Saç çıkartmak için

2 Ayda Saç Çıkarma İpuçları – Saç Dökülmesi, Saç çıkartmak için neler yapılmalı, saç çıkartma yolları ve yöntemleri nelerdir

Yeni Saçlar Cıkartmak için

Eğer yeni saç çıkartmak saçlarınızın dökülmesini önlemek ve daha sağlam kalın telli olmasını istiyorsanız her gün ısırgan otu çayı için ve bu çayla saçınızı msaj yaparak diplere durulayın en fazla 2 ila 3 ay içinde saçlarınızın diplerden çıkmaya başladığınızı görüceksiniz.

Saç çıkarma yöntemi

Aktarlarda sarımsak yağı ve susam yağı diye yağlar satılıyor bu yağların her ikisinden 1’er çay kaşığı alıp bir kahve fincanı suyla iyice karıştırıyorsunuz ve saçınıza banyodan çıkarken masaj yapıyorsunuz..Bende 5 ayda etkisini gösterdi.Ve yine aktarlarda satılan çam terebentin şampuanını kullanırsanız eğer büyük faydasını görürsünüz sevgiler…
Saç çıkarmak için en güzeli sarımsağı alıyorsunuz zeytinyağında kavuruyorsunuz pembeleşene kadar.Soğuyunca saçınıza sürüyorsunuz.1 saat kadar bekliyor ve yıkıyorsunuz.Tabi kokusu hemen ilk yıkamada geçmiyor.jeyyar
Düzenli yapınca küçük küçük saçların çıktığını göreceksiniz

Saç,Kirpik Ve Kaş Cıkartmak için Tarif

kızlar bu tarifi kendim yaptımm acaip işe yaradııı kaşlarım alınmaktan şeklini yitirmişti resmen bazı yerlerde çıkmıyordu saçlarımda dökülüyordu

çamterebentin yağı
hint yağı
badem yağı
e vitamini ampulü (1 adet)
saf zeytin yağıı

bunlar saç için bir şişenin içine 5 cc her birinden koyuyorsunuz bu karışımın bir kısmını şampuanınızın içinede koyup öylede kulanabilirsiniz bunu uygularken aç kremini kullanmayın kalan karışımın içine bir büyük diş sarmısağı havanda döverek katın kötü kokan bu karışımı kulak temizleyicisiyle kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz :teytey:

not: gözlerinizin içine değdirmeyin çok fena yakıyorr

SAÇ ÇIKARMANIN DÜNYADA BİLİNEN EN ETKİLİ YOLU ve İPUÇLARI

Dünyada saç çıkarma konusunda 3 büyükler olarak bilinen ve etkinliği ispatlanmış ürünler: 

1-Finasterid (Propecia)

2-Minoxidil (Rogaine)

3-Nizoral %2 Şampuandır

Üç Büyüklere Ek olarak ön bölgelerde saç çıkarmada çok etkili Retinoik Asit içeren ilaçlar :

Tretin krem veya Acnelyse krem örnek olarak verilebilir.

2 Ay içerisinde kesin olarak saç çıkarmak için uymanız gereken talimatlar aşağıdaki gibidir. 

1-Rogaine kullanmalısınız.Sabah ve akşam bir kez olmak üzere seyrelmiş bölgelerinizde saç köklerine köpük formu için kapağının yarısı kadar,solusyon formu için ise 1ml olacak şekilde uygulama talimatına uygun olarak sürmelisiniz.

2-Finasterid kullanmalısınız.Her gün 1 mg Finasterid ile ömür boyu dökülmeyecek şaçlara ulaşmak kesin olarak kanıtlanmıştır.Kesin olarak şaç dökülmesini durduracaktır.Rogaine ile birlikte saç çıkarma hızını artırmış olacaksınız.Finasterid 1mg eczanelrde Propecia ilacı olarak bulabilirsiniz.Bunun yanında Proscar adlı ilacın 1 tabletini 4 e bölerek de aynı  uygulayabilirsiniz.Dünyada birçok kişi 1 gün propecia 1 gün proscar/4 şeklinde bütçelerini fazla sarsmadan tedaviyi sürdürmektedir.

3.Nizoral %2 Şampuan kullanmalısınız.Dünyada şaç dökülmesine engel olan kanıtlanmış içerikteki ilk ve en etkili şampuandır. 3 günde bir ( 2 günde 1 günde 5 günde vs..değil. Kesinlikle 3 günde bir kullanmalısınız.) sefer saçlarınızda 5 ile 8 dakika arasında bekleterek kullanmalısınız.Saçlarınızı sık yıkıyorsanız  günlerde içeriği zengin bir şampuan kullanabilirsiniz.Bunlara bir örnek Revigen şampuandır.

4.Retinoik asit içeren krem kullanmalısınız.Tretin krem 0.005 Retinoik asit içermektedir.Bu istenilen  bir içeriktir.Saç köklerinize seyrek bölgelere 1. ve 2. Hafta mercimek boyutunu geçmiyecek kadar sürmelisiniz.Örnek olarak yanları yeni yeni açılmış biri her bir yan(temple bölge) için bir mercimek kadar sürmelidir.3. haftadan itibaren nohut kadar sürmelisiniz.Önemli uyarı fazla miktarda kullanılan Retinoik asit dinlenme halindeki saçı dökmektedir.O yüzden fazla miktarda sürmeyiniz.

Gün içinde hangi saatlerde kullanacağınız aşağıda belirtilmiştir.Bunlar çok katı olmamakla birlikte iş hayatınız , özel hayatınıza göre sırasını değiştirmemek kaydıyla uygulayabilirsiniz.

1-Her Akşam veya Sabah yemekten sonra 1mg Finasterid alınız.

2-Her akşam güneş battıktan sonra Tretin krem sürünüz.

3-Her akşam Tretin krem sürdükten 1-2 saat sonra ve her sabah Rogaine sürünüz.

2 Ay sonra yeni saçlarınıza kavuşacaksınız. 2 ay içerisinde saçlarınızda ne gibi değişiklilerin olacağı aşağıda hafta hafta belirtilmiştir .

1.Hafta : Bu haftada genelde normal dökülme hali devam eder. Bir çok kişide bir anda saçlarda dökülmeler kesilebilir saçlarda kalınlaşma başlayabilir.

2.Hafta : Bu haftada genelde normal dökülme hali az bir miktar azalır.Bir çok kişide saçlardaki kalınlaşma belirginleşebilir.

3.Hafta : Bu haftada genelde normal dökülme hali azalır.Bir çok kişide ilk iki haftadaki gürleşen saçlar cansızlaşabilir ve dökülme normalden daha olabilir.

4.Hafta : Bu haftada genelde normal dökülme hali durur. Bir çok kişide ilk 2 haftada gürleşen saçlar daha da seyrekleşir ve dökülmeler devam eder.

5.Hafta : Bu haftada genelde saçlarda canlanma görünür.Bir çok kişide seyrekleşen saç bir miktar daha dökülse de 3. ve 4. haftadaki kadar yoğun değildir.

6.Hafta : Bu haftada genelde şakak bölgelerinde minik de olsa ışıkta belli olacak kadar tüylenmeler başlar.Bir çok kişide son 3 haftaki dökülme aniden durur ve hızlı bir şekilde gürleşmeye başlar.

7.Hafta : Bu haftada genelde saçlar kalınlaşmaya yoğunlaşmaya ve yeni saç çıkmaya başlar.Aynada fark edebilirsiniz.

8.Hafta : Bu hafta genelde yeni çıkan saçlar saçı yoğun ve  gösterecektir.Birçok arkadaşınız  saçlarınızı fark edecektir.tedaviyiaraorandafazlasağlıklıyeni

paylaş:

Yorum Yap