Muhasebe Bölümü nedir, nasıl bir bölüm, ne iş yapar, ne işe yarar, iş imkanları alanları, bilgi ve yorumlar

Muhasebe Bölümü İle İlgili Bilgiler,Muhasebe Bölümü Hakkında Bilgi Kısa, Muhasebe Bölümü İle İlgili Yorumlar ve Tanıtımı, İş İmkanları, İş Olanakları ve İş Alanları

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Muhasebe bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Muhasebe Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Muhasebe Bölümü Tanıtımı:

Muhasebe programı, kamu ve özel sektör işletmelerinde hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesi için, muhasebe alanında gerekli olan ara insan gücünü yetiştirir. Muhasebe programını bitirenler kamu ve özel sektörde görev yapabilirler ya da kendilerine özel muhasebe bürosu açabilirler. Muhasebecilik mesleğinde ilerleme yetenek ve bilginin başarılı bir çalışma ile kanıtlamasına bağlıdır.

Programın Amacı: Muhasebe programında, kamu ve özel sector işletmelerinde hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesi için muhasebe alanında gerekli olan ara insangücünü yetiştirir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Muhasebe programı temel muhasebecilik bilgi ve becerilerini vermeye yöneliktir. Son yılda öğrenciler staj çalışmaları yaparak bilgi ve becerilerini uygulama alanında denerler. İki yıl içerisinde genel matematik, genel muhasebe, daktilografi, işletme, pazarlama, maliye, ticaret matematiği, borçlar hukuku,maliyet muhasebesi, banka muhasebesi, ticaret hukuku,envanter, bilanço, vergi hukuku, iş hukuku, yapı muhasebesi, şirketler muhasebesi gibi meslek dersleri verilir.

Gereken Nitelikler: Muhasebeci olmak isteyen bir kimsenin genel akademik yetenek ve sayısal düşünme yeteneğine sahip olması gerekir. Muhasebe programını seçen bir kişinin ayrıca sosyoloji ve psikoloji alanlarına ilgi duyması, sabırlı, dikkatli ve düzenli bir kimse olması beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Muhasebe programını bitirenlere “Muhasebe Meslek Elemanı” ünvanı verilmektedir. Muhasebe meslek elemanları muhasebe ile ilgili işlerde ara eleman olarak görev yaparlar.

Çalışma Alanları: Muhasebe programını bitirenler kamu ve özel sektörde görev yapabilirler ya da kendilerine muhasebe bürosu açabilirler. Muhasebecilik mesleğinde ilerleme, yetenek ve bilginin başarılı bir çalışma ile kanıtlanmasına bağlıdır.

Muhasebe Nedir, Muhasebe Ne İş Yapar, Muhasebe Maaşları, Muhasebe İş İmkanları, Muhasebe İş Çalışma Alanları, Muhasebe Mesleği Hakkında Bilgiler, Muhasebe Bölümünün Geleceği, Muhasebe Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Muhasebe Bölümü Tercih Edilir mi, Muhasebe Tanıtımı, Muhasebe Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Muhasebe Mezunları Ne İş Yaparlar , Muhasebe Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Muhasebe İş Bulma Durumu

paylaş:

Yorum Yap