bir seçim olmuyor.

Uygulama marketlerine baktığınız zaman bir çok navigasyon uygulaması var. Bizde bunlardan biri olan NDrive isimli uygulama ile ilgili olarak deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Google  Android Market’teki bu linkten  indirilebilen Ndrive navigasyon uygulaması daha önce navigasyon uygulaması ya da cihazı tecrübesi olan ve olmayanlar için kullanımı oldukça kolay bir uygulama. Uygulamayı 3 gündür yoğun bir şekilde kullanıyoruz ve gerçekten navigasyon uygulaması, alıştığınızda onsuz yapamayacağınız bir uygulama. Uygulamanın kurulumu ve kullanımı ile ilgili detayları yazımızın ilerleyen bölümlerinde anlatacağız fakat öncelikle uygulamanın tanıtım videosunu bir izleyelim :

Uygulamanın tanıtım videosundan da anlaşılacağı gibi Ndrive’in öne çıkan özellikleri :

 • Kullanımı çok kolay olması nedeni Kullanıcı deneyimindeki başarı
 • Akıllı ve Google ile entegre arama motoru
 • Route (Yol) Optimizasyonu ve kullanıcıya sunduğu seçenekler
 • Yüksek çözünürlüklü 3D grafik desteği
 • Adventure (Macera) Modu desteği (tracking, yürüyüş, yelken ve araç modları)
 • Tabiki Türkçe dil ve harita desteği
 • Alternatif yol(lar) desteği
 • Facebook  ve ForSquare Entegrasyonu ile paylaşma özelliği
 • Uygulama içerisindeki mağazadan trafik kameraları, radarların yerleri, trafik bilgisi  gibi özellikleri satın alma imkanı
 • Google Earth entegrasyonu sayesinde bilgisayarınızda planladığınız seyhat rotasını cep telefonunuza import etme (ekleme) özelliği
 • Text To Speech (TTS – Sesli Okuma) Özelliği (Türkçe desteği ile birlikte)
 • Trafik tabelalarının uygulamada gösterimi ile daha doğru bir navigasyon tecrübesi

gibi bir çok özelliği içerisinde bulunduran Ndrive uygulaması rakip uygulamalara oranla gerçekten çok güçlü bir uygulama.

NDrive İle Bir Örnek Bir Seyahat Planlama

Yazımızında başında bahsettiğimiz gibi Ndrive kullanımı çok kolay. İlk kurulum adımlarını tamamladıktan sonra (ki  bunu da detaylı olarak yazımızın bir sonraki bölümünde anlatmaya çalışacağız) hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

NDrive programını ilk açtığınızda ilk olarak bulunduğunuz mekan haritada gösterilecektir. Seyahat Planlamak içinMenü->Git seçeneklerine girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacak.

Bu ekrandan adres girebilir, yerin ismi ile arama yapabilir, daha önce kayıt ettiğiniz mekanlara tekrar rota isteyebilirsiniz. Yerler menüsüne girdiğinizde ise Google ve ForSquare ile entegre ve koordinat,posta koduna bağlı olarak arama yapabildiğiniz akıllı ve zengin bir arama motorunu kullabilirsiniz. Bu zengin ve entegre arama motoru sayesinde aradığınız her yeri çok kolaylıkla bulmanız mümkün.

Örnek olarak Acıbadem Hastanesini arayıp bir yol tarifi alalım NDrive ile. Menü->Git->Adres ile arama ekranına geldikten sonra arama satırına Acıbadem Hastanesi yazalım.

Otomatik tamamlanan arama ile Acıbadem Hastanesini seçtiğimizde ise artık bulduğumuz mekana ilişkin ilgili ekran açılır.

Artık bu ekrandan isterseniz  bu lokasyona ait bilgileri sosyal networklerinizle paylaşabilir, kayıt edebilir ya da yol tarifi alabilirsiniz. Biz yol tarifi almak için Git butonuna basıyoruz. Rotamızı hesaplayıp ne kadar süreceği ve km cinsinden mesafeyi veren ekrandan sonra direkt olarak navigasyon ekranı açılır ve yol tarifine başlar.

Ayarlar menüsünde bu rotaya ilişkin bir çok ayarlama yapabilirsiniz. Alternatif yolları görebilir, bu rotayı paylaşabilir, macera moduna geçebilir, gideceğiniz yolda paralı yol kullanma gibi opsiyonları belirleyebilirsiniz. Çok zengin menüsü sayesinde uygulama sadece bir navigasyon uygulaması olmaktan öteye geçmiş durumda.

Uygulamanın Kurulumu &  Türkçe Dil Desteği ve Harita Özelliklerinin Eklenmesi

Uygulamayı kurduktan sonra sırası ile aşağıdaki adımları yerine getirmek gerekiyor :

1- Dil ve Seslendirmeyi yapacak karakter seçimi yapılır

2- Seçtiğiniz dile göre 1.adımdaki program dosyaları indirilir. İndirme işlemini WiFi bağlantısında iken yaparsanız mobil internet kotanızdan eksiltmemiş olursunuz :)

3-  Son kullanıcı lisans anlaşmasını onayladıktan sonra artık ayarlarınızı yapmaya başlıyorsunuz. Uygulama Google, Facebook ve ForSquare ile entegre olduğu için öncelikle uygulamanıza sosyal network kullanım hakkını burada kullanıcı ismi/şifre bilgilerinizi vererek devam ediyorsunuz. Bu ayar zorunlu değil, eğer ben gittiğim yer facebook ve forsquare’de paylaşılmasın istiyorsanız bu adımı geçebilirsiniz.

4- Uygulamada GPS’i açtıktan sonra artık programı kullanmak istediğiniz ülke haritasını indirme ekranına gelirsiniz. Burada indireceğiniz harita ücretlidir. Örneğin Türkiye haritasının fiyatı 19.9 Euro. Aynı şekilde bu harita indirme işlemini de WiFi’dan yapmanızı öneriyoruz.

5- Tebrikler! Artık Ndrive Navigasyon uygulamanız kullanıma hazır. Bir sonraki adımda anlatacağımız Ndrive Mağaza ile daha sonradan ek özellik ve harita alma işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

 

NDrive Mağazası ve Özellik Satınalma

Ndrive Mağazası belirttiğimiz gibi program için trafik bilgisi, radar konumları, trafik denetleme kameraları, seslendirici karakter ve ekstra haritaları alabileceğiniz bir uygulama içerisindeki mağazadır. Mağazaya Menü-> Mağaza menü adımları ile ulaşabilirsiniz. Buradan özellik satınalmalarını yapabilirsiniz. Satınalabileceğim özellikler :

Satınaldığım ürünler ise Ürünlerim bölümünde gösteriliyor :

 Trafik bilgisi ve Radar konumları henüz Türkiye haritası için aktif değil.

Benim NDrive’im Menüsü

Uygulamada bir de NDrive’i kendi kullanımıza göre özelleştirebildiğiniz bir menü var. Benim NDrive’ım.

 Bu menü de sosyal network ayarlarınızı yapabilir, Ev Adresini daha sonraki seyahat planlarında daha kolay kullanım için girebilir, Rota seçeneklerini belirleyebilir, Harita görüntülenme biçimini değiştirebilir, PC’ninzde yaptığınız seyahat planlarını cep telefonunuza aktarabilir ya da NDrive ile yaptığınız seyhat planlarını dışa aktarabilirsiniz (export edebilirsiniz).

Bu yazımızda sizlerle NDrive programının tüm özelliklerini değil ama çok sık kullanacağınız ve en temel özelliklerini tanıtmaya çalıştık. Umarım uygulamayı ve yazımızı beğendiniz. NDrive diğer navigasyon uygulamalarına göre oldukça yetenekli ve gelişmiş özellikleri ile standart bir navigasyon uygulamasından daha fazlasını barındırıyor. Seyahat halinde iken hızınızı görebilmeniz, varacağınız adrese kalan süre ve km, hız limitlerini aşmanız durumunda uyarı vermesi gibi standart navigasyon uygulaması özellikleri zaten mevcut.  Son olarak uygulamayı Turkcell T20telefonumuz ile denedik ve performans açısından herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. Sadece bu uygulama doğal olarak biraz fazla pil tüketiyor. Araç içerisinde kullanacağınız için telefonunuzu mutlaka  bir araç şarjı ile kullanmanız gerekiyor.

Türkçe Navigasyon Programı indir

Türkçe Navigasyon Programı indir

Türkçe Navigasyon Programı indir

Türkçe Navigasyon Programı indir ile bu özelliklere sahip olacaksınız;
– Gelişmiş rota hesaplama
– Optimize edilmiş araç içi kullanımı
– Lane yardım ve gerçekçi tabelaları
– Gece görüşü
– Kolay Kullanım
– Türkiye’deki tüm banka,devlet dairesi,istasyonları,hava yollarını yerini tespit etme
– Türkçe sesli yol tarifi sistemi
– Mahalle,Köy,Cadde ve sokakları tespit etme
– Kısa yolları tespit etme ve yol gösterme
– 1D – 2D ve 3D yol tarifi verme
– Tahmini km ve zaman tespit etme

81 ilimizin her köşesini avcunuzun içinde olacak…

Not : Bu programın ekran çözünürlüğü Desire, Nexus One gibi telefonlara uyumlu değil’dir

Ücretsiz Türkçe Android Navigasyon Proğramı iGo

Hem ücretsiz hemde Türkçe, android navigasyon proğramı istermisiniz. Şimdi sizlere kendimde kullandığım bir navigasyon proğramından bahsedeceğim. Google Android işletim sistemi olan telefonlarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz navigasyon uygulamaları içerisinde en iyilerden biri olan iGo oldukça kullanışlı ve ücretsiz.

Öncelikle iGo, bulunduğunuz yerin enlemini ve boylamını koordinatını, cadde, sokak, mahalle, ilçe, il olarak nokta şeklinle gösterebiliyor. Tüm Türkiye haritaları güncellenmiş. Türkiyenin bir ucundan diğer ucuna kaybolmadan iGo sayesinde rahatlıkla gidebilirsiniz. Bununla beraber program GPS uyumlu telefonlarda çalıştığı için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. iGo tamamen ücretsiz bir navigasyon programıdır.

igo navigasyon programı

Proğramın kurulumunu basitçe anlatacağım. Ben bu işlerden hiç anlamam diyelenler bile bunu kolaylıkla telefonuna kurabilecekler. Öncelikle gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirmeniz gerekecek. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar var.
Öncelikle iGo dosyalarını indirmek için tıklayın…  Arkadaşlar dosyaları ben upload etmedim.İndirdiğiniz winrar dosyalarının hepsinin şifresi:therkut
Aşağıdan telefonunuzun ekran çözünürlüğüne uygun olan dosyayıda indirmeniz gerekiyor.

Şimdi gerekli dosyaları hafıza katına attıktan sonra telefondan *****.apk uzantılı dosyayı çalıştırıp kuruyoruz. kurulum bittiğinde optimizasyon için bir kaç dakika beklemeniz gerekebilir. Daha sonrasında proğramın ayarlarını menüden rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk soracağı şey dil olacak onu Türkçe olarak ayarlayın gerisi kolay. Bu arada proğramı çalıştırmadan önce GPS i açmanız gerekiyor.
Telefonunun ekran çözünürlüğünü bilmeyen arkadaşlar için buradan modelleri inceleyebilirsiniz

Acer Liquid E (800×480)

Huawei Ideos X5 (800×480)

Huawei U8230 (320×480)

HTC Desire (800×480)

HTC Desire HD (800×480)

HTC Desire S (800×480)

HTC HD2 (800×480)

HTC Touch Hd (800×480)

HTC Wildfire (320×240)

HTC incredible S (800×480)

HTC Tattoo (320×240)

LG GT540 (320×480)

LG P503 Optimus One (320×480)

Lg Optimus 2x (800×480)

Meizu M9 (800×480)

Motorola Defy (800×480)

Motorola FLIPOUT (320×240)

Nexus S (800×480)

Samsung Galaxy Ace (320×480)

Samsung Galaxy Gio (320×480)

Samsung Galaxy S (800×480)

Samsung Galaxy S 2 (800×480)

Samsung Galaxy Mini S5570 (320×240)

Samsung Galaxy Spica (320×480)

Sony Ericsson XPERIA X10 (800×480)

Sony Ericsson XPERIA X10 Mini (320×240)

Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro (320×240)

Turkcell T10 (320×240)

Vodafone 945 (240×480)

Arkadaşlar ben Samsung Galaxy Ace de bu navigasyonu denedim ve hiç bir sorun çıkarmadı. Yinede karşınıza çıkabilecek

 • Diyelimki navigasyon çalışıyordu birden hata vermeye başladı, yapmanız gereken yazılımı kaldırıp tekrar kurun
 • Proğram açılışında çok fazla bekleme yapıyor, proğram açılışta kilitleniyor. Arkadaşlar belleğinizde proğrama yer açın. Bellekten kastım ram. Bazı arkadaşlar aynı anda çok fazla uygulama çalıştırıyor. Gereksiz uygulamaları kapatın. Tekrar deneyin.
 • “Missing or incomplete folder:İGO/license” uyarısı veriyor. Burada yapmanız gerekenBuradaki dosyayı indirip iGo klasörünün içine atın.
 • Adres girdiniz ama kapı numarası giremiyorsunuz?  Aşağıdaki linkten keyboard.ini dosyasını indirerek hafıza kartınızın ana dizinde bulunan iGo uygulamasının içine gönderin bu sorun çözülecektir.
  keyboard.ini dosyasını buradan indirin! 
Navigasyon Programı (türkçe dil desteği ile):
nav4 indir, iphone 4 navigasyon programı, nav4all indir, nav4all türkçe indir, iphone 4 navigasyon, cep navigasyon indir, iphone 4 navigasyon indir, iphone 4 programları indir, navigasyon türkçe indir, türkçe navigasyon indir

 

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap