PC çok kasıyor ne yapmalıyım, bilgisayarım çok yavaş çalışıyor

PC çok kasıyor ne yapmalıyım, bilgisayarım çok yavaş çalışıyor

Bilgisayarın kasmasının büyük etkenleri 2 çeşittir bana göre.
1-Kasa temizliğine dikkat edilmemesi
2-Gerekli programların kullanılmaması

Senin yapacağın kasanın içini aç, ekran kartını sök temizle mümkünse fanını söküp temizle.Saç kurutma makinesi vb. aletlerle kasanın içindeki tozları gider.

Bilgisayarda sağlam bir anti-virüsün olucak ve gereksiz tüm programlarını kaldırıcaksın. Bilgisayarını düzenli tarat. Sistemini güncelle ve Tune Up 2009 programını kullan.

İşlemci fanını kuru şekilde fırça vb… bir aletle temizler ve yerine doğru şekilde takarsan bir zararı yok. Taktıktan sonra fanın çalıştığını da kontrol edersiniz bir sorun oluşmaz. Tabi bunları bilgisayar kapalı konumdayken yapacaksınız.

Eğer bilgisayarında büyük boyutlu oyunları oynarken pc kasıyorsa ve yavaşlıyorsa o zaman oyunu – modda değil de ayarları düşürüp öyle oynaman gerekli. Ayarlarını düşürüp öyle dene. Yok yine olmuyorsa, ekran kartın çok ısınıyordur. Fanı var ise fanının çalıştığına emin ol.

Bu sayfanın en aşağısında bilgisayar hızlandırma programlarını tek tek sıralıyoruz. İsterseniz bu programlardan birini indirerek de pcyi kasmaktan kurtarabilir ve bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Bilgisayarı çok yavaş çalışanlar ve kasanlar için ne yapmaları gerektiği detaylı bir şekilde aşağıda yazıyor.

Bilgisayarım Çok Yavaş Çalışıyor Ne Yapabilirim?

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızın hızını ve performansını artırmanıza yardımcı olacak beş öneri sunuyoruz.

1. Sabit diskinizi temizleyin
Sabit diskinizde ne kadar az şey olursa, bilgisayarınız o kadar hızlı olur.
Bilgisayarınızda yer boşaltmanın en iyi yolu Windows® Disk Cleanup yardımcı programını kullanmaktır.
Programa erişmek için Start (Başlat) -> All Programs (Programlar) -> Accessories (Donatılar) -> System Tools (Sistem Araçları) öğesine gidin ve sonra Disk Cleanup (Disk Temizleme) öğesini tıklayın. Hangi sürücüyü temizlemek istediğinizi belirtmeniz gerekebilir.
Disk Cleanup (Disk Temizleme) kutusunda, Files to delete (Silinecek dosyalar) listesinde ilerleyin ve kaldırmak istediğiniz öğeleri işaretleyin. Nelerden kurtulmanız gerektiğinden emin değilseniz, en güvenli yol artık kullanmadığınız programları ve geçici internet dosyalarını seçmektir. Hazır olduğunuzda OK (Tamam) düğmesini tıklayın.
Fotoğraflar, müzik ve video dosyaları gibi tamamen silmek istemediğiniz dosyalar varsa, bunları harici bir disk sürücüsüne aktarabilirsiniz.
2. Görsel efektlerden kurtulun
Windows Vista® bazı harika görsel efektler sunar, ama bunlar sistem kaynaklarını kurutabilirler. Bunların bazılarını devre dışı bırakmak sisteminizi hızlandıracaktır.
Bunun için Start (Başlat) düğmesini ve sonra Control Panel (Denetim Masası) > System and Maintenance (Sistem ve Bakım) > Performance Information and Tools (Performans Bilgileri ve Araçları) öğesini tıklayın.
Burada Adjust Visual Effects (Görsel Efektleri Düzenle) öğesini seçin. Bir yönetici parolası girmeniz istenebilir. Bundan sonra Visual Effects (Görsel Efektler) sekmesini tıklayın ve Adjust for Best Performance (En İyi Performans için Düzenle) öğesini seçin. OK(Tamam) düğmesini tıklayın.
3. Virüs ve casus yazılımları taratın
Sürünen kişisel bilgisayar performansının esas suçlularından biri kötü niyetli yazılımlardır: virüsler, casus yazılımlar, Truva atları, solucanlar ve her türlü kötü niyetli istenmeyen yazılımlar. Eğer hala herhangi bir virüsten koruma yazılımınız yoksa, hemen edinin! Bu konuda Windows Vista’ya dahil olan ve Microsoft XP SP2 için ücretsiz olarak indirilebilen Microsoft Windows Defender’ı düşünebilirsiniz. Ayda en az bir kere otomatik virüs taraması programlamayı da ihmal etmeyin. Ayrıca, kötü niyetli yazılımların bilgisayarınıza en başta girmesini engellemek üzere bir güvenlik duvarı da çalıştırabilirsiniz.
4. Daha fazla bellek ekleyin (kolay yol)
Sistem belleği (RAM olarak da bilinir) eklemek bilgisayarınızın performansını artırmak için iyi bir yol olabilir. Ancak bellek yükseltimi bazen zor ve maliyetli olabilir. Windows Vista artık herhangi bir şey yüklemeniz gerekmeden bellek eklemenizi sağlayan Windows ReadyBoost özelliğini sunuyor. Bu özellik USB flash bellek ya da bir SD bellek kartı gibi bir flash bellek cihazını ek bellek önbelleği olarak kullanmanızı sağlıyor.
5. Bir birleştirme yardımcı programını çalıştırın
Disk Defragmenter bilgisayarınızın sabit diskindeki dosyaları ve klasörleri, her biri tek bir yer kaplayacak şekilde birleştiren bir Windows yardımcı programıdır, böylece diskin yazma ve okuma hızı artar.
Sabit diskinizde birleştirme işlemi gerçekleştirmek için Start (Başlat) > All Programs (Programlar) > Accessories (Donatılar) > System Tools (Sistem Araçları) > Disk Defragmenter (Disk Birleştirici) öğesine gidin ve sonra birleştirmek istediğiniz sürücüyü seçin. Daha sonra Settings (Ayarlar) öğesine giderek When defragmenting my hard drive (Sabit sürücümün birleştirilmesi) bölümündeki iki seçeneğin işaretli olduğundan emin olun ve başlamak için OK (Tamam) düğmesini iki kez tıklayın. Birleştirme tamamlandığında, bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatmanız gerekebilir.

Bilgisayar Hızlandırma Programı – Auslogics BoostSpeed

Bilgisayarınızın yavaşladığını mı düşünüyorsunuz? Programları çalıştırırken eskisi kadar hızlı açılmıyor mu? İnternettegezinirken hız eskisi gibi değil mi? İşte bu gibi sorulara “evet” yanıtını veriyorsanız Auslogics BoostSpeed ile bilgisayarınızın açılış hızını arttırabilir, internet bağlantınızı optimize edebilir, programlarınızın daha çabuk açılmasını sağlayabilirsiniz.

Auslogics BoostSpeed disk ve registy (kayıt defteri) temizliği yaparak bilgisayarınızın performansını arttırmak üzere hazırlanmış profesyonel bir Windows araçları paketi. Ödül almış bu program ile sisteminizdeki yavaşlama sorunlarını düzeltebilir, ilk kurulumdaki tazeliği ve yüksek performansı yeniden elde edebilirsiniz.

Özellikle Windows başlangıcı ve program çalıştırması gibi konularda bilgisayar kullanıcılarının derdi olan yavaşlık BoostSpeed içerisindeki Windows optimizasyon araçları ile çözüme kavuşuyor. İşletim siteminizin ayarlarını en hızlıçalışacak şekilde ayarlayabileceğiniz bu program ile ayrıca internet üzerinde tarayıcı ve e-posta istemcisi gibiprogramlarında çalışma hızlarını arttırmak için kullanabileceğiniz birçok araç bulunuyor.

indir.jpg (240×58)

Bilgisayarınızı Hızlandırmak İçin Mükemmel Bir Program. Hemde Ücretsiz ! Pcspeeder

Bu programın en büyük amacı bilgisayarınızın hakkettiği hıza kavuşmasını sağlamaktır.

Bilindiği gibi Windows programlarının sistemi, mevcut bilgisayarların hafızasına göre çok büyüktür. Şu anda piyasada satılmakta olan en büyük, en pahalı bilgisayarın bile çalıştırabileceği program 600 KB’tır. Daha büyükprogramları çalıştırabilmek için takas işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak bu takas sonrasında yapılan işlemler hafızadan tamamen düşmemektedir. İşte bu artıklardan, ne yaparsanız yapın bu artıktan kurtulamamaktayız. Bu daperformans sorunu teşkil etmektedir.

Burada devreye PCSpeeder 4girmektedir. Bu ‘çöplüğü’ temizleyip sisteminizi rahatlatmakta ve performas arttırmaktadır. Ama yanlış anlaşılmasın; artış aslında sisteminizin hakkettiği hıza geri dönüşü olacaktır. Yani programıkurduktan sonra inanılmaz bir hız artışı beklemeyin zira bu bir Overclock programı değildir! Programı .rar dosyasının içinden çıkarıp kurmalı (5 MB), daha sonra da kısa yoluyla çalıştırmalısınız. Herkese daha hızlı internet, daha hızlıbir bilgisayar dileğiyle…

FREEWARE GARANTİ YAZILIM WinXP Programı indirmek için:

indir.jpg (240×58)

Bilgisayarım çok kasıyor:

pc kasıyor ne yapmalıyım, bilgisayarım çok kasıyor, bilgisayarım kasıyor ne yapmalıyım, pc kasıyor, pc çok kasıyor, pc cok kasıyor ne yapmalıyım, bilgisayarım kasıyor, internet kasıyor, bilgisayar çok kasıyor, pc kasıyo, pc çok kasıyo, bilgisayarım cok kasıyor ne yapmalıyım, bilgisayar çok yavaşladı ne yapmalıyım, bilgisayarım çok kasıyor ne yapabilirim, bilgisayarım çok kasılıyor, bilgisayarım kasılıyor, bilgisayar çok kasılıyor, internet explorer kasıyor, bilgisayarım çok yavaşladı ne yapmalıyım, internet explorer çok kasıyor

Bilgisayarı Hızlandırma Programı

Magic Speed Download - Sistem Hızlandırma Programı İndir

Magic Speed Download – Sistem Hızlandırma Programı İndir.

Dosya Boyutu:  8,80 MB
Lisans: Deneme Sürümü, Tam Sürüm $29,95
Dil:     İngilizce

Platform: Windows NT/2000/XP/2003/Vista
Uninstall Seçeneği?     Evet
Limit:     30 Günlük Kullanım

Magic Speed Bilgisayarınızın verimliliğini artırmak için yararlı bir program.

Magic Speed 5 basit adımla bilgisayarınızı ilk günkü gibi hızlı olmasını sağlar.

Programın boyutu küçük ve kullanımı kolaydır. Magic Speed özel program bilgisine ihtiyaç duymaz, sistemde kendisi yönetici ihtiyacı duymaksızın çalışır, bu yüzden kullanımı kolaydır. Programı kurmanız yeterli gerisini ona bırakın.

Magic Speed kurulduğu andan itibaren bütün uygulamarı denetler ve kaydeder. Zararlı olabilecek uygulamalarda sizi uyarır ve güvenlik için gerekli olanı yapar.

Yüklediğiniz programlar bilgisayarınızın hızını ve verimliliğini düşürebilir.

Magic Speed bu sorunlar için çözümler üretir. Sistemi hızlandırmaya çalışır.

Programın Temel Özellikleri:

– Bilgisayarınızdaki hataları düzeltir.
– Diskleri gereksiz dosyalardan temizleyerek özgür çalışmasını sağlar.
– Temel görevi olan bilgisayarın hızını artırmak için çalışır.
– Sistemin hafızasını sürekli kontrol eder.

Bilgisayarınızı Hızlandırmak İçin Mükemmel Bir Program. Hemde Ücretsiz !:

pc hızlandırma programı, bilgisayar hızlandırma programı, pc hızlandırıcı, bilgisayarı hızlandırma programı, pc hızlandırma programları, pc hızlandırıcı programlar, bilgisayar hızlandırıcı programlar, bilgisayar hızlandırma programı türkce, bilgisayarı hızlandıran program, bilgisayarı hızlandıran programlar, bilgisayar hızlandırma programları, hızlandırma programı, bilgisayar hızlandırma, pc hızlandırma, bilgisayarı hızlandırma, hızlandırıcı programlar, pc yi hızlandırma programı, bilgisayarı hızlandırma programları, pc hızlandırıcı program, pc hızlandırma programı türkçe
paylaş:

Yorum Yap