Rüyada dişinin çürüdüğünü görmek, çürük dişler görme ne demek anlamı neye işarettir

Rüyada dişlerinin çürüdüğünü, çürümüş olduğunu, diş çürümesi veya dişlerde çürük görmek ; sağlıkla ilgili mesajlar verir. Bir hastalık habercisi veya yaşanmış bir hastalığın tekrarlaması anlamı taşır.

Rüyada çürük dişinin düştüğünü görmek ; içinde bulunduğunuz sıkıntıdan kurtulacağınızı işaret eder.

Rüyada diş görmek kişinin ev halkına ve akrabalarına delalet eder İst dişler baba tarafından, alt dişler anne tarafından akrabalara; İst çenedeki iki ön diş baba ve amcaya işarettir.

Rüyada çürük dişin kırılması dökülmesi düşmesi ne demektir rüya tabiri için TIKLAYINIZ

Alt çenedeki iki ön diş kendi çocuklarına, bu dişlerde görülen çürüme ve düşme yahut kırılma, dişin temsil ettiği yakının başına gelecek sıkıntı, hastalık, uzağa gitme yahut vefatına; bu dişlerde görülen güzellik, temsil ettiği akrabanın durumunun iyiliğine veya onu mutlu edecek bir duruma dalalet eder.

Rüyada dişlerinin oynaması hastalığa, diş kiri yahut kokusu kötü şöhrete ve sünnete uymamaya, diş parlaklığı ve güzel kokması güzel övgüye, sünnete uyarak mutlu yaşamaya işaret eder.

Dişlerde görülen düzensizlik; ev halkındaki uyumsuzluğa, fazla diş; akrabadan görülecek iyiliğe, küçük diş; güzelliğe, büyük diş; müjde yahut korkutmaya işarettir.

Kadının dişinin kucağına düşmesi gören kadının sağ – salim doğum yapmak, hamile değilse ele geçecek dünyalık olarak tabir edilir.

Rüyada çürük dişin kırılması dökülmesi düşmesi ne demektir rüya tabiri için TIKLAYINIZ

Diş ağrısı aile bireyleri yahut akrabadan gelecek sıkıntı, gümüş diş asalet ve güzel ahlak, altın diş kadın için kız çocuk yahut mutluluk, odun, taş gibi şeylerden yapılmış diş faydasız akraba ve boş gayret şeklinde tabir edilir.

Ağrıyan dişe ilaç sürmek yahut onu çektirmek gam ve kederden kurulmaya, ağzında tek diş kaldığını görmek ömrünün bir yıl sonra biteceğine işarettir.

Rüyada görülen diş bazen yılların, Peygamber Efendimizin güzel söz ve davranışlarının; diş kamaşması aile fertlerinden kaynaklanacak geçici sıkıntının, dişlerinin tamamen düştüğünü görmek bütün akrabalarından daha çok yaşamanın, diş düşmesi borçlunun borcunu ödemesinin, düşen yahut çıkan dişi gömmek yahut bir şeye sararak saklamak hastalığa yakalanacağının işaretidir.

Dişlerinizin döküldüğünü görmek, yakında kötü bir haber alacağınıza, hastalığa yakalanacağınıza işarettir.

Diş çektirdiğini gören kimse ölüm haberi alır. Çürük diş hastalıktır.

Rüyada diş görmek
 ev halkı ve akrabalıkla yorumlanır. Üst kat dişler erkek, alt kat dişler kadın ve azı dişleri ev halkının reisi olarak tabir edilir.

Rüyada her hangi bir dişinin yanında yeni bir diş çıktığını görmek, bir akrabadan hayır ve menfaat göreceğine; dişleri arasında seyrek ve açık yerleri görmek, akraba ve ev halkı arasında bir geçimsizliğin çıkacağına delalet eder.

Halk arasinda büyük dis makbul oldugu için dişlerin büyük oldugunu görmek, rüya sahibinin sevildigine ve sayildigina işarettir.

Dişlerini bozuk ve sallanir bir sekilde görmek zafiyete; dişleri temiz ve güzel bir sekilde görmek, keder ve sikintidan kurtulmaya, cömert ve iyilik sever biri olduguna; dişlerin uzun ve beyaz oldugunu görmek, kuvvet ve cesarete; yeni dogmus bir çocugun dis çikardigini görmek, bela ve musibete yorumlanir.

Rüyada dişinin düstügünü ve onu düstügü yerden aldigini görmek, yeni bir çocugunun dogacagina; düsen disi arayip da bulamamasi akrabasindan birinin vefatina; dişlerinin her birinin veya bir kaçinin uzadigini görmek, akraba ve ev balkinin mallarinin elinden gidecegine; dişlerinin birinin veya bir kaçinin kisaldigini görmek, akrabalarinin mallarinin azalacagina işarettir.

Rüyada çürük dişin kırılması dökülmesi düşmesi ne demektir rüya tabiri için TIKLAYINIZ

Ibni Kesire göre; rüyada dişlerin küçüklügü güzellikle, büyüklügü ise müjde ile tabir olunur.

Dişlerinden birinin kucagina, elbisesinin etegine veya eline düstügünü görmek, iki sekilde tabir olunur: Hamile kadınin dogurmasina veya eline mal geçip bundan faydalanmasina, bütün dişlerinin döküldügünü görmek üç sekilde yorumlanir: Kendişinin veya akrabalarindan birinin ölümü, elinden bütün mallarinin çikmasi, fena ve dar bir rizk.

Agriyan bir disine ilaç koydugunu görmek veya o disi çektirmek hayir ve menfaate, kederden ve sikintidan kurtulmaya; dökülen dişlerinin yerine yeni dişlerin çiktigini görmek, akrabalarinin kendisine karsi olan kin ve düsmanliklarinin geçtigine delalet eder.

Agzinda tek dis kaldigini görmek, ömründen bir sene kaldigina; agzinda altin bir dis bulundugunu görmek, büyük bir isten para kazanacagina işarettir.

Agizda bulunan her dis bir yil ömre delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen dis, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir edilen ömre işarettir.

Dişlerin hepsi, aileye, kabileye, kiz ve erkek evlada işarettir. Disler mala, binilecek hayvana, hayvanlara, icara verilen emlak ve tarlaya, hububat, ölüm ve hayata, ayriligi ve birlesmege işarettir.

Disler emanet ve gizli seylere işarettir. Disler insanin ev halkidir. üst çenedeki disler, rüya sahibinin babasi tarfindan olan akrabalaridir. Alt çenedeki disler ise, anne tarafindan akrabasidir. ikisi alt ve ikisi de üst çenede bulunan dört ön dislerden alt çenedeki iki ön dis, rüya sahibinin neslinden meydana gelmis olan en yakin kimselerdir. üst çenedeki olan iki ön disler de baba ile amcadir. Bunlarin sag taraftaki baba, sol taraftaki amcadir. Rüya sahibinin babasi ve amcasi yoksa, o iki ön dis, iki erkek kardesidir veya iki çocuktur ya da sefkatli iki dostudur. Köpek dişleri, rüyayi görenin amca ogullaridir veya amca ogullari gibi iki dostudur. Köpek dişlerinin yanindaki dis rüya sahibinin ailesi arasinda her yönüyle kendisine itimad edilen ve onun üstünde baska bir kimse bulunmayan baskanidir veya onun yerine geçen baskanin dostudur. Ön azi disler dayi ve dayi ogullari veya ögüt vermede onlann yerine geçenlerdir. Arka azi disler rüya sahibinin dedeleri ve kendileriyle iftihar edilen küçük erkek çocuklaridir. Alt çenede bulunan iki ön disler, anne ve haladir. Bunlann sag tarafta olani anne, sol taraftaki haladir. Eger rüyayi görenin anne ve halasi yoksa, o disler onun kiz kardesi veya kiz kardeslerinin iki kizidir. Ön iki dişlerin yanlarindaki sivri disler, rüya sahibinin amcasi veya hala kizidir. Bunlari takip eden diger sivri disler, rüya sahibinin allesinin büyügü ve her yönüyle kendisine lümad edilen baskani veya onun yerine geçecek bir kimsedir. Alt çenede bulunan ön azi disler, rüya sahibinin teyzesi veya dayi kizidir. Arka azi disler, rüya sahibinin aile halkindan uzak akrabalari ve büyükannelerdir.

Dislerden birisinin rüyada oynamasi hastaliktir. Disin düsmesi veya kaybolmasi yukarda da izah edildigi gibi, disin temsil ettigi sahislardan birisinin ölmesi veya rüya sahibinin bir daha göremiyecegi bir sekilde ortadan kaybolmasidir.

Eger rüyada disini çikarsa ve onu bir yere gömmesi, disin tabirde temsil ettigi akrabasinda eline mal geçer. Eger disi gömerse, disin tabirde temsil ettigi akrabasi ölür. Diger dişlerin tabiri de böyledir.

Ön dişlerinin fazla uzun, güzel ve beyaz oldugunu gören kimsenin baba ve amcasi mal, dünya ve söhretçe çokça güçlenirler. Rüyada iki ön dişleriyle beraber birer benzerlerinin daha bittigini gören kimsenin, aile halki artar. Bazen de dis, ogul veya erkek kardesle tabir edilir. Dişlerinin çesitli sekilde uzadigini gören kimse, ailesi ile münakasa eder, onlarla geçinemez. Dişlerin uzadigini ve büyüdügünü gören kimsenin, evinde meydana gelecek münakasaya işarettir.

Dişlerinin siyahlanmis ve çürümüs oldugu halde düstügünü gören kimse, bütün sikinti ve sereflerden kurtulur. Rüyada bütün dişlerinin oynadigini gören kimsenin aile halki arasinda münakasa çikar. Rüyada kalbinde dis bittigini gören kimse ölür.

Dişlerini çikardigini gören sahis, zorla malini sarfeder veya ödemesi gereken bir seyi öder. Dişlerim sararmis ve siyahlasmis gören kimsenin, aile balkinin yapacaklari bazi çirkin hareketlerden dolayi meydana gelecek bir ayiptan dolayi rüya sahibinin yüzü kizarir. Dişlerinde pis ve kötü bir koku oldugunu gören kimsenin ailesinin kötü isimle anilmasina işarettir.

Rüyada çürük dişin kırılması dökülmesi düşmesi ne demektir rüya tabiri için TIKLAYINIZ

Dişlerinin çürümüs oldugunu gören kimsenin, ailesinin durumu zayiflar. Halkin kendisin dişleriyle yedigini veya isirdiklarim görse, o şahsın halka mesleki ögretmeye imkani varken ögretmedigine işarettir.

Dişlerinin kirildigini gören kimsenin, akraba ve dostlarindan birisi ölür. Bu rüya hastaliga ve bu hastaliktan kurtulamayip ölmege işarettir.

Bazi tabirciler, tabirde uygun olan, agzi ev halki mesafesinde tutulmalidir, dediler. Bundan dolayi agzin sag tarafinda bulunan disler, erkeklere solda bulunanlar da bütün insanlar hakkinda kadınlara işarettir. Sag taraftaki disler, erkek ve kadınlarin yaslilanna, sol taraftakiler de gençlerine işarettir.

Önde bulunan sivri ve yanlanndaki disler, çocuklara, ön azi disler, hizmetçilere, arka azi disler ise, halkin yaslilarina işarettir.

Disler insanin tedbirli olmasina ve gizli islere işarettir. Ön azi disler, halkin ekserisi için açik olmayan seylere işarettir.

Köpek disler, ekseri halk için açik olmayan seylere, ön disler, açik ve sözle yapilan islere işarettir. Dişlerinin kirildigini ve parçalandigini gören kimse, borcunu taksitle öder. Dişlerin altindan oldugunu görmek, hatipler için makbuldür. Halk için ise, evlerinde meyadana gelecek yangina veya sanlik hastaligina yakalanmaya işarettir.

Dişlerinin camdan veya agaçtan oldugunu görse, rüya sahibini kahredecek ölüme işarettir. Gümüsten oldugunu görse, mali hakkinda söylenecek bir sözden dolayi rüya sahibinin ugrayacagi zarara işarettir.

Ön dişlerinin düştüğünü ve onların yerine diğerlerinin bittiğini görse, rüya sahibinin islerinde aldığı bütün tedbirlerinin bozulmasına işarettir.

Köpek dişinin yarıklığını gören şahsin oğlu ölür.

Dişlerin gedik oldugunu gören kimse, azar azar borcunu öder. Bir kimsenin rüyada dişlerinin kamastigini görmesi, ihtiyaç zamaninda aile balkinin ona yardim etmeyeceklerine ve onu rezil olarak terkedeceklerine işarettir. Dişlerinin yerlerinden ayrilarak üst dişlerin alta, alt dişlerin de üst tarata geçtigini gören kimsenin, ev halkından olan kadınların erkeklere galip gelmelerine işarettir.

Rüyada dişlerinin aralıklı olduğunu gören kimsenin, aile balkının dağılmasına, aralarında fesat çıkmasına veya malinin noksanlığına işarettir. Rüyada dişlerinin arasından et çıkardığını gören kimse, bir milletin gıybetim yapar ve diliyle onlara eziyet verir.

Bazı tabirciler; “Dişler, kadınlar için inci kelebine işaret eder” dediler.

İbn-i Şirin (r.a.), “Rüyada dişi kökünden çekip koparmak, akrabaları ziyaret etmemeğe, diş çıkarılırken çıkan kan da, akrabaları ziyaret etmemeden dolayı meydana gelecek günaha, cep ve avuç içinde görülen dişler de, kız kardeşe ve evladın çokluğuna işaret eder” dedi.

Hapis bir kimsesi bulunan bir şahıs, rüyada dişlerin kesmemesi, rüya sahibinin aile halkının durumunun zayıf olduğuna işarettir. Rüyada dişlerin sariliğini gidermek, dişlerinden meydana gelecek üzüntü ve kederi defetmek için mal sarf etmeye işarettir.

Köpek dişinin fazlalığı sahibinin çok akıllı olduğuna işarettir. Süt dişinin eline düştüğünü ve bunu bir bez parçasına sarıp muhafaza ettiğini gören kimse, çocuğundan yahut erkek veya kız kardeşinden istifade eder.

Bütün dişlerinin düştüğünü ve dinde veya yanında durduğunu görse, o kimsenin nesli çoğalır. Hiçbir müdahale yapmadan bir dişinin düştüğünü ve eline aldığını yahut bir bez parçasına sararak muhafaza ettiğini gören kimsenin yanında hamile kadın varsa bir çocuğu olur. Eğer hamile kadın yoksa bozuştuğu erkek kardeşiyle veya bir yakınıyla barışır.

Borçlu olan bir şahsın rüyada dişleri düşse, o kimsenin borcunu ödemesine işarettir. Dişlerinden bir dişinin düştüğünü gören kimse, bir sahsa olan borcunu veya herkese olan borcunu tamamen öder. Dişlerinden birkaç dişinin düştüğünü gören kimse, alacaklılarının birkaçının borcunu öder. Dişler ağrımadan birbiri ardınca dökülüp düşse kabul edilmeyecek amellere işarettir. Ege ağrıyarak düşseler, o şahsın evinde bulunan bazı şeyin gitmesine ve elden çıkmasına işarettir.

Bazen dişleri çıkarmak rüyayı görenin ömrünün akranlarından uzun olmasına işarettir. Bazen de bu rüya, ticaret ve ziraatta bulunan kimsenin kazanç ve faydasının çokluğuna, bazen de rüya sahibinin çocuğunun olmamasına işarettir. Yahut zengin iken fakir olmaya ileride fayda görmek için biriktirdiği malinin bozulmasıyla zarar ve ziyana uğramasına işarettir.

Dişlerinin kendi eliyle çıkardığını gören kimse, malini kötü bir şekilde tasarruf eder ve ailesiyle meşru olmayan bir şekilde muaşerette bulunur yahut pişman olacağı kötü bir is isler.

Uyanıklıkta ağrıyan bir dişinin rüyada çıkması, kendisine eziyet veren kimseyi idare etmesine ve onun ezasından kurtulmasına işaret der. Bazen de bu rüya, alacaklısının peşinde gezmesinden, rüya sahibinin kurtulmasına işarettir.

Rüyada çıkardığı dişin yenilenmesi, mükâfata, zarardan sonra kazanca delildir. Rüyada dişlerinin yerinde altın veya gümüşten dişler çıksa, bu rüya bazen de mala erişecek afet ve belaya yahut kendisine arız olacak hastalıktan dolayı dişlerinden birisinin bağlanmasına işarettir.

Bir kimsenin, kendisinde fazla bir göz, burun, kulak, diş görmesi, “Biz onda (Tevrat’ta) onların üzerine (sunu da) yazdık. Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş (karşılıktır)” ayeti kerimesinin mealine göre, göz, burun, kulak ve dişinden birisini kaybetmesine yahut onların seran kıymetlerine işarettir. Fazlalık sebebiyle noksanlık meydana gelir.

Bazen diş, uyuklamaya, sünneti saniyeye işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisini uyukluyor görse, o kimse de unutkanlık başlar. Yahut uyur ya da uyuklamak gelir yahut da mübarek bir seneyi karsılar veya güzel olan bir yola ya da sünneti saniyeye uyar ve onun yolunda gider.

Diş bazen de hastalığın işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü gördüyseniz, yakında kötü bir haber alacağınızın işaretidir.

Rüyada çürük dişin kırılması dökülmesi düşmesi ne demektir rüya tabiri için TIKLAYINIZ

paylaş:

1 Yorum

  1. RÜYADA HEP “ÖN DİŞLERİMİN” ÇÜRÜDÜĞÜNÜ GÖRÜRDÜM. O HER KABUSTAN KALKTIĞIMDA ÖYLE BİR RAHATLARDIMKİ İNANAMASSINIZ. VE ŞİMDİ O GÖRDÜĞÜM KABUSLAR GERÇEKLEŞTİ. ÖN DİŞLERİM FARKINDA OLMADAN BİRDEN ÇÜRÜDÜ VE TAHRİP OLDU. BİR KABBUS GERÇEKLEŞTİ BENİM. İÇİN

    EĞER BU RÜYAYI GÖRÜYORSANIZ DOĞRU BİR DİŞ HEKİMİN YANINA GİDİP DİŞLERİNİZİN ÇÜRÜMEMESİ İÇİN BAKIMINI YAPTIRIN.

Yorum Yap