Skype uyumluluk sorunu ve çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazıda Skype  uyumluluk sorunu ve çözümü ile ilgili bilgiler sunulmuştur.

Internet Explorer 8’i başlattığınızda Skype 3.8 IE Eklentisi ile ilgili hata iletisi: “Skype 3.8 IE Eklentisi ile ilgili bir uyumluluk sorununu giderebilmeniz için Internet Explorer 8 özel bir eklentisiz modda çalışıyor”

Sponsorlu Bağlantılar

Skype 3.8 for Windows programı bilgisayarınızda yüklüdür. Windows Internet Explorer 8’i başlattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Skype 3.8 IE Eklentisi ile ilgili bir uyumluluk sorununu giderebilmeniz için Internet Explorer 8 özel bir eklentisiz modda çalışıyor:

Bu uyumsuzluk, Internet Explorer 8’in yanıt vermemeye başlamasına veya çökmesine neden olur.

Not “Skype 3.8 IE Eklentisi” adlı Internet Explorer eklentisi, Internet Explorer’a ek beceriler kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Ancak bu eklenti, Internet Explorer 8’in belirli bir sürümüyle uyumlu olmayabilir.

Bu uyumsuzluğu gidermek için, aşağıdaki iki seçenekten birini kullanın.

Seçenek 1: Skype for Windows programının en son sürümüne yükseltin

Skype for Windows programının en son sürümüne yükseltmek için, aşağıdaki Skype Web sitesini ziyaret edin:

Seçenek 2: Skype 3.8 IE Eklentisi’ni devre dışı bırakın

Skype 3.8 IE Eklentisi’ni devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

  1. Tüm Internet Explorer pencerelerini kapatın.
  2. Yeni bir Internet Explorer penceresi açın.
  3. “Belirtiler” bölümünde açıklanan iletiyi aldığınızda, Internet Explorer’ı her zaman bu eklenti olmadan aç seçeneğini tıklatın.

    Not Internet Explorer’ı her zaman bu eklenti olmadan aç seçeneği tıklatıldıktan sonra, Internet Explorer 8, Skype eklentisini yüklemez. Skype programını kullanarak başkalarını aramaya devam edebilirsiniz. Ancak Web sayfalarındaki telefon numaralarını tıklatarak başkalarını Skype aracılığıyla arayamazsınız.

Not Bu sorunu tanılamak ve çözmek için Microsoft Otomatik Sorun Giderme Hizmetleri de kullanılabilir. Microsoft Otomatik Sorun Giderme Hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için şu makaleye bakın:

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap