Oyun Oynayarak On Parmak Klayve Öğrenin (Windows 10 İçin)

Günümüzde iş yaparken hızlı olmak en önemli kriterlerden biridir. Eğer işinizin belirli bir kısmı bilgisayar ile ilgiliyse, o zaman 10 parmak bilmek sizi rakiplerinizden bir adım daha öne taşıyacaktır. Eğer masa başı çalışanıysanız o zaman zaten 10 parmak eğitimi almış ve çok iyi kullanıyor olmanız gerekiyor.

Bununla birlikte, belirli bir yaştan sonra oturup saatlerce 10 parmak dersleri görmek sıkıcı ve yorucu olabilir. Pek çokları bir hevesle başlayıp daha sonra pes ediyor. Bazı ebeveynler de çocuklarının on parmak öğrenmesini çok istiyor fakat çocuğa bir türlü 10 parmak eğitimini sevdiremiyor. Fakat 10 parmak yazmayı oyun oynayarak öğrenmek tüm bu sorunları çözecektir. Çünkü eğlenerek öğrenmenin en iyi yöntem olduğu defalarca kanıtlanmıştır.

Windows 10 için hazırlanan Type and Run adlı bir oyun sayesinde artık klavyeden 10 parmak yazarak zamandan tasarruf edecek ve çok daha az yorulacaksınız. Üstelik on parmak öğrenirken keyifli vakit geçireceksiniz.

Oyunu ücretsiz yüklemek için tıklayınız.

Eğer on parmak eğitimi aldıysanız ve nasıl yazacağınızı biliyorsanız, bu oyun sayesinde kendinizi geliştirerek eskisinden daha hızlı yazabilirsiniz. Oyunun grafikleri gayet kaliteli. Üstelik arka plan müziğini değiştirebilir veya sesini açıp kısabilirsiniz.

Oyunda ekranda gördüğünüz harfleri klavyeden yazıyorsunuz.  Oyun açıldığında Play tuşuna basın. Böylece zorluk derecesi seçme ekranı karşınıza çıkacak. Toplam 3 farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Bunlar kolay, orta ve zor.

Oyuna başladığınızda bir şövalye koşmaya başlayacak ve arkasında bir canavar onu kovalıyor olacak. Yolunuza çıkan engeller ise harfler olacak. Klavyeden bu harflere zamanında basarsanız, bu harfler yolunuzdan kalkacak ve böylece koşmaya devam ederek canavara yem olmaktan kurtulacaksınız. Oyunda en yüksek puanı almaya çalışacaksınız. Gerçekten oldukça eğlenceli bir oyun.

paylaş:

Yorum Yap