Muhabbet kuşu ne yer nasıl beslenir

Sponsorlu Bağlantılar

Muhabbet kuşu ne yer nasıl beslenir

muhabbet kuşu yemden başka ne yer?

Taze Meyveler

Eğer mubişleriniz taze yiyeceğe alışkınsa, taze meyveyi de sevecektir. Meyveyi tanımayan bazı mubişler meyveyi yemez hatta korkabilirler. Ama tatlı elma ya da armut vermeyi sürdürürseniz, en inatçı mubişler bile elbet bir gün meyveyi sevecektir. Taze meyvenin başka bir avantajı da, mubişinizin günlük hayatına eğlence getirmesidir. Mubişler yiyecekleriyle oynamayı severler.

Sağlıklı Meyve Türleri

Elma, Üzüm, Kayısı, Kivi, Armut, Dut (yapraklarını da yerler), Muz, Papaya, Böğürtlen, Ananas, Kuş üzümü, Şeftali, Kan portakalı, Ahududu, Çay üzümü, Mandalina, Kavun, Erik, Çilek, Mango, Kiraz,Yani dünya,Kuru hurma,Ayva,İncir, Portakal, Yaban mersini

Hurma ve incir, mubişlere çok sık verilmemelidir. Çünkü çok miktarda meyve şekeri içerir, bu yüzden çok şişmanlayabilirler.Lütfen aşağıdaki meyveleri asla mubişlerinize vermeyiniz ! Avokado (çok yağlı ve toksiktir), Taze hurma, Greyfurt, Limon (çok fazla sitrik asit içerir ve acıdır)

Taze Sebzeler 

Yiyecekler konusunda karmaşık bir ağız tadı olan mubişler bile taze sebzeye deli olurlar. Lezzetli ve sağlıklı olan birçok sebze türü vardır, ancak nasıl yetiştirildikleri önemlidir. Örneğin; bazı sebzelere böcek ilacı kalıntıları bulaşmıştır. Bir mubişin böyle bir sebzeyi yemesi tehlikeli hatta zehirleyici olabilir. Bu nedenle organik sebzeler almak ya da bahçede yetiştirmek daha iyi olabilir.

Sağlıklı Sebze Türleri

Patlıcan, Bezelye, Havuç, Balkabağı, Brokoli, Roka, Salatalık, Pazı, Ispanak, Rezene, Hindiba, Kırmızı turp, Domates, Kuzukulağı, Şalgam, Brüksel lahanası (dilimlenmiş), Lahana, Kereviz sapı, Biber, Mısır (sütlü ve yumuşak), Soğan, Iceberg marul, Haşlanmış patates, Pırasa, Yer elması, Yaban havucu, Semizotu

Çeviri: Burcu Turan

Muhabbet Kuşu Neler Yemeli Neler Yememeli?  

Tuzlu yicekler kesinlikle zararlı..

Kuşlarımıza kendi yediğimiz tuzlu, şekerli, yağlı, asitli, baharatlı, alkollü gıdaları kesinlikle vermemeliyiz. Örneğin lor gibi tuzsuz ve yağsız bir peyniri verebiliriz ama tuzlu ve yağlı beyaz peynir veremeyiz. Sularına limon suyu katmamalısınız çünkü limon asitlidir. Kola, soda, cips, çikolata gibi şekerli, yağlı ve asitli gıdarladan kuşlarımızı kesinlikle uzak tutmalıyız. Bazen çok az miktarda bal verebilirsiniz.

Bol bol meyve sebze vemesi tavsiye edilio araştırmalarımda ama maydonozu bazı kişiler vermekte sakıncalı görüo bazı yerlerde ise küçük küçük goğranıp verildiğinde çok güzel bi c vitamini dio..

Marul Elma Vs Turlerı Seyler koy Kafesıne O Yer zaten. Tuzsuz cekırdek yedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

paylaş:

Yorum Yap