Sütlü Kadayıf Nasıl Yapılır Resimli Tarifi ve Yapılışı

Bu yazıda evde kolay, hızlı ve pratik şekilde Sütlü Kadayıf nasıl hazırlanır resimlerle anlatılmıştır. Aşağıda Sütlü Kadayıf için gerekli malzemeler, yapılışı ve hazırlanışı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Sütlü Kadayıf Tarifi

200 gr fırınlanmış kadayıf (hazır kullanabilirsiniz ya da kendiniz fırınlayabilirsiniz)
Her dilim başına 1 top dondurma

Şerbeti için:
2,5 su bardağı toz şeker
3 su bardağı süt
1 yemek kaşığı tereyağı

Sütlü Şerbet Yapılışı: Şeker ve sütü tencereye alın, orta ateşte şeker eriyene kadar karıştırarak kaynatın. Kısık ateşte 15 dakika daha kaynatarak ocaktan alın. Şerbeti ocaktan almadan 1 yemek kaşığı tereyağını ekleyin ve hazırladığınız şerbeti ılınması için kenara alın.(ben genellikle 10 dakika sonra şerbeti kullanıyorum)

Sütlü Kadayıf Tatlısı Hazırlanışı: Kızarmış kadayıfın üzerine ılınmasını beklediğiniz şerbeti dökün. Kadayıf şerbetini çekip soğuduktan sonra yarım saat daha dinlendirin. Servis etmeden hemen önce kadayıfı dilimleyin.Buzdolabından 1 top dondurma alarak dilimdediğiniz kadayıfın üzerinde servis yapın.

Etiketler: Sütlü Kadayıf Yemek Tarifi, Tarifleri, Sütlü Kadayıf Yapımı Yapılışı, Hazırlama, Sütlü Kadayıf Resimli Tarifi, Malzemeleri, Sütlü Kadayıf en güzel ve lezzetli tarifi

paylaş:

Yorum Yap