Pişiğe ne iyi gelir, Bebekte pişik nasıl geçer

Pişiğe ne iyi gelir, Bebekte pişik nasıl geçer

Pişiğe Ne İyi Gelir? – Bebeklerde Pişiğe Ne İyi Gelir?

Pişik Oluşumunu Engellemek Tedaviden Daha Kolaydır

Pişik olan bebek, pişikli bölgesinde yanma, batma ve kaşınma hisseder. Bu da sürekli bir ağlama ve huzursuzlanmaya neden olur. Tedavi edilmeyen pişiklerde, çok kısa süre içerisinde o bölgede yeni enfeksiyonlar oluşur. Bu nedenle pişiğin tedavisinden önce oluşumunu engelleyecek Pişik Kremi’ni düzenli olarak kullanmanızda fayda var.

Bebeğinizi Pişikten Korumanın Yolları

• Bebeğin cildi tahriş edici sert sabun gibi maddelere maruz bırakmayın.
• Kullandığınız hazır bezin sürekli kuru olmasına dikkat edin. Eğer bez ıslak ise hemen değiştirin.
• Bebeğin altındaki kızarıklığı görür görmez, burasını ılık suyla yıkayın ve tamamen kurulayın, daha sonra çinko oksit içeren Nivea Baby Pişik Kremini bolca sürün.
• Bebeğin altının temizi kuru ve serin kalması sağlayın.
• Güneşten mümkün olduğunca kaçının
• Enfeksiyonlara karşı tedbirli olun.
• Pişik kremini gün içinde her alt değişiminde kullanın.
• Bu uygulamalara rağmen bebeğinizin pişiği geçmiyor veya daha iyiye gitmiyor ise hemen doktorunuz ile görüşün.

Pişik Kremini Nasıl Kullanmalısınız?

• Bebeğin bez bölgesini her değişimde iyice temizlemelisiniz.
• Pişik kreminin özellikle bebeğin cilt kıvrımları arasına da nüfuz etmesine dikkat ederek ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.
• Pişik kremini her bez değişiminde kullanmalısınız.

Pişik sebepleri ve tedavisi: Pişiğe ne iyi gelir? Pişik nasıl geçer?

Pişik oluşumu bir hastalıktan öte basit bir deri rahatsızlığı olarak görülmektedir. Ve pişiğin kurbanı özellikle de yaşını doldurmamış küçük çocuklardır.

Pişikler genellikle bacak araları ve koltuk altlarında bulunmaktadır. Bunun en temel nedeni de terlemeden ve derinin birbirine sürtünmesinden kaynaklanmaktadır. Pişik adından da anlaşılacağı gibi oluşan bölgenin sürtünmesi sonucu ve aşırı ısınmasından yani bir nevi yanmasından kaynaklanmaktır. Uzmanlar tarafından iyileşmesi kolay ve basit bir deri rahatsızlığı olarak kabul edilir.

Sadece yaşını almamış bebeklerle sınırlı kalmayan pişik adlı deri rahatsızlığı hemen hemen her yaşta insanda ortaya çıkmaktadır. Pişiğin çıkış nedenlerinden biri de bu rahatsızlığı yaşayan kişinin kilolu olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü kilolu insanlarda özellikle de bacak aralarındaki derinin sürekli bir sürtünme ve o bölge de oluşan tahriş sonucu ortaya çıkmaktadır. Bebeklerde ise bu sorun kilo olarak değil derinin aşırı hassas ve çok yumuşak olmasından kaynaklanır. Yumuşak ve hassas olan deri, sürtünme sonucu bebeklik evresini aşmış insanların deri yapısına göre daha dayanıksız ve tahriş olmaya daha el verişli olmasından kaynaklanır.

Bacak araları ve koltuk altlarında oluşan pişiklerin iyileşmesi de evde kullanılan yöntemlerle sağlanmaktadır. Genelde koruması pudra dökülerek sağlanmaya çalışılan bu rahatsızlık çok çabuk iyileşebilmektedir.

Yetişkinlerde uzun süreli görülen pişiklerde doktora başvurulması önemle tavsiye edilmektedir. Her ne kadar basite alınan bir deri rahatsızlığı olsa da, dikkat edilmedi takdir de kanserli hücre oluşturan bir yapıya dönüşmesi, yine uzmanlar tarafından yine önemle vurgulanmaktadır.

Bu Konu için Etiketler

antibiyotik ve pişik oluşumu, bebeğimin poposunda kızarıklıklar var, bebeklerde popo kızarıklığı, bebeklerin poposunda oluşan yaralar resimli, cocuklarda pisik, çocuklarda pişik, cocuklarda pişik problemi, çocuklarda popo kızarıklığının nedeni, çocuklarda yazın görülen cilt problemleri, cocukta popo cilt yaraları, en sık görülen çocuklardaki cilt problemleri, pişiklere ne iyi gelir, popo pişiği, yazın oluşan pişiklere ne iyi gelir
paylaş:

Yorum Yap