Skype’ta birden fazla çoklu hesap nasıl açarım (resimli anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Skype ile çoklu hesap açmak,

Skype de iki veya daha çok hesap nasıl açılır?

Sponsorlu Bağlantılar

MSN kodadlı Windows Live Messenger programı Microsoft tarafından kapatıldı. MSN kullananların büyük bir kısmı Skype ye geçiş yaptı. Şimdi ise MSN programında alıştıkları çoklu hesap açma özelliğininin Skype de nasıl yapılacağını merak ediyorlar.

Aslında MSN’de de çoklu oturum açma yoktu ama MSN Plus gibi bazı araçlarla bu mümkün oluyordu. Plus aynı uygulamayı Skype’da yapmıyor. Ancak bu durum Skype’ı çoklu açamayacağınız anlamına gelmez.

Kuracağınız bir küçük program ile birden fazla Skype hesabını aynı bilgisayarda açmanız mümkün. Bu araç, Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher). Şimdi sizlere bu aracı nasıl kurup Skype’ta çoklu hesap açabileceğinizi anlatacağım.

1367465811_msl.png

İlk önce buradan bu programı indiriyoruz. Çoklu Skype Açma -Multi Skype Launcher

Program kurulduktan sonra ekran açılıyor. Ekranda bulunan add butonuna tıklıyoruz. Burada çıkan ekrana Skype hesabınızı ve şifrenizi yazıp tamam diyorsunuz. Bu yöntemle istediğiniz kadar hesabı ekliyorsunuz.

1367465851_multi-skype-launcher-01-700x532-kopyala.jpg

Daha sonra Skype açmak istediğinizde bu programı açıp açmak istediğiniz hesabın üstüne çift tıklıyorsunuz. Böylece ikinci Skype penceresi açılıyor.

1367465874_skype1.jpg

Ayrıca Skype’ta da bir ayar yapmanız gerekiyor. Skype penceresinde bulunan araçlar > seçenekler de bulunan ayarlardan Skype’ı Windows ile birlikte başlat seçeneğini kaldırmalısınız.

1367465903_multi-skype-launcher-04-625x535-kopyala.jpg

Bu konuyla ilgili anlamadığınız yerler olursa yorum bölümünden sorarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap