Nitrogliserinli Krem Nerede Satılır ve Satan Eczaneler

merhem.jpg (442×291)

Anal fissür yani halk arasında bilinen adıyla makat çatlağı sorununuz varsa, bunun ilaçla tedavisinde genellikle iki farklı krem kullanılmaktadır. Bunlar Çinko Oksit krem ve nitrogliserin kremdir. Çinko oksit krem genellikle cilt çatlaklarını tedavi amaçlı kullanılır. Sonuçta makat çatlağı da bir cilt sorunu olduğundan dolayı çinko oksit kremlerin faydalı olduğu bilinmektedir. Nitrogliserin krem ise çatlaktan dolayı spazm yapan ve aşırı kasılan kasların gevşemesini, daha az ağrımasını ve böylece hastanın daha çabuk iyileşmesini sağlar. Bunların yanı sıra tuvalet ihtiyacından önce bölgesel ağrı kesici krem olan anestol pomad tarzı bir merhem daha kullanabilirsiniz. Böylece dışkılama sırasında daha az acı hisseder, daha sakin kalır ve daha rahat olursunuz.

Eczanelerde anestol kremi ve çinko oksit kremi kolayca bulabilirsiniz. Fakat nitrogliserin kremler ülkemizde hazır olarak satılmıyor. Bunları özel sipariş üzerine hazırlayan eczaneler var. Bunlar arasında benim bildiğim en ünlüsü Aslı Eczanesi’dir.

Önce telefonla eczaneyi arıyorsunuz ve size nitrogliserin kremin fiyatını söylüyorlar. Ücreti banka havalesi yoluyla size verilen hesaba yatırıyorsunuz. Ardından tekrar eczaneyi arıyorsunuz ve ödemeyi yaptığınızı belirterek isim, soy isim, adres bilgilerinizi veriyorsunuz. Çok büyük bir ihtimalle gün içerisinde kremi kargoya teslim ediyorlar ve hemen ertesi günü elinize ulaşıyor.

Aslı Eczanesi Telefon Numarası: 212 325 17 43

Not: Ben bu eczaneden 50 liraya satın aldım ve gerçekten de ertesi günü ürün elime ulaştı. Bu yazıyı da kendilerine bir teşekkür babında yazıyorum. Çünkü kreme acil olarak ihtiyacım vardı ve acele etmelerini rica etmiştim. Sağ olsunlar, hemen hazırlayıp kargoya vermişler. Hakikaten makat çatlağından dolayı dışkılama sırasında yaşanan cam kesmesi benzeri acıyı oldukça azaltıyor ve pek de sorun etmeyecek ufak bir sızlamaya kadar indirgiyor. Böylece tuvaletinizi acıdan dolayı ertelemek zorunda kalmıyorsunuz ve kas kasılmaları sorununu da çözdüğü için iyileşmeniz daha hızlı oluyor. Unutmayın ki makat çatlaklarının bazıları kendi kendine iyileşir fakat bazıları da doktor kontrolünde tedavi yada cerrahi operasyon gerektirir. Eğer kremleri kullanmanıza rağmen iki haftanın sonunda hala ağrılarınız devam ediyorsa, hiç çekinmeden ve korkmadan mutlaka doktora gitmeniz gerekiyor. Makat çatlağının ameliyatı çok kısa ve ağrısız gerçekleşiyor. Fakat tam iyileşme birkaç haftayı alabiliyor.

paylaş:

Yorum Yap