SBS puanıyla hangi liseye gidilir

Sbs puanlarına göre hangi liselere girilebilir? Sbs Sonucuna Göre Hangi Okula Girerim?

Etiketler: 380 puanla hangi liseye gidilir,340 puanla hangi liseye gidilir,465 puanla nereye girilir,sbs puanım hangi liseye yetiyor,260 puanla hangi liseye girebilirim

Sbs sonucuna göre hangi okula gireceksiniz.
Sbs değerlendirmesi nasıl yapılıyor? Tercih sırası yerleştirmede önemli mi? … vb sorularınız için www.bursluyuz biz sitemizdeki yazıyı aktarıyoruz.

ben gecen sene zorla 470 aldim. Insallah bu sene de oyle biseyler alirim.(benim icin dua edin, insallah sizlerde guzel notlar alirsuniz.) Bu sinav isi hepimizi yipratiyor dusunun her sene sbsye toplam 3.000 kisi giriyor. Tabi sinava girmek için maddi manevi ailesine ihriyac duyuyor . Etti 9.ooo kisi herkesin ortalama 1 kardesi olsun. O da 12.000. Etti. Hala ,dayi, amca, dede,kardes,kuzen , komsu,akraba’yi hic saymiyorum zaten. Onlar da merak ediyor basimiza ne geldigini tabi. Herhalde bir 30.000 olmustur. Goruyosunuz iste toplumumuzun 3/7 Si boyle bir sinavla çalkalaniyor.Peki deger mi bu kadar kargasaya? Dusunun bu sinav kac kisiyi yipratiyor. Yazik deil mi bu topluma? Dusunun bu tek sinav degil. Daha bircok sinav var ama 12,13 yasundaki cocuga da yapilmaz bu. Daha yeni cocukluk cagindan cikmis,davranislarinin yeni oturacagi sirada cocugu odaya kapatip eline kitabi vermek cocugu icine kapanik yapar ve bu topluma hicbir yarari olmaz! dusuncelerinizi yazin lutfen . Bu yaziyi ister sozlubister yazili cevrenizle paylasin . Iyi sinavlar dilerim. (:

2013 SBS Sınavı Puanına Göre Hangi Liseye Girilir? Öğrenmek İçin  TIKLAYINIZ!!!

 

Muhamed Ali: arkadaşlar size açıklıyım örneğin …. lisesi kontenjanlar şöle başlıyo sbs 1 tercih ediyo sonra 2. sonra üçüncü böle böle gidio giren giriyo giremeyen giremiyo 1.500 puan 2.499 puan3.498 puan …. lisesi de 3kişi kontenjanı var ilk üç tercih etti bu okulu ve kontenjan doldu bu okulun tavan puanı 500 taban 498 yani puanın düşmesi veya çıkması m.e.b e deil bize bağlı ben çevrem çok geniştir çoğu kişiye sordum düşük yapmış bu yüzden okul puanları ortalama 10 puan düşer veya 15 veya 5 bunu bi kstiremeyiz

ve okullara girme 3 tercihli sistemdir ki bu sene 12 .tercih(bu seneye mahsus) mesela ben beşiktaş anadoluyu tutturmak istiorum puanım 6 puan istediklerin den düşük yani ben giremiycekmiyim hayır giricem çünkü mesela 180 kişi alıyolar 1.tercih 60 kişi hakkı war 2.tercih50, 3.terih 80 böle böle 12 tercih var bölmüşler a kişisinin puanı 450 b kişisi nin puanı 445 a kişisi 1.tercihe yazıyo ve giremio b kişisi 2.tercihe yazıo ve girio bu yüzden trercih stratejisinede dikkat edin derim ben ama tabi gerçekçi de olun şimdi be ortalama 450 puan galatsaray gidemem umarım açıklaya bilmişimdir sevgilerim ve sayilarımla.

SBS Puanım hangi liseye girmeme yeterli olur – Puanıma Göre Liseler

Soru: SBS Puanım hangi liseye girmeme yeterli olur – Puanıma Göre Liseler SBS sınavından 481 Puan aldım Adanada ikamet etmekteyim. Almış olduğum 481 puan ile hangi liselere gidebilirim? Bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Siteniz çok güzel hizmet vermekte allah sizlerde razı olsun.

Cevap: Sayın takipçimiz çok güzel puan almışsınız öncelikle sizi tebrik ederiz. Almış olduğunuz puana göre adana ili içerisinde fen lisesi dahil her liseyi tercihedebilirsiniz. Öneri isterseniz tabikide fen lisesini tercih ediniz. Konuyu okuyan diğer arkadaşlarda bilgi isterlerse site bünyemiz içerisinde  bulunmaktadır. SBS rercih robotunu kullanarak hangi liselere girebileceğinizi öğrenebilirsiniz.  sorgulaması için GİRİŞ YAPINIZ.

 2013 SBS Sınavı Puanına Göre Hangi Liseye Girilir? Öğrenmek İçin  TIKLAYINIZ!!!

paylaş:

Yorum

  1. Ben ortalama 487 puan alıyorum sizce istanbul lisesine girebilirmiyim şimdiden teşekkürler

  2. ben 2013 te sbs den 400 puan aldım anadolu saglık meslek lisesine gidebilirmiyim tşk

  3. 250 puan aldım hangi liseye gidebilirim arkadaşlar llütfen cevaplarmısınız

  4. sbs puanına göremi liseye giriyoruz cevaplayın sbs puanım düşükse eşekkür elgem gösersem olur mu

  5. teog sınavından 465 puan aldım Kayseride oturuyorum çevre illerde puanımın yeteceği fen lisesi varmıdır?

Yorum Yap