Şarkının Hızını Değiştirmek (Hızlandırmak ve Yavaşlatmak) İçin Online Site

TimeStretch dünyanın en iyi online tempo değiştiricisidir ve ses dosyalarının orijinal perdesini bozmadan temposunu değiştirir.

Üstelik kullanım kolaylığı ve basitliği ile de rakiplerinden ayrılır. Tek yapmanız gereken şarkının dosyasını siteye yüklemek ve soldaki Speed isimli yuvarlak butonu sağa sola çevirerek şarkının hızını ayarlamaktan ibarettir.

Dilerseniz bu sitenin yardımıyla ses dosyalarının perdesini de değiştirebilirsiniz. Ayrıca belirli ses kısımlarını döngü şeklinde tekrar ettirebilir, ses dosyasına ince ayar çekebilir ve ses dosyasının ses gücünü değiştirebilirsiniz (yükseltme-kısma).

TimeStrech sitesi mp3, ogg ve wav gibi çeşitli popüler ses formatlarını destekler.

Nasıl Kullanılır?

Üstteki resimde sitenin ana sayfası verilmiştir. Burada 1 numarayla gösterdiğim seçeneğe (Open Track) tıklayarak şarkının ses dosyasını siteye yükleyin. Şarkının yüklenmesi bittiği anda otomatik olarak şarkıyı çalmaya başlayacaktır.

2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Speed isimli butonu sağa/sola döndürerek çalma hızını (temposunu) değiştirebilirsiniz.

3 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Pitch isimli butonu sağa/sola döndürerek ses dosyasının perdesini değiştirebilirsiniz.

4 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Volume butonuyla şarkının sesini desibel olarak kısabilir veya açabilirsiniz.

5 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Tune butonunu sağa/sola döndürerek şarkıya ince ayar çekip güzelleştirebilirsiniz.

paylaş:

Yorum Yap