Motor Bölümü nedir, nasıl bir bölüm, ne iş yapar, ne işe yarar, iş imkanları alanları, bilgi ve yorumlar

Sponsorlu Bağlantılar

Motor Bölümü İle İlgili Bilgiler, Motor Bölümü Hakkında Bilgi Kısa, Motor Bölümü İle İlgili Yorumlar ve Tanıtımı, İş İmkanları, İş Olanakları ve İş Alanları

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Motor bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Motor Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Sponsorlu Bağlantılar

Motor Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı 

Motor programının amacı, her türlü motorun yapımı, bakımı ve onarımı alanında çalışacak ara insangücü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Motor programında atölye, teknoloji, malzeme bilgisi, matematik, teknik resim, beden eğitimi, atölye planlaması; ikinci yılda, fizik, kimya, genel mekanik, termodinamik, cisimlerin dayanımı gibi dersler kuramsal ve uygulamalı olarak okutulur. Öğrencilerin staj yapması zorunludur.

Gereken Nitelikler 

Bu bölüme gireceklerin, bedence güçlü ve sağlam pratik zekâya, mekanik yeteneğe, el-parmak becerisine sahip kimseler olması gerekmektedir. Ayrıca lisedeki fen derslerinde kuvveti yetişmiş olma, başarıda büyük kolaylık sağlar.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Motor bölümü mezunları “Motor Teknikeri” unvanı kazanırlar. Bir motor teknikeri, çalıştığı kurumun yapısına göre mühendisten aldığı emirleri işçiye uygulatabilen ara eleman fonksiyonunu görmektedir.

Çalışma Alanları

Motor programını bitirenler genellikle otomotiv endüstrisinde veya motor tamir atölyelerinde çalışabilirler, isterlerse kendileri özel işyeri açabilirler.

Motor Nedir, Motor Ne İş Yapar, Motor Maaşları, Motor İş İmkanları, Motor İş Çalışma Alanları, Motor Mesleği Hakkında Bilgiler, Motor Bölümünün Geleceği, Motor Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Motor Bölümü Tercih Edilir mi, Motor Tanıtımı, Motor Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Motor Mezunları Ne İş Yaparlar , Motor Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Motor İş Bulma Durumu

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap