Nokia N1 İnceleme, Fiyatı ve Özellikleri

İşte Nokia'nın yeni tableti: Nokia N1

Nokia N1 uzun bir bekleyiş süresinin ardından nihayet piyasaya çıktı!

Bu yazıda Nokia N1 ile ilgili merak edilen tüm bilgileri ve görselleri paylaşıyoruz. Aşağıda Nokia N1 cihazının kısaca temel özellikleri ve sunduğu avantajları öninceleme şeklinde sunuyoruz…

Foxconn’un ürettiği Nokia N1, 7.9 inç’lik bir tablet ve 64-bit dört çekirdekli Intel Z3580 işlemciyle geliyor. Tablet Windows’la değil, Android 5.0 Lollipop ile çalışıyor ve 249 dolar (Çin fiyatı, vergiler hariç) gibi uygun bir fiyata sahip. Alüminyum gövdeyle sunulan tabletin kalınlığı, sadece 6.9mm. Cihazın diğer öne çıkan özelliği, USB kablosunu her iki yönde de takmanıza izin veren micro-USB 2.0 Type C konnektörle gelmesi.

N1’in diğer özellikleri arasında 2048 x 1536 ekran çözünürlüğü, 2GB RAM, 32GB dahili depolama birimi, 8 megapiksellik bir arka ve 5 megapiksellik ön kamera, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac + MIMO, stereo hoparlörler ve 5.300mAh pil var.

Tablet, arayüz olarak Nokia’nın Z Launcher’ını kullanıyor. Nokia’nın deyimiyle “basit, güzel ve şık bir arayüz” olan Z Launcher, bugünden itibaren Android’li telefonlar için Google Play’den indirilebilir olacak. Tablet sürümü ise sadece N1’e has. Google Çin’de 2015’in başlarında piyasaya sürülecek olan Nokia N1, ilerleyen aylarda da Avrupa’da satışa sunulmaya başlanacak.

Tabletin Nokia’nin Microsoft ile anlaşması gereği Finlandiyalı firma tarafından üretilmediğini, Foxconn tarafından üretildiğini belirtelim.

paylaş:

1 Yorum

Yorum Yap