Su Tasarruf Sistemi (STS) Projesi Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları

Sponsorlu Bağlantılar
 

Projemizde suyu dahili bir enerji kaynağı kullanmadan borular arasındaki yükseklik farkından oluşan basınç kuvvetinden faydalanarak emme-çekme valfi ve filtreden geçirerek depoladık.Daha sonra depoladığımız suyu ihtiyacımıza göre çeşitli yerlerin temizliğinde kullanabiliriz.Projenin ayrıntıları için  BUYRUN DEVAM EDELİM.

Bu sistemle 4 kişilik bir aile senelik 48776 litre su tasarrufu sağlarken bir kahvehane ise (Günlük lavabosu ortalama yüz kere kullanılan) 109500 litre tasarruf sağlar. Proje ayrıntıları için BURAYA tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

SU TASARRUF SİSTEMİ

Projemizde suyu dahili bir enerji kaynağı kullanmadan borular arasındaki yükseklik farkından oluşan basınç kuvvetinden faydalanarak emme-çekme valfi ve filtreden geçirerek depoladık.Daha sonra depoladığımız suyu ihtiyacımıza göre çeşitli yerlerin temizliğinde kullanabiliriz.Bu sistemle 4 kişilik bir aile senelik48776 litre su tasarrufu sağlarken bir kahvehane ise (Günlük lavabosu ortalama yüz kere kullanılan) 109500 litre tasarruf sağlar.

PROJE VİDEOSU

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap