Msn şifre sıfırlama resimli anlatım

Msn şifre sıfırlama resimli anlatım

Bu yazıda hotmail sifre degistirme, msn parola, msn şifre, parola | hotmail sifre degistir, hotmail sifre degistirme, msn sifre degistir, msn sifre degistirme, msn sifresi degistirme resimli anlatım gibi konular tüm detaylarıyla sizlere sunulmuştur.
1. www.hotmail.com a giriyorsunuz msn şifresini değiştirmek istediğiniz msn adresini yazıyor sonra şifrenizi yazıp giriş yapıyorsunuz.Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede seçenekler menüsüne tıklıyoruz resimde işaretledim.


2.Seçenekler menüsünde kişisel bilgilerinizi görüntüleyin ve düzenleyin yazan yere tıklıyoruz.
This image has been resized. Click this bar to view the – image. The original image is sized 1024×707.
3.Kişisel bilgilerinizi görüntüleyin ve düzenleyin dedikten sonra Parola sıfırlama bilgisi yazan başlık altında Parola ve gizli sorunuzun değiştirme menusü gelecektir resimde ki gibi.Orda parola yazan yerin yanındaki değiştir e tıklayın
This image has been resized. Click this bar to view the – image. The original image is sized 932×473.
4.Parolayı değiştir dedikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir menü gelecek.Buraya eski parola yani şuan kullanmakta olduğunuz parolayı gireceksiniz.Altına yeni parolayı, sonra bir altında ki kutucuğada yeni parolanızı tekrar girip kaydet diyeceksiniz.
This image has been resized. Click this bar to view the – image. The original image is sized 947×461.

 

MSN Şifre Değiştirme – MSN Parolanızı Değiştirin

MSN Şifre Değiştirme – MSN Şifrenizi Değiştirin

!! Dikkat !!

Messenger Şifrenizi Periyodik olarak Değiştirmenizi Güvenliğiniz için Öneriyoruz!Messenger Şifresi değiştirme sık olarak yapılması gereken zahmetsiz ve kolay bir iştir.
Yapmanız gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:1- Hotmail.com’a kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriyoruz. Girdikten sonra sağ tarafta Seçenekler menüsüne tıklıyoruz.

2- Seçenekler menüsünde Kişisel Bilgilerinizi Görüntüleyin ve Düzenleyin menüsüne tıklıyoruz.

3- Kişisel bilgilerimiz geldikten sonra Paralo Sıfırla menüsünün altında yer alan Parola Değiştir putonunu tıklıyoruz.

4- Paralo değiştir dedikten sonra Eski parolamızı, yeni parolamızı ve tekrar yeni parolamızı giriyoruz. Kaydet diyerek şifremizi böylelikle değiştirmiş oluyoruz.

Her ne kadar bu anlatılanlar kolay gibi gözüksede MSN‘in 7’den 70’e kullandığını unutmadan yorum yapalım.

Geçmiş olsun….

Güncelleme: Önemli: Windows Live Hesap sayfasındaki bölümler düzgün bir şekilde yüklenmiyor, “Yükleniyor…” yazısı sürekli orada kalıyorsa Mozilla Firefox gibi başka bir web tarayıcı programla aynı sayfaya ulaşmayı deneyin. Birçok Internet Explorer kullanıcısı bu hatayla karşılaşıyor.

Yetkili eklemesi

Alıntı:
Kişisel bilgilerinizin korunmasını kolaylaştırmak için parolanızı sık sık değiştirmelisiniz.Parolanızı değiştirmek için:
1. Hesap özeti sayfanızda Windows Live ID’nizle (Windows Live Hotmail ve Windows Live Messenger gibi Windows Live programları ve hizmetlerinde; Xbox LIVE, MSN ve Office Live gibi Microsoft hizmetlerinde oturum açarken kullandığınız e-posta adresi ve parola;.) oturum açın. . 
2. Parola sıfırlama bilgisi altında, Parolanın yanındaki ‘Değiştir’i tıklayın.
3. Windows Live ID alanındaki e-posta adresinin doğruluğunu kontrol edin Eski parola kutusuna halen kullandığınız parolanızı yazın.
· Parola güvenlik düzeyi ölçücüsü, parolanızın sağlam bir parola olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır.
4. Yeni bir parola girin ve tekrar girerek onaylayın.
5. İsteğe bağlı:Ek güvenlik için parolanızın süresini 72 günde bir dolacak şekilde ayarlayabilirsiniz.Parolamın süresi 72 günde bir sona ersin onay kutusunu tıklayın ve Kaydet’i tıklayın.
· Bazı hizmetler parolanızı 72 günde bir değiştirmenizi gerektirmektedir.Bu hizmetlerden birini kullanıyorsanız, parola süresinin otomatik sona ermesi zaten ayarlanmış olabilir ve değiştirilemez.

Bütün Windows Live ID sahiplerinin kesinlikle birer Windows Live Hotmail hesabı sahibi oldukları söylenemeyeceği için bu işlemin düzgün yöntemi, http://account.live.com/ adresine gitmek ve orada oturum açıp, doğrudan Windows Live Hesabı sayfasına erişmektir. Önce Windows Live Hotmail’i açmanız gerekmez. Hadi Windows Live Hotmail açık diyelim ve oradan hemen hesap sayfasına geçmek istiyorsunuz. Bunun da hellboy’un anlattığından daha basit yöntemi, Windows Live logosunun üzerine tıklamak ve oradan “Hesap” ı seçmektir. Aynı şekilde sağ tarafta eposta@hotmail.com üzerine tıklayınca da “Hesabınızı görüntüleyin” diye bir menü maddesi çıkıyor. Onu da kullanabilirsiniz.

Hatta oturum açmak için Windows Live ID’nin gerekli olduğu sitelerin hemen hepsinde sağ alt köşede (diğer köşelerde de olabilir) “Hesap” diye bir bağlantı bulunur. Bu bağlantı da herkesi Windows Live Hesabı sayfasına götürür.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/105246-msn-sifre-degistirme-msn-parolanizi-degistirin.html#ixzz1iXfMjabR

MSN Şifremi Unuttum


MSN’im hacklendi yazısıyla ilgili birçok yorum ve soru soruldu. Bu soruların başında da, ‘msn şifremi unuttum’ veya ‘msn şifrem hacklendi nasıl geri alabilirim’ yer alıyor. Bu konularda bişeyler yazmadan evvel arama motorlarından aldığım istatistiklere baktığım zaman garip bir görüntü ortaya çıkıyor. Msn konusunda bilgi almak için siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin büyük çoğunluğu, ‘msn hack’ ve ‘msn nasıl hacklenir’ diye aratıyor. Başkalarının msn’ini almak için devamlı arayış içinde olan bir grupla karşı karşıyayız. Aldıkları msn’le övünen ve bunları kontör istemekten tutun, banka hesap bilgilerini öğrenmeye çalışmak için kullanan çete halinde çalışan gruplar da bulunuyor. Yazının altında siteye erişen ziyaretçilerin arattığı anahtar kelimeleri yerleştiriyorum, oradan inceleyebilirsiniz.

Gelelim msn / hotmail şifresi unutma konusuna. MSN, msn şifresini unutan kullanıcılarına iki seçenek sunuyor.
1-Kayıt esnasında seçtiğiniz alternatif email adresine yeni şifre emaili gönderimi,
2-Gizli soru ve bulunduğunuz ülkeyi doğru bilmeniz halinde, şifrenizi sıfırlama

Bu noktada esas, msn şifrenizin hacklenip hacklenmediğidir. Eğer msniniz başka birisi tarafından alındıysa,
-şifreniz
-gizli sorunuz
-bulunduğunuz ülke ve doğum tarihi gibi kişisel bilgileriniz değiştirildiyse, şifrenizi MSN’in size sunacağı ‘şifremi unuttum’ seçeneklerinde geriye almanız çok zordur. Çok zor derken, alabilme ihtimaliniz %1 civarında… Eğer kayıt esnasında msn’den başka (örn: yahoo) email adresi belirttiyseniz, en kolay metod budur. Diğer email adresinizi verdiğiniz anda şifre oraya gönderilecektir ve onunla tekrar hotmail sayfasına gelip yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Gizli sorunuzu doğru cevaplayarak adresinizi geri almak istiyorsanız, hotmail.com ana sayfasındaki ‘Şifremi Unuttum’ (Forgot your password?) seçeneğini tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda, email adresinizi ve resim içinde verilen ve gözle bile okunması zor olan karakterleri tespit edip alttaki boşluğa yazmalısınız:
sifremi unuttum MSN Şifremi Unuttum

Girdiğiniz karakterler doğru ise alttaki ekrana gelmelisiniz:
reset your password MSN Şifremi Unuttum

Buradan ‘Provide account …’ seçeneğine tıklayıp, bulunduğunuz ülke ve seçtiğiniz gizli sorunun cevabını doğru olarak vermeniz gereken ekrana gelmelisiniz:
gizli soru MSN Şifremi Unuttum

Eğer bu ekranda ülke ve gizli soru cevabını doğru verirseniz, şifrenizi sıfırlayacağınız ekran gelecektir. Orada yeni şifrenizi oluşturduğunuzda, mutlu sona ulaştınız demektir. icon smile MSN Şifremi Unuttum

Yazıyı bitirmeden evvel, msn’inizin başka tarafından ele geçirilmemesi veya hacklenmemesi için alabileceğiniz 1-2 önlemden bahsetmek istiyorum. Bunlardan ilki,MSN’im hacklendi yazısına yapılan yorumlardan:
Bide Insanlar neden hotmailden mail alarak kendilerine MSN adresi oluşturmakta ısrar ederler anlamam. Oysaki yahoo.com veya diğer domainlerden alacağınız bir mail adresi ilede MSN adresine sahip olabilirsiniz.

Bence de teklif gerçekten çok mantıklı. Eğer hotmailden email adresini sadece msn kullanmak için açıyorsanız, bunu yahoo üzerinden yapmanız çok daha sağlıklı. Yahoo, hotmaile göre daha güvenli ve şifrelerin başkaları tarafından alınması daha zor.

Aynı yorumda şu öneriler de var:
MSN hesabınızı oluştururken başka mail adresi kullanmak (örn. adimsoyadim@yahoo.com) gizli sorunuzu ve yanıtını olabildiğince karmaşık ve daha sonra kendinizin hatırlayacağı şekilde belirlemek, ayrıca MSN de kişi listenizi export edebiliyor ve daha sonra başka bir zaman Import edebilirsonuz. Bunu zaman zaman yaparsanız MSN hesabınız eklendiğinde arkadaş listenizi başka bir MSN adresi alarak, yeni açtığınız hesabınızı Import edebilirsiniz. Böylece hesabınızın hacklendiğini arkadaşlarınıza duyurabilirsiniz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli bir noktada MSN görüşmleriniz sırasında kimseden dosya almamanızdır. Özellikle “Bak MSN Space ime nasıl olmuş gibi mesajlara kanmayın tıkladığnızda MSN adresiniz hackleniyor olabilir.

MSN’iniz hacklendiği zaman en hızlı ve etkin yapabileceğiniz arkadaş listenizin tamamına email atıp durumdan haberdar etmenizdir. Yeni adres aldığınız zaman eski arkadaşlarınızı listenize ekleyerek zararı en aza indirmiş olacaksınız. Bilgisayar ve internet kullanmaya yeni başladıysanız, bu önlemlere gerçekten çok önem vermelisiniz. Konular hakkındaki bilgi eksikliğinizi kötüye kullanmak isteyen birçok kişi olacaktır.

 1. msn hack
 2. msn sifremi unuttum
 3. hotmail sifremi unuttum
 4. hotmail.com sifremi unuttum
 5. msn nasil hacklenir
 6. msn hacklemek
 7. hack msn
 8. msn gizli soru
 9. msn hacklendi
 10. msn hackleme
 11. sahte msn
 12. msn fake
 13. msn sifre sifirlama
paylaş:

Yorum Yap