Tablet pc internete nasıl bağlanır, tablet bilgisayarı internete bağlamak

Tablet pc internete nasıl bağlanır, tablet bilgisayarı internete bağlamak

Wi-Fi bağlantısı ile birlikte, kablosuz ağlara bağlanabilirsiniz. Şuanda piyasadaki tüm tablet pclerde wifi bağlantı özelliği mevcuttur. Uygulamalardan internete tıklayın ve çıkacak olan pencereden önce bağlanmak istediğiniz wifi modemin ismini çıkacak olan wifi bağlantıları listesinden seçin ve hemen ardından açılacak şifre kutusunada wifi parolanızı girin. Herhangi bir yanlışlık yapmadıysanız tablet pcniz internete bağlanmış olacaktır. Kolay gelsin

Tablet Bilgisayar İnternet Ayarları, Tablet Pc İnternete Bağlanmıyorsa Hatanın Çözümü Burada!

Tabletten bilgisayara bağlanma tekniği 

tabletten pc sine veya arkadaşının pc sine tableti ile uzaktan bağlanıp hava atmak isteyenler için ideal bir yöntem .

bilgisayarında wireless kart varsa kablosuz ev ağı kur tablet ile onun üzerinden bağlan .) hiç modemle falan uğraşma

bilgisayarına http://www.connectify.me/download-lite/ buradaki programın ücretsiz sürümünü yükle hotspot oluştur kablosuz olarak bütün eve dağıt interneti.

Android Tablet İnternete Bağlanmıyor Diyenler İçin Cep Telefonu Modem Olarak Kullanma

Bu yazımızda, Android tablet internete bağlanmıyor diyen pek çok kişi için, Android tablet internete bağlanmıyor sorununa bir çözüm önerisinde bulunmaya çalışacağız. Sizlere, daha önceki yazılarımızda da bu konuda bilgi aktarımında bulunmaya çalışmıştık, bu yazımızda da kaldığımız yerden devam edeceğiz, çünkü, ne yazık ki, Android tablet internete bağlanmıyor sorusu, her geçen gün, daha fazla kişinin aklını karıştırmaya başlıyor…

Günümüzde, Android tablet fiyatları oldukça uygun. Android tablet 3G modem destekli olarak elimize ulaşıyor; fakat, Android tablet 3G modem destekleyen ürünlerin üretimleri durdurulmuş, ve satışları hali hazırda desteklenmiyor. Kötü bir durum ortaya çıkıyor, insan, bir dünya para ödeyip de satın aldığı Android tablet 3G modem kullanımını gerçekleştiremeyince donup kalıyor. Durumun çözümünü ararken, Android tablet PC’yi iade etmek için geçirmemeniz gereken bir haftalık zaman dilimini de aşıyorsunuz; ve, Android tablet PC elimizde kalmış gibi oluyor. Hatta durum hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler, satın aldığınız Android tablet PC için, oyuncak gibi, elinizde patladı… gibi yorumlar yapmayı da ihmal etmiyorlar.
Aynı durumu yaşayan kişiler arasında iseniz, bu öneriyi dikkate almalısınız: Android tablet PC sahibi olan bir kişinin, mutlaka ki bir cep telefonu vardır. Cep telefonu modem olarak kullanma şeklinde bir durum söz konusu… Bu konu hakkında bilgi sahibi olan çok kişi bulunmakla birlikte, bu durumu bilmeyen kişilerin sayısı da oldukça fazla… Cep telefonu modem olarak kullanma konusunda bilgi sahibi olacak olursanız, ve kullanmış olduğunuz hattınızda destekli bir internet kullanımı gerçekleştiriyorsanız, artık, Android tablet internete bağlanmıyor sorunu yaşamayacaksınız.
Cep telefonu modem olarak kullanma, kimilerimizin cep telefonunda otomatik olarak destekli, bazılarımız da bunu, cep telefonu modem olarak kullanma programı kullanımı gerçekleştirerek yapabilir. Bizim size anlatacağımız yöntem, cep telefonu modem olarak kullanma programına gerek duymuyor, elbette, cep telefonu modem olarak kullanmaya açık olması, yani cep telefonu modem olarak kullanmayı desteklemesi gerekiyor. Örneğin, Samsung Galaxy Mini tarafından desteklenen, cep telefonu modem olarak kullanma hakkında detaylı bilgiyi size aktarmak istiyoruz:
Samsung Galaxy Mini için, cep telefonu modem olarak kullanma:
Telefonumuzun Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı seçeneğini işaretleyelim.
Burada karşımıza çıkan Mobil AP seçeneğine tıklayalım…
Mobil AP altında Açılıyor yazısı belirecek, bir ya da iki saniye bekleyelim.
Mobil AP etkin olduğu zaten belirtilen sürenin sonunda ekranınızda yazacak.
Cep telefonu modem olarak kullanma olanağınız artık mevcut… Bu kadar basit. Cep telefonu modem olarak kullanma olanağınızın bulunduğunu, telefonunuzun sol üst kısmında, 3G Wi-Fi işaretini gördüğünüzde zaten anlayacaksınız.
Eğer, cep telefonu modem olarak kullanma işlemini belirttiğimiz şekilde gerçekleştirirseniz, cep telefonunuz, bir kablosuz modem halini alacak, fakat, şifresiz bir kablosuz modem, yani pek çok kişi, sizin cep telefonunuzdan internete bağlanabilecek, ve bu durum sizin faturanızı kabartacak, sınırsız bir internet kullanımına sahip değilseniz tabi ki, fakat, sınırsız internet kullanımına sahip olsanız dahi unutmamalısınız ki, sizin güvenliğiniz açısından da, insanların, sizin cep telefonunuzdan internete bağlanmaları sakıncalıdır. Yine Samsung Galaxy Mini için, cep telefonu modem olarak kullanma sırasında şifreleme işlemini anlatalım:
Yine cep telefonumuzun Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanına yeniden gidelim.
Mobil AP ayarlarını tıklayalım.
Mobil AP’yi Yapılandır’ı tıklayalım.
SSID Ağı’na, telefonunuz için bir isim verebilirsiniz, siz bir isim vermezseniz, Android; ve yanında da bir sayı çıkacaktır, bu sayı ile birlikte ismi tanımanız gerekmektedir, aksi halde cep telefonunuzu Android tablet PC’den bulamayabilirsiniz.
Güvenlik yazan yeri, WPA2 PSK olarak işaretleyelim.
Şifre bölümüne, en az sekiz karakterli bir şifre girelim.
Tamam’ı tıklayalım…
Artık cep telefonunuz güvenilir; ve şifreli. Şimdi, Android tablet internete bağlanmıyor sorununuzu çözelim, artık Android tablet PC’nizi elinize alabilirsiniz… Bu kısmı da Probook PRBT751 için anlatacağız; telefonda benzer yöntem uygulayabileceğiniz gibi, Android tablet PC için de benzer yöntemleri, farklı modeller için uygulamanız gerekecektir.
Ayarlar menüsüne girelim.
Sağ taraftan Tara’ya tıklayalım.
Altında belirecek olan isimlerden, cep telefonumuza verdiğimiz ismi bulup, üzerini tıklayalım.
Bağlandı yazısı belirdiğinde, artık Android tablet internete bağlanmıyor sorunundan kurtulacaksınız, fakat, öncesinde, cep telefonunuza vermiş olduğunuz şifreyi, Android tablet PC’de yazmanız istenecek. Sonrasında, sınırsız internet kullanımını gerçekleştirebileceksiniz, ama, internet kullanım miktarınızı aşmamaya özen göstermenizi, aksi halde kabarık bir fatura ile karşılaşabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir…
Cep telefonu modem olarak kullanma işlemi, cep telefonunuzun şarjından oldukça çalacaktır, bunun için, işiniz bittiğinde, Mobil AP’yi kapatmayı unutmayın. Dilerseniz bir de Mobil AP’yi kapatmayı anlatalım:
Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanına gidelim.
Mobil AP tıklayalım…
İşlem tamamdır. Umarız faydalı olabilmişizdir…

Konu etiketleri:telefondan tablete internet aktarma, tabletten internete bağlanma, tabletim internete bağlanmıyor, telefondan tablete baglanma, tablet internete bağlanmıyor, tablete internet nasil baglanir, cep telefonundan tablete internet bağlantısı, cepten tablete internet, tabletten telefonla internete baglanma, Telefondan tablete internet aktarımı

Tablet kablolu (ethernet) internet bağlantısı yapabilirmiyim? 

Kablolu internet bağlantısı yapabilirsiniz. Bunun için Usb 2.0 Adapter (bağlantı aparatı) satın almanız gerekmektedir.

Ethernet Adapter aracılığıyla internet bağlantısı ayarlarını yapmak için;

1. Ethernet kablonuzu Usb ethernet bağlantı aparatı girişine (RJ45-UTP) takın,

2. Usb ethernet in usb kablosunu tabletin usb girişine takın (bazı modellerimizde otg usb kablo kullanılmaktadır),

3. Ayarlar/Diğer/Ethernet bölümüne girin,

4. Use ethernet yazan yere dokunup aktifleştirin,

5. 1-4 dk içerisinde internet bağlantı kurulumu tamamlanacak. Bildirim alanında; Ekranın sağ alt kısmında bağlantı sembolü belirecek.

6. 1-4 dk içerisinde bağlantı kuramadıysanız Menü/Ayarlar/Diğer/Ethernet/eth0 a dokunun açılan pencereden OK e dokunun 1-4 içerisinde bağlantı kurulumu tamamlanacak. Bildirim alanında; Ekranın sağ alt kısmında bağlantı sembolü belirecek.

Bu işlemlerden sonra Wi-Fi yada 3G modem kullanmadan tablet bilgisayarınızda internet bağlantısı kurabileceksiniz.

tablet pc internete nasıl bağlanır, tablet internete nasıl bağlanır, tablet pc ile internete nasıl bağlanılır, onyo nanopad wifi sorunu, onyo nanopad, tablet pc internet ayarları, tablet pc nasıl internete bağlanır, tablet pc ile internete bağlanma, tabletler internete nasıl bağlanır, tablet bilgisayar internete nasıl bağlanır hata veriyor, bağlanmıyor, sorunu problemin çözümü, tabletten internete bağlanma, tablete internet nasıl bağlanır, onyo nanopad öğrenci tableti, tabletler internete nasıl bağlanıyor, onyo tablet pc 3g ayarları, tablet pc ile internete nasıl, tabletle internete bağlanma, onyo nanopadi bilgisayara baglamak, tabletten 3g internete nasıl, tablet bilgisayar internete nasıl
paylaş:

Yorum

 1. tablet pc aldım ama internetim sınırlı internet bağlantının kopmaması için modem acıkmı tutulmalı ?

 2. ben yarın tablet pc alacam ve çoğu siteye girip bir çok araştırma yaptım ama en güzel site burasıydı çünkü istediğim internte bağlanabilmekti.

 3. of ya bütün insanlar tablet internet bağlanıyor ama beni değil ya bana yardım etdin ya lütfen yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 4. PRBT 751 PROBOOK TABLET PC Mİ KABLOLU INTERNETTİME NASIL BAĞLAYACAĞIM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ACİL YARDIM RİCA EDİYORUM.

 5. ben polypad marka tablet kullaniyorum.baglandigim ag guvenli net iceriyor bunlar icun ultrasurf hotspot gibi programlar gerekiyor fakat ben o programlari kullanamiyorum ultrasurf dosya acilmiyor diyor hotspot dda hata vveriyor bu husussllarda yardiim bekliyorum birde yeni cikti baglandigim ag vpa ile guvenli saglaniyor diyor onun icun ne yapmam gerek

 6. tablette wifiden hariç başka internete bağlanma ihtimali yokmu ara kabloyla falan yani cevap gelirse çok sevinecem 🙂

 7. samsung tab 2 aldım vifi ile hemen balandım ve arika bir cıaz herkeze tavsi ederim görüntü kalitesi filim izleme kalitesi çok güzel

 8. tablet bilgisayarı ayarlıyamıyorsan telefoncuya git 5 tl karşılıgında sana hepsini yüklesin

 9. Arkadaşlar ben tablet sipariş ettim, ama ben bunu internete nasıl baglayacağımı düşünüyorum, ben internete, bilgisayarımda yüklü olan nokia pc suite ve usb kablosu aracılıgıyla baglanıyorum tablette münkün olabilirmi.

 10. tablet bilgisayar kablosuz internet baglanması evde veya başka yerde ol ilk önce tablet ayarlar bölümüne gir kablosuz AÇIK ve KAPALI yazısına dikkat et açık olursa şifren ile internete gir tabiki biraz bilgin olsun

 11. asus tlf tablet ile usb kablosu kullanarak nasıl pc den internete girilir

 12. aynı soruyu çok kişi sormuş ama cevap şekli ayrı kişiler wifi ile sormuyor vın ile de sormuyor usb kablosu ile nasıl bağlanılır diyor

Yorum Yap