PES 2012 TUŞ KOMBİNASYONLARI, HANGİ TUŞ NE İŞE YARAR, yerden ve havadan arapası, orta ve uzun pas nasıl yapılır

pes 2012 yeni tuş kombinasyonları, özel hareketler ve çalımlar,  pes 2012 yerden ve havadan arapası nasıl atılır, pes 2012 yerden havadan uzun pas ve orta nasıl yapılır, özel hareketler için hangi tuşlara basmak gerekir:

Pes 2012oyunu bu versiyonda maçlarda rakibi geçmek, posizyona girmek ve gol atmak daha da zorlaştı. Bu nedenle,  PES 2012 oynarken bir çok hareketin nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyor. Buna istinaden oyunda en çok kullanacağınızı düşündüğüm özel hareketlerin tuş kombinasyonlarını bir liste halinde yazmaya çalıştım. Özellikle Pes serisi ile yeni tanışanlar için yararlı olacağını düşünüyorum. Pes severler zaten hareket tuşları hakkında yeterince bilgi sahibidir….

PES 2013 TUŞ KOMBİNASYONLARI AYARLARI DETAYLI RESİMLİ ANLATIM İÇİN TIKLAYINIZ!!!

Hareketleri tuş kombinasyonlarını anlatırken artı (+) ve  ok (->) gibi simgeler kullandım. Tuşlar arasında artı (+) simgesi var ise bu, her iki tuşa da aynı anda basılacağını belirtir. Tuşlar arasında ok (->) var ise bu, tuşlara peş peşe basılacağını belirtir.

Pes 2012 Tuş Kombinasyonları

2016-11-05_12-34-58

Rakibin Üstünden Ara Pası Atmak

L1 + Üçgen (Ara pası) : Üçgen ile yerden ara pasının havadan atılmasıdır. Özellikle rakip defans çizği halinde yakalandığında kullanılmalı. Fakat Pes 2010 ‘da önceki oyunlarda ki gibi her oyuncu havadan ara pasını başarılı bir şekilde atamıyor.

Defans Arkasına Ters Uzun Top

L1 + Yuvarlak (Orta) : Bu tuş kombinasyonu ile oyuncunuz,  ters kanatta ki en uç oyuncunuza havadan uzun pas atar. Özellikle kontra ataklarda ileri uçtaki oyuncunuza ani defans arkası paslar atmak için kullanabilirsiniz.

Aşırma Şut

L1 + Kare (Şut) : Bu tuş kombinasyonu ile rakip kaleci ile karşı karşıya posizyonlarda, topu kaleci üzerinden aşırtabilirsiniz. Bu hareketi kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta şut tuşuna çok uzun süre basmamanız gerektiğidir.

Fake Hareketi

Kare -> Çarpı (Pas) : Top ayağınızdayken şut çekme tuşu olan kare tuşuna basıp, kare tuşundan elimizi çekip hemen çarpı tuşuna basarak yapılan bir hareketir. Fake hareketi ile karşınızdaki rakip oyuncu ya da kaleciyi yanıltıp geçebilirsiniz.

Top Sürerken Fake Atmak

İleri ok -> İleri ok (Yön tuşu) : Peş peşe oyuncunun koştuğu yöndeki  yön tuşuna basılarak yapılır. Bu hareket ile karşınızdaki oyuncuyu rahatlıkla yanıltıp geçebilirsiniz.

PES 2013 TUŞ KOMBİNASYONLARI AYARLARI DETAYLI RESİMLİ ANLATIM İÇİN TIKLAYINIZ!!!

Frikikleri Paslaşarak Kullanma

L1+Çarpı (Pas) : Ceza sahasına çevresindeki frikiklerde kullanabileceğiniz güzel bir özellik. Hareketi yapabilmek için ilk önce, L1 + L2 yaparak topun başına yeni bir adam getiriyoruz. Daha sonra l1 + Çarpı (Pas) tuşuna basarak topun başındaki oyuncumuz ile frikik vuruşunu yapmak isteyen oyuncunun önüne topu yuvarlıyoruz.

Bu hareketleri ile önce traning modun ile idmanlarda uygulamaya çalışın. Daha sonra maçlar uygulayarak hareketlerin ne kadar da işe yaradığını göreceksiniz. Umarım sizler için faydalı bir döküman olmuştur.

Kendini Yere Atma

Top ayağınızdayken aşağıdaki tuşlara aynı anda basarsanız oyuncunuz kendini yere atar. Bu hareketi yaparken zamanlamaya dikkat etmeniz gerekir rakip  yoksa hakem inanmayıp sarı kart ile cezalandırıyor.

Lb + Rb + Lt

PES 2013 TUŞ KOMBİNASYONLARI AYARLARI DETAYLI RESİMLİ ANLATIM İÇİN TIKLAYINIZ!!!

paylaş:

Yorum

  1. Çok şağalun bunları yaptım ve 7 0 kazandım bi de penaltı yaptırdım kendimi yere atarak

Yorum Yap