Rüyada bıçak görmek

9979_263x158.jpg (263×157)

Rüyada bıçak görmek, genellikle ayrılığa yorumlanır. Rüyasında bıçakla bir şey kestiğini gören kişi yolculuğa çıkabilir. Bıçak bilediğini görmek ise bir yere gitmek için hazırlık yapılacağına işarettir.

Bıçak görmek, kuvvet ve kudretinin devamlı olacağına, bıçakla bir şey kesmek ise para ve mala yorumlanır. İstediği halde kesemediğini gören kişi, giriştiği bir işi başaramayabilir.

Kendisine bir bıçak verildiğini gören, bir kişi ile dostluk kurar. Bıçakla bir iş yaptığını görmek, yapacağı bir işten vazgeçeceğine delalet eder. Rüyasında elinde bıçak olduğunu gören kişi yükselir ve mevki sahibi olur. Bıçak başkasından alınırsa kişinin yardım alarak iş sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada Bıçak Görmek Ne Demektir, Ne Anlama Gelir?

Rüyada bıçak görmek nedir? diyorsanız doğru sayfadasınız. Bu sayfada bıçak görmek ne demektir? Rüyalarda bıçak görmek ne anlama gelir? Rüyanda bıçak görmek neye delalet eder? sorularının cevabı özet olarak verilmiştir.

 • Rüyada bıçak bilediğini görmek, iftiraya uğramaya yorulur.
 • Üzerinizde bıçak taşıdığınızı görmek, etrafınızda tehlikeli insanların bulunduğuna dair bir uyarıdır.
 • Bıçak satın almak, tedbirli olmak gerektiğine; bıçak kaybetmek ise muhtemel bir tehlikeden kurtulmaya işarettir.
 • Bir yoruma göre rüyada bıçak görmek, kuvvet kudretinin devamlı olacağına; bıçakla bir şey kesmek, eline geçecek mal ve para olarak yorumlanır.
 • Bazılarına göre bıçak evlat ile, kını ise eş ile tabir olunur. Elinde kendisine ait bir bıçak olduğunu görmek başarıya işarettir.
 • Elinde bıçakla iş gördüğünü görmek, yapacağı bir işten vazgeçtiğine işaret eder. Rüyasında kendisine bir bıçak verildiğini gören, birisiyle dostluk kurar veya kendisine yardımcı olacak bir çocuğu dünyaya gelir.

İslami Rüya Tabirleri açısından Rüyada bıçak görmek

 • Rüyada bıçak görmek nedir? diyorsanız doğru sayfadasınız. Bu sayfada bıçak görmek ne demektir? Rüyalarda bıçak görmek ne anlama gelir? Rüyanda bıçak görmek neye delalet eder? sorularının cevabı özet olarak verilmiştir.
 • bıçak görmek rüya tabiri için rüyanızda geçen renk, olay, yer, kişiler ve diğer eylemleri bir arada değerlendirerek anlamını tespit edebilirsiniz
 • Rüyada bıçak görmek iyiye yorumlanmaz, öfke, saldırganlık ve / veya ayırma, ayrılma anlamına gelir. Hayatınızda kesip kurtulmak istediğiniz bir şey olduğunu gösterir.
 • Bıçağın imal edildiği malzeme, keskinlik durumu, büyüklük küçüklüğüne göre dikkatli bir şekilde analiz edilmelidir. Detaylar aşağıdaki linklerden bulunabilir.
 • Rüyada bıçakçı çevrenizde varlıklı ancak belalı birinden uzak durmanız gerektiğini işaret eder
 • Bıçak bilemek bir özgürlük kaybı anlamına gelir.

Rüyada bıçak görmek ile ilgili diğer yorumlar

 • Rüyada bıçaklanmak ihanet korkusu yaşadığınızı, güven sorunu içinde olduğunuzu ifade eder
 • Birini bıçaklamak yetersizlik ve savunmasızlık duygusu yaşadığınızı, mücadelenizde güç kullanmayı tercih ettiğinizi işaret
 • Rüyada bıçak aldığını görmek tehlikeli bir iş yaptığınıza işaret eder. Bu rüya aynı zamanda cinsel gerginlik ya da cinsel çatışma anlamına
 • Bıçak kaybetmek karşılaşacağınız bir tahlikeden kurtulacağınızı, zarar görmeyeceğinizi gösterir
 • Bıçakla kestiğini görmek bazı derin konular üzerinde fazla kafa yorduğunuzu ya da bastırılmış düşünceleriniz olduğunu
 • Bıçakla elini kesmek erkeksi ya da hayvansı saldırganlık sembolize eder. Duygu, düşünce ve hareketlerinize dikkat etmeli
 • Rüyada elektrikli bıçak gerçek yaşamınızda merak ettiğiniz bir gerçeği çok hızlı bir şekilde ortaya çıkaracağınızı
 • Rüyada kör bıçak kullanmak geçmiş yaşamınızda çok az bir kazanç elde edebildiğinizi, bir eser meydana getirmediğinizi, halk arasındaki deyimle dikili bir
 • Keskin bıçak görmek gerçek yaşamınızdaki bazı sorunların çözümü veya durumlar karşısında disiplin, hassas ve dikkatli planlama ile yaklaşmak gerektiğini önerir
 • Rüyada çakı görmek iyi bir arkadaş bildiğiniz birinin aslında gerçek duygularını saklayan biri olduğunu ifade eder
 • Kırık bıçak görmek sosyal ve aile bağları kesilmiş hissettiğinizi ifade eder
 • Rüyada bıçak kırmak gerçek yaşamınızda iyi bir arkadaşınıza karşı gerçek duygularınızı sakladığınızı ifade eder

Rüyada bıçak görmek teriminin rüya açıklaması burada kısa olarak verilmiştir. Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh hali, yaşınız, cinsiyet, eğitiminiz ve sosyal durumu, rüyayı görme zamanı, gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz ve sevinçleriniz ile rüyadaki diğer tüm faktörler ve unsurların rengi, durumu, miktarı, nitelikleri birlikte değerlendirilmeli ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak açıklama yapılmalıdır.
Bu sayfada rüyada bıçak görmek  kalıbı hakkında verilen özet bilgi ile rüyanızdaki öteki faktörleri bir arada ele alıp, yorumunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Görülen her rüyanın mesaj vermesini beklemeyiniz. Rüyalar daima geleceğe yönelik bilgi vermezler, bazan geçmişin bir yansıması, muhasebesi olabileceği gibi bazanda günlük yaşamda kafanıza takılan bir sorunun değerlemesi olabilir. Ancak bazı durumlarda kısacık bir rüya çok derin anlamlar taşıyabilir ve bunları tanımlamak güçtür. Her zaman için rüyaları yorumlarken olumlu düşünmelisiniz.

rüyada Bıçak görmek

Hizmetçi, yardımcı ve arkadaştır. Keskin bıçak çalışkan hizmetçiye, akıllı yardımcıya ve faydalı arkadaşa; kör bıçak bunların tersine, kadının gördüğü bıçak onun sevğidi erkeğe, Erkeğin gördüğü bıçak mal ve güçe, Bıçak yutmak oğul evladından gelecek iyilliğe, Hamile kadının ve onun kocasının gördüğü bıçak erkek çocuğa, Mahkemesi olan kişinin elindeki bıçak sağlam delile, Bıçağın eli kesmesi şaşkınlık uyandıracak bir duruma, Büyük bıçak rızık ve hayra, Bıçağın kapalı olması ya da kılıfında bulunması zelil olmaya, yalancı şahitliğe, Kalem açacak bıçak yazma istidadı olan evlada yahut hesap yapmaya, Bıçağı bilemek bir iş için gayrete gelmeye, çocuk terbiyecisine yahut insanlara çalışmayı öğütleyen birine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bileği Taşı.)

Rüyada elinde bıçak görmek, güç ve varlığın sürekli olacağına, bıçakla birşey kesmek, eline maddi kazanç geçeceğine işarettir.

Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarar edeceğinizin habercisidir. Rüyada elinde bıçak tutmak, güç ve zenginliğin sürekli olacağına, bıçakla bir şey kesmek, eline para geçeceğine işarettir. Bıçak kaybetmek veya saklamak olası tehlikelerden kurtulacağınıza işarettir. Bıçağı kırmak işlerin yolunda gitmesi, bıçak taşımak insanlardan zarar görmemek için dikkatli olmanız gerektiğine, ölümle burunu buruna gelebileceğinize işarettir.

Rüyada bıçak görmek, kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatında zarara uğrayacağınız anlamına da gelir.

Rüyasında elinde bıcak olduğunu gören kişi yükselir ve mevki sahibi olur. Bıçak başkasından alınırsa kişinin yardım alarak iş sahibi olacağına işaret eder.

Genellikle biçak, ayriliga yorumlanir. Rüyasinda biçakla bir sey kestigini görmek, yolculuga çikacagina, biçak biledigini görmek, bir yere gitmek için hazirlik yaptigina; biçakla bir sey kesmek istedigi halde biçagin o seyi kesmedigini görmek, te sebbüs ettigi bir isi basaramayacagina isarettir. Bir rivayete göre; biçak görmek kuvvet ve kudretinin devamli olacagina, biçakla bir sey kesmek, eline geçecek mal ve para olarak yorumlanir. Bazilarina göre: Rüyada biçak evlat ile kini ise es ile tabir olunur. Elinde kendisine ait bir biçak oldugunu görmek basaridir. Elinde bir biçakla bir is gördügünü görmek, yapacagi bir isten vazgeçtigine delalet eder. Rüyasinda kendisine bir biçak verildigini gören, bir kisi ile dostluk kurar. Bir rivayete göre kendisi ne yardimci olacak bir çocugu dünyaya gelir. Bir baska rivayete görede: Kasap biçagi, kasaba Asker biçagi da, güç ve hizmete isaret eder. Biçak, delildir. Bazi tabirciler, biçak gören kimse, kendi hizmetçisi ve adamiyla kuvvet ve mala nail olur, dediler. Biçagi yuttugunu gören kimse, oglunun malini yer. Rüyada görülen biçak, hamile hanimi olan kimse için erkek çocuktur. Mahkemede bulunan kimse, rüyada elinde bir biçagin oldugunu görse, düsmanina galip gelir ve delil getirmekle davasini isbat eder. Çünkü biçak, düsmani defeden silah aletlerindendir. Kendisinden baska silah olmayan bir adam, kendisine biçak verildigini görse, bir çocuk yahut erkek kardes sahibi olur. Eger böyle bir çocuk ve kardes beklemiyorsa, iyiliklerle karsilasir. Kendisinin biçakla kesildigini gören kimse, kus, hayvan veya biçakla bogazlanan bir hayvana saldinsindan dolayi hesaba çekilir. Elini biçakla kestigini gören kimse, hayrette kalacagi taaccub edecegi bir sey görür. Biçak kazandigini gören kimse, bekar ise evlenir, eger hanimi hamile ise dogum yapar. Rüyada gördügü biçakla beraber erkekligi teyid edecek bir sey de varsa, dogacak çocuk erkek olur. Erkekligi teyid edecek bir sey yoksa, dogacak çocuk kizdir. Kargi ve süngü gibilerin tabiri de biçak gibidir. Bazi tabirciler rüyada görülen biçak, dil ve hizmetçi bir kadinla tabir edilir. Bazen de biçak görmek, rizik ve geçiminin iyi gitmesine isaret eder dediler.

Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarara uğrayacağınız anlamındadır.

Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarara uğrayacağınız anlamındadır.

paylaş:

Yorum Yap