Tesbih namazı duası nasıl edilir, okunuşu ve türkçe anlamı nedir

Bu yazıda Tesbih namazı duası nedir ve nasıl okunur, Tesbih namazı duası nasıl edilir, Tesbih namazı duasının türkçe anlamı ne demektir, Tesbih namazı duası okunuşu gibi konulara yer veriyoruz.

Tesbih namazı duası

Tesbih namazı duası;Dört rekat namaz kilarsin, her rekatinda Fatiha suresini ve baska bir sure okursun. Birinci rekatta kiraati bitirdikten sonra, ayakta iken on bes defa:”Sübhanellahi velhamdu lillahi ve la ilahe illallahu vellahu ekber “dedikten sonra rükua varirsin ve ayni tesbihi on defa rükûda söylersin.Sonra basini kaldirip, ayakta on defa söylersin. Sonra secdeye gider on defa orada söylersin. Birinci secdeden sonra iki secde arasindaki oturusta on defa söylersin. İkinci secdeye vardiginda yine on defa ve basini secdeden kaldirinca da on defa söylersin. Böylece bir rekatta yetmis bey defayi tamamlamis olursun.4 rekatta toplamda 300 defa söylenir.

Tesbih namazı duası anlamı;“Sübhanellahi velhamdu lillahi ve la ilahe illallahu vellahu ekber.” Allah’ın şanı yücedir, övgü Allah’a özgüdür. Allah’tan başka tanrı yoktur. Allah en büyüktür.

paylaş:

Yorum Yap