PC açılışına şifre koyma

PC açılışına şifre koyma

Etiketler:bilgisayara şifre nasıl koyulur,bilgisayara parola koyma ,bilgisayara şifre nasıl  konur,bilgisayara nasıl şifre konulur,bilgisayara parola nasıl konur,bilgisayara şifre koyma,bilgisayara  şifre nasıl konulur,bilgisayara nasıl şifre konur,bilgisayara şifre nasıl konur

Pc’ye Açılış şifresi koyma

1. Bu yöntem bilgisayarınızı hiç kimsenin siz yokken kurcalayamaması anlamına gelir makinayı açsalar bile şifreyi yazmadıkca kimse makinayı kullanamaz
Bunu yapabilmek için bilgisayarınızın SETUP ayarlarına giricez sakın olaki anlatılan şeylerden başka yerlere işlem yapmayın olası bir karışıklıktan ben sorulu degilimdir sonra. Ama anlatacaklarımı iyi not alıpta harfiyen yaparsanız hiç bişicik olmaz

BILGISAYAR ACILIRKEN DEL TUSUNA BAS VE SETUP AYARLARINA GIR
sol kutucuktaki BIOS FEATURES SETUP secenegine (ENTER) la gir
Security Option secenegini page up ve page down tuşlarını kullanarak System’e getir. Daha sonra sol kutucuktaki SUPERVISOR PASSWORD VE USER PASSWORD seçeneklerine şifrelerini yaz ama ne yazdıgına dikkat et buyuk kucuk harf olup olmadıgı çok önemlidir sen küçük harf olmasına dikkat et

Windows açılışa kırılmayacak şifre koymak

Arkadaşlar Bildiğiniz Üzere Bilgisayarımızda Özel bilgilerimiz oluyor ve bilgilerimizi baska birileri kurcalamasın diye şifre koyuyoruz. işte artık şifre koyduğumuzda kimse o şifreyi kırmıcaktır….
Arkadaşlar öncelikle Başlat –> Çalıştır –> syskey
daha sonra cıkan pencerede Sağ altta Günçelleştir butonu bulunmaktadır. Onu tıklıyoruz ve Açılan Pencerede Başlatma parolası olan sekmeyi işretliyoruz ve Şifremizi yazıyoruz altına Tekrar aynı şifreyi yazıyoruz Tamam butonuna basıyoruz ve bilgisayarınıza kırılmayacak şifre koyuyorsunuz….

Uyarı: Arkadaşlar unutmayın kırılmayacak şifre dedik eğer şifreyi unutursanız pc nize yeniden sistem kurmak gerekir.

Bilgisayara açılış şifresi koymak?

Ekran koruyucuya şifre koymak için masaüstünde farenin sağına tıkla özellikler/ekran koruyucu/bekleme süresini gir/devamında parola koruması,kutucuğuna onay işareti koy.

bilgisayarınızın biosunu açın
boot menüsüne gelin
security nin üzerine gelip entera basın
supervisor password ün üzerine gelip enter a basın ve şifrenizi girin
şifre girdikten sonra karşınıza gelen ekranda
user access level in – access olmasına vede
password check kısmının allways olmasına dikkat edin


Bilgisayar acılış şifresi koymak, Bilgisayar acılış şifresi nasıl Konur, bilgisayara açılışta şifre koymak

Bilgisayar acılış şifresi koymak, Bilgisayar acılış şifresi nasıl Konur, bilgisayara açılışta şifre koymak, bilgisayara şifre koymak, administrator şifre koyma.
Bilgisayarlarının güvenliklerini arttırmak isteyen kulanıcılar için şifre oluşturmayı anlatacağız.Şifre oluşturarak bilgisayarınızı sizden izinsiz veya parolayı bilmeyen kullanıcıların kullanmasını engelleyeceksiniz.Bu şifre oluşturma yöntemlerini hem masaüstü hem delaptoplarınızda kullanabilirsiniz

* Biostan Bilgisayara Şifre Koymak
Bilgisayarımıza biostan şifre koymak için, öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatıyoruz.Daha sonra Başlangıçta F2 veya Del tuşlarına basarak bios ayarları kısmına giriyoruz.Açılan ekranda ‘user Password’ ve ’supervisor password’ alanalrını göreceksiniz.Bu iki alana da girip şifremizi her iki kısma da aynı şekilde dikkatli bir biçimde yazıyoruz.Daha sonra ‘F10′ tuşuna basıpdeğişiklikleri kaydediyoruz.Bilgisayarımız yeniden başladığında açılır açılmaz parolanızı soracaktır.
Şifrenizi sıfırlamak yani bu durumdan kurtulmak için, yukardaki yönergeleri girip yeniden bios a giriyoruz.Bu sefer ‘user passsword‘ ve ‘supervisor password‘ kısımlarını boş bırakıp entera basıyoruz. F10 tuşuna basıp bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.Şifre artık sorulmayacaktır.
Eğer şifrenizi oluşturdunuz fakat daha sonra unuttuysanız, bu durumdan kurtulmak için masaüstü bilgisayarlarda, bilgisayarın kasasını açıp anakartın üzerinde pili birkaç dakika çıkarınız ve biosa ait jumperı yerini değiştirip bilgisayarınızı açtığınızda şifre sorulmayacaktır.
* Windows’da Syskey Yöntemi ile Şifre Koymak
Syskey yönetimi ile şifre koymak, en güçlü şifreleme yöntemlerinden biridir.Öncelikle bu şifreleme yönteminin çözülmesinin imkansız olduğunu belirtip eğer şifrenizi unutursanız, bilgisayarınızı formatlamaktan başka çareniz olmadığını belirtelim.Windowsdayken bilgisayarınızın başlat butonuna tıklayıp, ‘çalıştır’ butonuna basınız.Çalıştıra ‘syskey‘ yazıp entera basınız.Daha sonra açılan ufak pencerede ‘güncelleştir’ butonunu göreceksiniz. Güncelleştir’e tıklayıp, açılan kısımda ‘başlatma parolası’ nı seçiniz. Aktif olan kısıma parolanızı iki defa yazıp tamam a tıklayınız. Artık bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda windows açılışında şifre sorulucaktır.
Şifrenizi sıfırlamak yani bu durumdan kurtulmak için, yukardaki yönergeleri izleyip tekrardan güncelleştire tıklayınız. Burada ‘Başlangıç anahtarını yerel anahtar olarak sakla’ kısmını seçip tamam tuşuna bastığımızda ,eski şifremizi yazacağız.Böylelikle başlangıçta şifre sorgulamasından kurtulmuş olacağız.

Etiketler:administrator şifre koyma başlangıca şifre koymak Bilgisayar acılış şifresi koymak Bilgisayar acılış şifresi nasıl Konur bilgisayar güvenlik Bilgisayara açılış şifresi koymak bilgisayara açılışta şifre koymak bilgisayara parola koymak Bilgisayara Şifre koyma bilgisayara şifre koymak bios şifresi kırmak bios şifresi koymak çalıştır şifresi kırılmaz şifre koymak Windows 7 Açılış Şifresi Koyma Windows Açılış Şifresi Koyma Windows açılışına Şifre koymak Windows’da Syskey Yöntemi ile Şifre Koymak xpye şifre koymak

paylaş:

Yorum Yap