PC – Telefon Arası Dosya Aktarımı, Bilgisayardan telefona ve telefondan bilgisayara film, müzik, mp3, oyun, şarkı, dosya atmak taşımak nasıl yapılır

TECOM CYBER-BLUE USB BLUETOOTH DONGLE  ile telefonumdan bilgisayarıma aktarım yapabiliyorken,bilgisayardan telefonuma aktarım yapamıyorum, ne yapmam lazım diyorsanız aşağıdak yazı size faydalı olacaktır.

Önemli olan pc deki aktaracağın dosyayı önce share dosyasına kopyalamak oradanda cep tel. den pc ne bağlan diyince liste karşına çıkar. indir seçeneğini tıklaman yeter. share dosyasını bilmiyosan:
belgeler/bluetooth/share
telden pc ye yüklediğin programlarda buraya gelir. pc den aktarma yapmak istediğin programlarıda buraya kopyalamalısın.

masaüstünde ki bluetooth iconuna tıklayınca bir pencere açılacak. orada güneş sistemine benzeyen ekranda güneş gibi merkezde olana tıkla… yeni cihazlar arayacak
senin tlf. ile eşleşince”bluetooth file transfer service” yazana tıkla senin tlf için bir menü açacak(önce tlf nu eşleştirmen lazım tabii ki) açılan menüden telefonunun menüsünü göreceksin. Evet şu anda telefonunun içindesin. istediğin resmi müziği ya da herhangi bir programı pc de copy edip, o tlf menüsünde paste komutu ile yapıştırırsan aktarım işlemin sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

paylaş:

Yorum Yap