ScreenOut-Youtube videoyu her zaman üstte tutma ve boyutunu değiştirme eklentisi (Chrome)

Sponsorlu Bağlantılar

always-on-top.jpg (1280×800)

ScreenOut bir yeni çıkan başarılı bir Google Chrome tarayıcı eklentisidir. Youtube sitesinde izlediğiniz video pencerelerini diğer sayfaların her zaman üzerinde göstermek ve pencerenin boyutunu istediğiniz şekilde ayarlamak için kullanabileceğiniz oldukça faydalı bir eklentidir. Sadece Youtube değil, Netflix videolarını da desteklemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Böylece siz başka website sayfalarını okurken veya diğer sitelerde gezinirken bir taraftan da Youtube videosunu kenarda bir yerde izleyebileceksiniz. Özellikle monitör ekranı küçük olan kullanıcılar için şahane bir program olduğu kesin.

Eklenti nasıl aktif edilir ve nasıl kullanılır?

Öncelikle Chrome için ScreenOut eklentisini buraya tıklayarak yükleyin. Daha sonra yeni bir chrome sekmesi açarak adres bölümüne chrome://flags/#enable-panels yazarak Enter tuşuna basın. Böylece Chrome aktif etme paneli açılacaktır. Buradan “Panelleri Aktifleştir” ile başlayan kısmı etkinleştirin. Daha sonra normal bir Youtube videosu açın ve videonun sol üst köşesindeki ok işareti bulunan simgeye tıklayın. Videonun yerinden ayrılarak sağ alt köşeye yerleştiğini göreceksiniz. Ayarları kendinize göre istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimlerde etkinleştirme ve kullanım ipuçlarını görebilirsiniz.

Enable Panels

click ScreenOut icon to start playing video in floating window

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap