Saça Nasıl Kına Yakılır? Kınayla Saç Boyama Tarifi ve Hazırlanışı

ETİKETLER: saça kına nasıl yakılır kına saça nasıl yakılır saça nasıl kına yakılır kına nasıl yakılır kına saça nasıl uygulanır saça kına nasıl yapılır kına nasıl hazırlanır kına nasıl yapılır saça kına nasıl hazırlanır saça kına nasıl uygulanır kına saca nasıl yapılır kına nasıl yakılır saça saca kina nasil yapilir kina saca nasil yakilir saç kınası nasıl hazırlanır

kinali sac 1b0

Güçlü saç telleri için kına ile doğal saç boyası tarifi, doğal saç boyası tarifi kına saç boyası tarifi,kına ile doğal saç boyası tarifi,doktorum doğal saç boyası tarifi, Pervin Bulgak doğal saç boyası tarifi, Dr. Aytuğ Kolankaya ve Zehide Yetiş’in sunduğu “Doktorum” programına konuk olan Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak, güçlü saç telleri için kına ile doğal saç boyası tarifi verdi.
Malzemelr:
* 6 yemek kaşığı kına
* 1 tatlı kaşığı zerdeçal
* 1 çay bardağı demlenmiş yeşil çay
* 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
* Yarım su bardağı su

Bir kabın içine kınayı, yeşil çayı, zerdeçal, zeytinyağını ilave edip saç boyası kıvamına gelene kadar su ilave edin. boya kıvamını aldığında Güçlü saç telleri için kına ile doğal saç boyanız hazır diplerden başlayarak fırça yardımıyla saçınıza boya yapar gibi uygulayın.
İstediğiniz saç rengine göre veya beyaz saçınıza göre en az 30 dakika en fazla 40-45 dakika saçınızda bekletin ve soğuk su ile durulayın. hazırladığınız boyaya limon suyu ilave ederseniz saç rengi biraz daha açık olur.

Kına Saça Nasıl Yakılır

 

Doğal kına tozu, bir ağaçtan elde edilir. bazı yerlerde koyun kınası diye de geçer. Resimli küçük paketlerdeki kına diye satılanlar boyalı kınadır, doğal kına değildir. Doğal kına, bütün aktarlarda, tuhafiyelerde kilo ile satılırkilosu 10 tl ile 40 tl arasında değişir. 250 gr lık bir kına normal uzunluktaki bir kişinin saçı için yeterlidir.

ılık suyu, kına ile karıştırıp çamur kıvamını yakalayıp bu karışımı saçınızın her yerine uygulayın. genellikle bir gece bekletilir. ya da yarım gün beklemesi gerekmektedir. doğal kınanın özelliği hemen boya gibi çabuk geçmez, bir kaç saat beklemesi gerekir. tek kötü özelliği de budur. Kınanın yan etkisi ya da zararı yoktur. yıkaması ve kına yakması zordur. doğal koyu parlak morumsu ve kızılımsı bir renk yaratır. saçı besler, parlatır, gürleştirir. 

Kına derin bir kaba konulur.Üzerine demlenmiş çayın suyu dökülür su yerine çay koyarsanız kına saçınıza daha iyi gelecektir.Daha sonra 3 tatlı kaşığı zeytinyağı  konulur.Daha iyi bakım yapmak istiyorsaniz 1 yumurta sarısı katabilirsiniz.Hazırlamış olduğunuz karışımı saçlarınız her yerine sürün en az 3-4 saat bekleyin.Ardından iyice yıkayın.

 

Ben saçlarıma kına yaktığımda yukarıdaki resimlerin arasında görebilirsiniz Cansu Derenin saçlarına benzer güneşte biraz daha morumsu ama pasparlak bir renk olmuştu.

Herkese kolay gelsin… 

paylaş:

Yorum Yap