TC kimlik nodan isim bulma ve sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

TC kimlik nodan isim bulma ve sorgulama, İsim soyisimle tc kimlik no bulmak, tc kimlik numarasına göre ad soyad bulma ve sorgulama sitesi adresi

http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/QueryIdentityNumber.aspx

T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kimlik Numarası Sorgulama Sayfası

T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kullanıma sunulan web servislerinin listesini görmek ve kullanmak için aşağıdaki adresi kullanınız.https://tckimlik.nvi.gov.tr/Service/KPSPublic.asmx
DİKKAT! 01.06.2011 tarihi itibari ile KPS Servisi yalnızca aşağıdaki SSL (https adresi) üzerinden hizmet verecektir. Http adresi (http://tckimlik.nvi.gov.tr/Service/KPSPublic.asmx) hizmete kapatılacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

 • T.C. Kimlik numaramı bulamıyorum, ne yapmalıyım ?Kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.
 • T.C. Kimlik No nedir ?T.C. Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tekil bir sayıdır.
 • Yabancı Kimlik No nedir ?Yabancı Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de herhangi bir amaçla en az altı (6) ay süreli Yabancılara Ait İkamet Tezkeresi almış olan yabancılara verilmiş tekil bir sayıdır.

tc kımlık no dan isim bulma

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Haber!! 2013 Kimlik Numarasından İsim Sorgulama, TC Kimlik Nosundan Ad Soyad Bulma Öğrenme İçin Tıklayınız.

TC Kimlik Numarası Sorgulama İşlemleri

TC Kimlik No sorgulama ve TC Kimlik Numarası sorgulama ile ilgili işlemlerin nasıl yapılacağı sayfamızda anlatılmıştır.
 T.C. Kimlik No Sorgulama
 T.C. Kimlik No Doğrulama
 Yabancı Kimlik No Sorgulama
 Yabancı Kimlik No Doğrulama

Yeni Haber!! 2013 Kimlik Numarasından İsim Sorgulama, TC Kimlik Nosundan Ad Soyad Bulma Öğrenme İçin Tıklayınız.

T.C. Kimlik Numaramı Nasıl Öğrenebilirim ? – T.C. Kimlik Numarası Sorgulama İşlemi –

T.C. Kimlik Numaranızı öğrenebilmek için “T.C. Kimlik Numarası Öğrenme” yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfada sol üst köşede Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz. İl Seçimini yaptıktan sonra sağ taraftaki bölümde otomatik olarak ilinize bağlı ilçeler çıkacaktır. Bunlar arasından nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçeyi seçin.
Adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra (büyük veya küçük harf farketmez). Resim Doğrulama yazan yerin karşısında resim üzerinde bir takım sayılar göreceksiniz. Bu sayıları Resim Doğrulama kısmına yazın. Resim Doğrulama kısmının alt kısmında sol ve sağda mavi çizgi ile ayrılmış 2 kısım göreceksiniz. 2 kısmıda doldurmanıza gerek yok. Sağ veya sol kısımlardan herhangi birini seçip doldurabilirsiniz. Biz size daha kolay olduğunu düşündüğümüz sağ tarafı öneriyoruz. Sağ tarafta sırayla Baba Adınızı , Anne Adınızı , Doğum Yılınızı (1970 gibi) ve Cinsiyetinizi seçtikten sonra T.C. Kimlik No Sorgula tuşuna basınız.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra formun alt kısmında T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları: yazısının altında T.C. Kimlik No: yazan yerin karşısında Kalın olarak 12345678900 gibi bir sayı çıkacak. Bu sayı sizin T.C. Kimlik Numaranızdır.
Çıkan sonucu bilgisayardan çıktısını almak için sayfanın sağ alt köşesinde mavi butonda Yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Yeni Haber!! 2013 Kimlik Numarasından İsim Sorgulama, TC Kimlik Nosundan Ad Soyad Bulma Öğrenme İçin Tıklayınız.

T.C. Kimlik Numaramı Nasıl Doğrulayabilirim ? – T.C. Kimlik Numarası Doğrulama İşlemi –

T.C. Kimlik Numaranızı doğrulamak için “T.C. Kimlik Numarası Doğrulama” yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfada Resim Doğrulama yazan yerin karşısında resim üzerinde bir takım sayılar göreceksiniz. Bu sayıları Resim Doğrulama kısmına yazın. Resim Doğrulama kısmının alt kısmında T.C. Kimlik Numarası kısmına T.C. Kimlik Numaranızı yazınız ve T.C. Kimlik No Doğrulama tuşuna basınız.  
T.C. Kimlik No Doğrulama Sonuçları: yazısının altında isim , soyad ve doğum tarihi bilgileriniz çıkacaktır.

Yeni Haber!! 2013 Kimlik Numarasından İsim Sorgulama, TC Kimlik Nosundan Ad Soyad Bulma Öğrenme İçin Tıklayınız.

Yabancı Kimlik Numaramı Nasıl Öğrenebilirim ? – Yabancı Kimlik No Sorgulama Bilgileri –

Yabancı Kimlik Numaranızı öğrenebilmek için “Yabancı Kimlik Numarası Öğrenme” yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfanın en üst kısmında Resim Doğrulama yazan yerin karşısında resim üzerinde bir takım sayılar göreceksiniz. Bu sayılarıResim Doğrulama kısmına yazın. Resim Doğrulama kısmının alt kısmında sol ve sağda mavi çizgi ile ayrılmış 2 kısım göreceksiniz. 2 kısmıda doldurmanıza gerek yok. Sağ veya sol kısımlardan herhangi birini seçip doldurabilirsiniz. Biz size daha kolay olduğunu düşündüğümüz sol tarafı öneriyoruz. Sol tarafta Doğum Yılınızı ve  İkamet Tezkere No girdikten sonra Yabancı Kimlik No Sorgula tuşuna basınız.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra formun alt kısmında Yabancı Kimlik No Sorgulama Sonuçları: yazısının altındaYabancı Kimlik No: yazan yerin karşısında Kalın olarak 12345678900 gibi bir sayı çıkacak. Bu sayı sizin Yabancı Kimlik Numaranızdır.
Çıkan sonucu bilgisayardan çıktısını almak için sayfanın sağ alt köşesinde mavi butonda Yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Yeni Haber!! 2013 Kimlik Numarasından İsim Sorgulama, TC Kimlik Nosundan Ad Soyad Bulma Öğrenme İçin Tıklayınız.

Yabancı Kimlik Numaramı Nasıl Doğrulayabilirim ? – Yabancı Kimlik Numarası Doğrulama İşlemi –

Yabancı Kimlik Numaranızı doğrulamak için “Yabancı Kimlik Numarası Doğrulama” yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfadaResim Doğrulama yazan yerin karşısında resim üzerinde bir takım sayılar göreceksiniz. Bu sayıları Resim Doğrulamakısmına yazın. Resim Doğrulama kısmının alt kısmında Yabancı Kimlik Numarası kısmına Yabancı Kimlik Numaranızı yazınız ve Yabancı Kimlik No Doğrulama tuşuna basınız.  
Yabancı Kimlik No Doğrulama Sonuçları: yazısının altında isim , soyad ve doğum tarihi bilgileriniz çıkacaktır.

 

T.C. Kimlik Numaramı Bulamıyorum, Ne Yapmalıyım ?

Kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

Yeni Haber!! 2013 Kimlik Numarasından İsim Sorgulama, TC Kimlik Nosundan Ad Soyad Bulma Öğrenme İçin Tıklayınız.

T.C. Kimlik No Nedir ?

T.C. Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tek bir sayıdır.

 

Yabancı Kimlik No Nedir ?

Yabancı Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de herhangi bir amaçla en az altı (6) ay süreli Yabancılara Ait İkamet Tezkeresi almış olan yabancılara verilmiş tek bir sayıdır.

İsimden TC kimlik ya da TC kimlikten isim bulma

Tc kimlik no sorgulama, tc kimlik no soruşturma, nüfus bilgileri, cüzdan, arama

Tc kimlik no sorgulargen dikkat etmeniz gereken hususlar.

Lütfen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne ait aşağıdaki bağlantıya tıklayararak açılan sayfada “TC Kimlik No Sorgulama Formu”nu Nüfus Cüzdanınızdaki bilgilerle birebir aynı doldurunuz ve “TC Kimlik No Sorgula” butonuna tıklayınız!

Uyarı : Tc Kimlik sorgulaması yaparken herhangi bir hack olayı ile karşılaşmamak istiyorsanız bilgilerinizi girerken ekranın sol alt köşesinde bulunan “Sanal Klavye” kutusuna tıklamanız yararınıza olacaktır

Yeni Haber!! 2013 Kimlik Numarasından İsim Sorgulama, TC Kimlik Nosundan Ad Soyad Bulma Öğrenme İçin Tıklayınız.

T.C. Kimlik No SorgulamaSigortalılık Tescil Kaydı TespitiT.C. Kimlik No DoğrulamaYabancı Kimlik No Sorgulama

Yabancı Kimlik No Doğrulama

 

T.C. Kimlik Numaramı bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Öncelikle TC Kimlik No sorgulama formuna bilgilerinizi Nüfus Cüzdanında olduğu gibi girdiğinizden emin olunuz. Bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra hala bulamadıysanız, kayıtlı olduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir.

T.C. Kimlik No bilgilerimin bir kısmı yanlış, ne yapmalıyım?

Kayıtlı olduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki T.C. Kimlik No Sorgulama Formu çalışmıyor

T.C. Kimlik Numarası Sorgulama Formu çalışmıyor veya hata veriyorsa, tckimlik.nvi.gov.tr adresinden deneyiniz.

T.C. Kimlik No nedir?

T.C. Kimlik Numarası: Onbir (11) haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tek bir sayıdır.

TC Kimlik No, MERNİS ve KPS

MERNİS: Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi. Amacı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birer TC kimlik numarası vererek, Nüfus kayıtlarının bilgisayar ortamına aktarılarak, Merkezi Nüfus Veri Tabanını kurulmasını gerçekleştirmek.

KPS: Kimlik Paylaşımı Sistemi. Kimlik Paylaşım Sistemi veri tabanındaki kimlik bilgileri Kamu Kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılmıştır.

KPS sayesinde aşağıdaki temel sorgulamalar yapabilmektedir:

 • T.C. Kimlik Numarasına karşılık kişi bilgileri sorgulama
 • T.C. Kimlik No ile ilgili kişinin açık kaydındaki kişi bilgileri sorgulanmaktadır.
 • Kişi bilgilerine karşılık T.C. Kimlik No sorgulama
 • Kişinin adı, soyadı, baba adı, anne adı, doğum tarihi, doğum yeri ve cinsiyeti gibi bazı bilgilerine karşılık T.C. Kimlik No sorgulanmaktadır.
 • Nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık kimlik bilgileri sorgulama
 • Kimlik Paylaşım Sisteminden kişinin nüfusa kayıtlı olduğu ilçe, cilt, aile sıra no, birey sıra no bilgilerine karşılık kişi bilgileri ve T.C. Kimlik No sorgulanmaktadır.
 • Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama
 • T.C. Kimlik No veya nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık Nüfus Kayıt Örneği olaylı veya olaysız olarak sorgulanabilmektedir.

Tc kimlik no sorgulama ile ilgili googleda aranan kelimeler : tc kimlik no sorgulama, tc kimlik soruşturma, tc kimlik sorgulama, tc kimlik araştırma, kimlik numarası bul, tece kimlik sorgula, tece kimlik numarası,

 Yeni Haber!! 2013 Kimlik Numarasından İsim Sorgulama, TC Kimlik Nosundan Ad Soyad Bulma Öğrenme İçin Tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum

 1. http://abdulkadir-onder.blogspot.com
  adresine girip üsteki menüler sayesinde burada oluşturduğunuz tc kimlik noların ismini öğrenebilir aynı zamanda yaşayan akrabalarınızı bulup adreslerini öğrenebilirsiniz sitemi yeni açmış olup yararlı olacağını düşünüyorum takıldığınız yerleri sitem üzerinden mesaj olarak gönderin

Yorum Yap