Rüyada altın bulmak veya görmek ne demek ne anlama gelir, yorumu ve tabiri nedir

Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, istenilen şeylerin en kısa zamanda gerçekleşeceği anlamına gelir. (Maddi ve manevi) Ayrıca çevreden büyük yardım ve destek görüleceği olarak da yorumlanır.

Rüyada altın para görmek aynı zamanda dedikodu demektir. Yığılı bir şekilde altın gören kişi çevresindeki biriyle ilgili dedikodu öğrenecektir.

Eğer bekar biri rüyasında parmağına altın yüzük takarsa bu iyi bir evlilik yapacak demektir. Bir erkekten altın alan bir kadın yasak bir ilişki yaşayacak ama mutlaka başkaları tarafından duyulacaktır.

Altın bilezik takmak ise ele geçecek miras anlamına gelir.

Rüyada Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder, Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete, Kadının altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene, Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana işaret eder.

Böyle beş altın görmek beşş vakit namaza, Altın para kişide bulunan emanete, Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye, Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder. Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime, Altın ve gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder. Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere, Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca delalet eder.

Bazen gerdanlık hacca gitmeye, Altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.

Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir Altın para, dedikodu demektir. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır.

Giriştiğiniz tüm işlerde umduğunuzdan fazla başarı elde edeceksiniz. insanların takdirini kazanmayı ve zengin olmayı başaracaksınız.

Altın para, dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören kimse, önemli biriyle ilgili çok gizli ve önemli bir bilgi öğrenir.

Rüyada altin buldugunu gören kedere ve sikintiya ugrar. Yahut istemedigi bir ise girer, yahut da elinden mali gider. Veya hükümet kapisindan bir zarara ugrar. Bir iste ise isinden ay-rilir. Külçe halinde altin görmek, büyük bir kederle yorumlanir. Sikke halinde altin görmek de daha hafif yorum vardir, islenmis ve taki haline getirilmis (bilezik, yüzük, gerdanlik gibi) altin görmek hüzüne ve endiseye delalet eder.

Rüyada Altın Görmek

Sağlıklı olmaya işarettir. Bir başka yoruma göre de; bolluğa, sıkıntı ve dertlerinizden kurtulmaya ve isteklerinize yakın zamanda kavuşacağınıza işarettir.

* Altın bilezik takmak: Yüklü bir mirasa konacağınıza işarettir.

* Altın bozdurmak: Üzüntü ve sıkıntılarınızın artacağına işarettir.

* Altın bilezik: Saygınlığın artması anlamına gelir.

* Altın saat: Çalıştığınız işyerinde suistimaller olacağı anlamına gelir.

* Altın yüzük: Hareketleriniz ve davranışlarınız yüzünden arkadaşlarınız tarafından eleştirileceğiniz anlamına gelir.

* Altın külçe: Dostlardan uzak kalmak anlamına gelir.

* Altın yaldızlı kitap: Zorlukların üstesinden geleceğiniz anlamına gelir.

* Altın almak: Üstün birinin etkisinde kalacağınız anlamına gelir.

* Altın zincir: Herkesten sakladığınız bir sırrınız olduğuna işarettir

* Altın bıçak: Bir suçtan dolayı cezaevine gireceğinize işarettir.

* Altın kaşık: Aileden birinin evden ayrılacağına işarettir.

* Kese içinde altın görmek: İşlerinizin daha iyiye gideceğine ve başka işlere atılacağınıza işarettir.

* Kalıba altın dökmek: Sevdalandığınız insanla mutlu olacağınıza ya da bir olaydan kendinizi sorumlu tutacağınıza işarettir.

* Beşi bir yerde görmek: Çalışmalarınızın karşılığını bol kazanca kavuşarak göreceğinize işarettir.

* Birisine altın verdiğinizi görmek: Başarılarınızı maddi olarak destekleyecek bir insanın varlığına işarettir.

* Altın saydığınızı görmek: Önemsiz bir rahatsızlığa yakalanacağınıza ve bunu atlatacağınıza işarettir.

* Altın çatal görmek: Ticarete atılacağınıza ancak başarılı olamıyacağınıza işarettir. * Altın çerçeve görmek: Dostlarınızı gücendireceğinize işarettir.

* Altın kordon görmek: Ummadığınız anda ve ummadığınız birinden mirasa konacağınız anlamına gelir.

Rüyada Altın bulmak altın çıkarmak gömü bulmak ne demektir

Rüyada altın birkaç şekilde yorumlanır. Altın para dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören, biriyle ilgili çok gizli bir durumu öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın veya kız, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum eninde sonunda duyulacaktır.

Altın ümit, iyi sıhat demektır. Altını başkasının elinde görmek, altını tutan için iyi bir hayata, altın bilezik görmek, itibarınızın artacağına,iki elinin altın olduğunu görmek,felç olunacağına, iki gözünün altın olduğunu görmek, kör olmaya, birisinden altın almak, büyük bir adamın etkısinde kalmaya, birisine altın vermek, kazançlı bir işe sahip olmaya, altın saymak, kısa süreli bir hastalık geçirileceğine, altın bozdurmak, keder ve hastalığa işarettir.

Herkes iyice bilir ki altın dünya zinetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu sebeple rüyada altın görmek, borca, gam ve kedere alâmettir.

Rüyada altın bilezik taktığını görmek, rüya sahibinin eline geçecek bir mirasa delâlet eder.

Rüyada altın külçesine rastgeldiğini görmek, elden çıkacak mala işarettir. Yine Altını külçe ettiğini görmek, şer ve helak ile tabir olunur.

Rüyada kendisine büyük bir altın parçası verildiğini görmek, devlet işlerinde yüksek derecelere nail olmaya delâlet eder.

Câfer-i Sâdık (r.a.)demiştir ki:
Rüyada altın bilezik görmek beş şekilde tabir olunur: a) Riyaset (baş olma, reislik), b) Hikmet, c) Günah ve hile, e) Gam ve keder, f) Evlad ve kardeş.

Ibn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki:
Rüyada elinde beş adet altın olduğunu görm ek, halk indinde makbul olacak işlere delâlet eder. Elinde tek altın olduğunu görmek, güzel bir ev ile tabir olunur.

Rüyada iki elinin birden altın olduğunu görmek, iş hususunda sıkıntıya düşmeye işarettir.

Kıymetli elbiselerden başörtüsü, taç ve bunlara benzer nesnelerin altın sırma ile dokunmuş veya örülmüş olduğunu görmek; bu elbiseyi giyenlerin Allahu Teâlâ`ya yakınlıklarına delâlet eder.

Yine rüyada halis altın ve Gümüşten olan şeyi görmek, ihlâsa, saf niyete, anlaşmaya ve doğru söze delâlet eder. Rüyada gözlerinin altın olduğ Unu görmek, kör olmaya işarettir. Rüyada üzerinde, Altın, Gümüş, boncuk veya mücevherden gerdanlık olduğunu görmek, devlet hizmetinde yüksek makama gelmeye delâlet eder.

Sağlıklı olmaya işarettir. Bir başka yoruma göre de; bolluğa, sıkıntı ve dertlerinizden kurtulmaya ve isteklerinize yakın zamanda kavuşacağınıza işarettir.

Altın bilezik takmak: Yüklü bir mirasa konacağınıza işarettir.

Altın bozdurmak: Üzüntü ve sıkıntılarınızın artacağına işarettir.

Altın bilezik: Saygınlığın artması anlamına gelir.

Altın saat: Çalıştığınız işyerinde suistimaller olacağı anlamına gelir.

Altın yüzük: Hareketleriniz ve davranışlarınız yüzünden arkadaşlarınız tarafından eleştirileceğiniz anlamına gelir.

Altın külçe: Dostlardan uzak kalmak anlamına gelir.

Altın yaldızlı kitap: Zorlukların üstesinden geleceğiniz anlamına gelir.

Altın almak: Üstün birinin etkısinde kalacağınız anlamına gelir.

Altın zincir: Herkesten sakladığınız bir sırrınız olduğuna işarettir.

Altın bıçak: Bir suçtan dolayı cezaevine gireceğinize işarettir..

Altın kaşık: Aileden birinin evden ayrılacağına işarettir.

Kese içinde altın görmek: İşlerinizin daha iyiye gideceğine ve başka işlere atılacağınıza işarettir.

Kalıba altın dökmek: Sevdalandığınız insanla mutlu olacağınıza ya da bir olaydan kendinizi sorumlu tutacağınıza işarettir.

Beşi bir yerde görmek: Çalışmalarınızın karşılığını bol kazanca kavuşarak göreceğinize işarettir.

Birisine altın verdiğinizi görmek: Başarılarınızı maddi olarak destekleyecek bir insanın varlığına işarettir.

Altın saydığınızı görmek: Önemsiz bir rahatsızlığa yakalanacağınıza ve bunu atlatacağınıza işarettir.

Altın çatal görmek: Ticarete atılacağınıza ancak başarılı olamıyacağınıza işarettir. * Altın çerçeve görmek: Dostlarınızı gücendireceğinize işarettir.

Altın kordon görmek: Ummadığınız anda ve ummadığınız birinden mirasa konacağınız anlamına gelir.

Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder , Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete, kadının Altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene, Damgalanmış, işlenmiş bir Altını olmak ev almaya, değerli insana, Böyle beş Altın görmek beşş vakit namaza, Altın para kişide bulunan emanete, Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye, Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder. Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime, Altın ve Gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder. Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da Su içmek gam ve kedere, Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca, Bazen gerdanlık hacca gitmeye, Altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.

Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve Sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir Altın para, dedikodu demektır. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır.

Giriştiğiniz tüm işlerde umduğunuzdan fazla başarı elde edeceksiniz. İnsanların takdirini kazanmayı ve zengin olmayı başaracaksınız.

Rüyada altın buldugunu gören kedere ve sıkıntıya ugrar. Yahut istemedigi bir ise girer, yahut da elinden mali gider. Veya hükümet kapisindan bir zarara ugrar. Bir iste ise isinden Ay rilir. Külçe halinde altın görmek, büyük bir kederle yorumlanır. Sikke halinde altın görmek de daha hafif yorum vardir, islenmis ve taki haline getirilmis (bilezik, yüzük, gerdanlik gibi) altın görmek hüzüne ve endiseye delalet eder. Üzeri yazili sikke halinde (madalyon ve para gibi) altın görmek ne hayra ve ne de serre yorumlanır. Fakat yorumcuların bir çogu altın görmeyi hiç bir zaman hayra yormazlar. Rüyada altindan yapilmis kap ve benzeri seyler gören, derde ugrar. Levha halinde veya çubuk seklinde altın gören, şiddetli sıkıntıya düser. Bir rivayete göre, altın zarar ve hüzündür. Bir kadın altın veya altindan yapilmis süs esyasi takmasi hayır ile yorumlanır. Rüyasinda altın yedigini gören para biriktırir. Sandiklarda ve bavullarda kapali olarak altın görmek, mal kazanacagına delalet eder. Bagli kese veya torbalarda altın görmek de bu seklide yorumlanır. Ebu Said El Vaiz e göre: rüyada altın görmek iki şekilde iyi degildir: Birincisi Arapça adi zehep olduğu için gitmek manasına benzerliginden, digeri rengi sari olduğu için hastalıga delalet etmesindendir. Bunların yorumu ise hüzün ve kederdir. Hatta evinin altindan yapilmis olduğunu görenin evi yanar. Eline altın lira geçtıgını gören ya hükümet tarafından bir zarara ugrar veya elindeki serveti yok olur. Bir rivayete göre de para cezasi öder veya hastalik dolayisiyla bütün parasini harcar. Altin erittıgını gören kötü bir isi için mahkemeye düser ve davayi kaybettigi gibi, üstelik halkin diline de sakiz olur. Danyal (AS) a göre: Rüyasinda elinde bir kaç tane altın para tuttugunu gören, bir isten dolayi canı sikilir veya aleyhinde söylenen sözleri isitip üzülür. Elindeki altinların sayisi azsa ona göre ugrayacagı dert ve keder de az olur. Ibn i Sirin e göre : rüyada elinde bes tane altın bulundugunu gören halk arasında makbul olacak bir iş yapar. Elinde bir tek altın gören güzel bir eve sahip olur. Yanında sayilari çift olmak üzere yüzden veya binden fazla altın olduğunu gören (esya tahmini) (muhamminlik=exsper) ilmini ögrenmis olur. Birine bir altın verdigini gören veya lirayi kaybettıgını gören bildigi seyi unutur. Kirmanı ye göre (RA): rüyasinda bir altın buldugunu gören çocugu yüzünden bir musibete ugrar. Bir çok altın buldugunu görmek ise bir çok zahmet ve sıkıntıya düsmek demektır. Bir rivayete göre rüyada bir çok altın görmek kendisine birakilan bir emanetle yorumlanır. Bir çok altini olup bunlari başkalarına dagıttıgını gören kendisinden alacakli olanlara haklarıni verir. Bir rivayete göre, altın para, Allahu Tealanın emanetidir. Bir miktar altın bulup bunlari iyi bir yere saklayan, kendisine verilen sirri saklar. Altin para bastıgını gören, farzlari yerine getirir ve halkin hakkini öder. Rüyasinda yerden altın topladıgını gören bir iş sahibi olur. Cabir ül Magribî ye göre: rüyada bir altın buldugunu gören, kendisine birakilan emanetten dolayi tanıklik yapmaya mecbur olur. Rüyasinda eline bir altın geçtıgını gören bir çok kimseler vardir ki, ertesi Gün bir altın kazanırlar ve rüyalari aynen çıkar. Rüyada üzerinde resim olan altın görmek dine aykiri bir yolda olduğuna işarettir. Caferi Sadik a göre : altinların sayisi bes ise, bes vakit namaza delalet eder. Rüyasinda kendisine altın paralar verildigini gören zulüm görür, kendisi verse zulüm eder. Bir kimseye bir kenari ezik veya kesik altın vermek veya ondan böyle bir altini almak, o iki kişi arasında bir anlasmazlik veya dava olacagına delalet eder. Toprakta altın bulup aldıgını ve o altinin elinde eridigini gören, annesi tarafından kedere ugrar ama kısa bir zaman sonra o kederi geçer. Bir ölünün kendisine altın para verdigini gören, zulümden kurtulur, ölünün altın verdigini, fakat kendisinin almadıgını görmek, zulme ugramaga delildir. Elinde bir çok altın olduğunu, fakat bunlari muayene edince altın olmadiklarıni görmek, hayal ettigi seyin hakikat olmak üzere iken, olmayacagıni anlamasına işarettir. Eş Salimi ye göre: altın paralari bir kadının basinda siralanmis olarak görmek, kadın için ziynete yorumlanır. Delik yahut silik altinlar görmek vehim ve kederin azalmasına işarettir. Ebu Said El Vaiz e göre : sahibi olduğu altın parayi kaybetmek namazini kilmakta kusur isledigine delalet eder. Büyük boyda altın görmek, emanet, sahadet ve ilimle tabir olunur. Halid ül Isfahanı ye göre: eger altın paranın üzerinde Allahu Tealanın ismi varsa hayırdir. Resim varsa hiç bir zaman hayra yorulmaz. Bir başka rivayete görede: Rüyada altın görmek kötü bir ise ve borca işaret eder. Baziı tabirciler, altın gam ve kederdir, dediler. Rüyada altın bilezik takmak, rüya sahibinin eline geçecek mirastir. Altini külçe ettıgını gören kimse ser ve helaka ugrar. Bir kimse evinin altindan olduğunu görse o eve yangin isabet eder. iki elinin altın olduğunu gören kimse issiz kalir, çalisamaz. Gözlerinin altın olduğunu gören kimsenin gözleri kör olur. Bir kimse rüyada altın külçesine rastgeldigini görse kendisinden bir mal gider. Altin erittıgını gören kimse çirkin bir hususta düşmanlik yapar ve halkin dilinde söhret bulur. Kendisine büyük bir altın parçasi verildigini gören kimse büyük bir lütfa ve makama nail olur. Baziı tabirciler de Altin görmek, ferahlıga, rızka, salih amele, üzüntü ve kederin gitmesine, ese, evlada, ilme, hidayete, altindan yapilari süs esyalarına yahut ziynete kiymetli elbiselerden bas örtüsü, taç ve bunlara benzer şeylerin altın sirma ile örülmüsleri, kadın, karikoca veya evlatlardan bu elbiseleri rüyada giyen kimselerin Allahu Teala Hazretlerine yakinliklarına fakat yaldizlanmis seyi görmek ise dünya ehline yahut ahiret ehlinin amellerine benzemeye işaret eder demislerdir. Halis altın ve ğümüşten olan sey, ihlasa, saf niyete ve anlasmaya ve saglam söze işaret eder. Altin veya ğümüş ile yaldizlanmis olan sey ömrün kısaligina, işlerin alt üst olmasına işaret eder. Bir başkasına altın vermek, şeref, sanının artacagına altın saymak çok kısa bir hastaligin kolayca atlatilacagına işaret eder. Altindan bir sey giydigini gören kimse kendisinin dengi olmayan birisi ile evlenmekle akrabalik kurar.Altin erittıgını gören kimse çirkin bir hususta düşmanlik yapar ve halkin dilinde söhret bulur.

Rüyada Altın Ne demektir, Rüyalarda Altın görülmesi

 

paylaş:

Yorum Yap