TC Kimlik No İle Mahkeme Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Sorgulanır, Websitesi (İnternet Sitesi) Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler: Yargıtay Dosya Sorgulama, Yargıtay dosya Bilgileri, Yargıtay Dosya Sonuç Bilgisi, yargitay dosyası sorgulama, Yargıtay Dosya Sorgusu, YARGITAY DOSYA SORGULAMA

Postaneden alacağınız e-devlet şifrenizle aşağıda verdiğimiz linkten tc kimlik numaranız ve şifrenizle kontrol edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

türkiye.gov.tr

YARGITAY DOSYA SORGULAMA

Yargıtay Dosya Sorgulama

      Yargıtay’ın resmi internet sitesindeki “Yargıtay Dosya Sorgulama” sayfası yoluyla, “Yargıtay Dosya Sorgulaması” yapabilirsiniz. “Yargıtay Dosya Sorgulama” işlemi için “Yargıtay Dosya Sorgulama” ekranındaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. Yargıtay Dosya Sorgulamasını, mahkeme bilgilerini kullanarak ya da daire bilgilerini kullanarak yapabilirsiniz.Yargıtay Dosya Sorgulaması için bu sayfaya bakınız.

 YARGITAY DOSYA SORGULAMA


 

Tc kimlik numarası ile mahkeme öğrenme ve sorgulama nasıl yapılmaktadır ?

Adalet Bakanlığı’nın yeni projesi olan UYAP yani diğer ismi ile ulusal yargı ağı projesi hayata geçti. Bu proje sayesinde ister vadandaş ister avukat isterseniz de dava açan yada davalı olan olun farketmiyor sorgulama yapabiliyorsunuz.

 

Şunlarıda söylemekte yarar var

 

 

1-Tc Kimlik numarası ile giriş yaptığınızda bu davanın göründüğü mahkeme bilgilerini, mahkemenin dosya numarasını tarafların avukat bilgilerini duruşma günlerini duruşma yapılıp geçti ise duruşmanın kısa olarak nasıl sonuçlandığını tanıkları ve şahitlerini de isimlerini öğrenebilirsiniz.

 

Sorgulama Yapmak İçin aşağıyı takip edin lütfen.

 

TC NO İLE MAHKEME SORGULA Tıklayınız ! Burada İmzasız Linkine tıklayacaksınız.

 

2-Dava dosyası hakkında bilgiler

 

Etiketler: mahkeme sorgula, tc ile mahkeme sorgula, tc kimlik numarası ile mahkeme sorgulama, uyap mahkeme günü öğrenme, uyap mahkeme sorgulama, uyap mahkeme tarihi öğrenme 

Dava Dosyası Sorgulama

Danıştay dava sorgulama sistemi mahkemede görölen davaların sorgulanması için oluşturulmuştur. İnternet üzerinden davanınız dosya numarasını ve davanızın durumunu öğrenebilirsiniz.
Sorgulamaya gelince 4 çeşit dava sorgulama sistemi vardır. bunlar.

1. Evrak Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde evrak yılınızı ve evrak numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz.

2. Esas Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde daire kodunuzu seçiyorsunuz. sonrasında esas yılı ve esas numarasını girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

3. Geldiği Esas Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde mahkeme türünü seçin sonrasında ise geldiği yerleri seçip geldiği esas yılı ve esas numarını girin ve işlemi gerçekleştirin.

4. Geldiği Yer Karar Numarasından Dava Sorgulama : 
Bu Sorgulama işlemide aynı geldiği esas numarası sorgulaması gibi adımlar var sadece esas numarası yerine karar numarası giriyorsunuz.

Danıştay Dava Dosyası Sorgulaması İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum

  1. yarkıtaydaki boşanma davası temiz kararını öğrenmek istiyorum

Yorum Yap