PC çok yavaşladı, hızlı çalışması için gerekli program ücretsiz indir

Bilgisayarınız çok mu yavaş çalışıyor! Meraklanmayın, bu durum her bilgisayar kullanıcısının başına zaman zaman gelir. Durun! Hemen format atmanıza gerek yok! Ne gerek var o kadar uğraşmaya. Aşağıda yavaşlayan, çok ağır açılan ve ağır çalışan pcler için hızlandırma programları mevcut. Üstelik tamamen ücretsiz olan bu programlar ile bedavaya pc bakımınızı yapabilir ve ilk günkü gibi hzılandırabilirsiniz.

Şişen Windows’unuzu tekrar canlandırın!

PC’niz o kadar yavaşladı ki bir programı çalıştırmaktan bile çekiniyorsunuz. O halde içeri buyrun…

PC’lerin yükleyip kaldırdığınız yazılımlar, artık dosyalar vb. etkenlerle zamanla yavaşlaması, programları açmanın çok uzun sürmesi ve sinirlerinizi yıpratması Windows kullanıcılarının katlanmak zorunda olduğu bir gerçek. Birçok kullanıcı, bu sorunu diski biçimlendirip Windows’u baştan kurarak çözüyor. Ancak bazılarımız için bu çözüm pek de pratik değil. Bu yazımızda PC’nizin yağlarını eritecek, tekrar ilk şekline getirmenize yardımcı olacak 5 yolu sizlerle paylaşacağız.

Tanıtacağımız uygulamalar, sisteminizde ciddi değişiklikler yapabildiğinden, tam bir yedeğe sahip olmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerek duymadığınız Windows özellikleri

Windows, devasa bir işletim sistemi ve ihtiyaç duymayacağınız bir çok özelliği bulunuyor. Bu özellikleri açıp kapatmak ise oldukça kolay. Denetim masası > Programlar > Windows özelliklerini aç ve kapa yolunu izleyin.

Burada Internet Explorer 9, Oyunlar, Medya Özellikleri, Tablet PC bileşenleri, Windows Gadget Platform, XPS Görüntüleyici ve hizmetleri gibi öğelerden işinize yaramayanları kaldırabilirsiniz.

Eski uygulamaları kaldırın

Bu tavsiyeyle sıkça karşılaşıyor olabilirsiniz, ancak eski programları kaldırmanız gerçekten size performans kazandırabilir. Denetim Masası > Program kaldır yolunu izleyin ve işe yaramaz uygulamalardan kurtulun.

Alternatif olarak silinen programların arkasında iz bırakmasına izin vermeyen Revo Uninstaller Free‘yi veya IOBit Uninstaller‘ı deneyebilirsiniz.

Soluto ile açılış sürenizi kısaltın

Soluto adlı yazılımı yükleyerek başlangıçta yüklenen tüm programları izleyebilir, her birinin yüklenmesinin ne kadar sürdüğünü görebilir ve bilinen uygulamalar hakkında yorumlar alabilirsiniz. Soluto ile bir uygulamanın başlangıcını geciktirmeniz veya tamamen kaldırmanız mümkün. Programdaki seçenekler açıkça anlatılıyor ve kullanımı oldukça kolay. Son olarak ne kadar zaman kazandığınızı görebilirsiniz.

IoBit Advanced System Care’i deneyin

Son olarak CCleaner’a benzer özellikleri olan IoBit Advanced System Care  ile sisteminizin bakımını yapmanızı öneriyoruz. Uygulama ile aşağıdaki bakım işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün:

– Kayıt defterindeki ölü ve hatalı anahtarları silmek
– Birleştirme
– İşe yaramayan dosyaları silme (önbellekler vs.)
– Temel zararlı taraması.

paylaş:

Yorum Yap