MHRS hastane randevusu nasıl alınır? Hastane randevu sorgulama ve iptali, Alo 182 telefonla randevu alma ücretli mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Hastane randevu sorgulama - MHRS 182

E-devlet sistemiyle birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bundan önceki dönemde ortaya çıkan  devlet hastanesi kuyrukları artık bilenler için hüzünlü bir anı olarak hafızalarda yer tutacak.  Çünkü şimdilerde hem telefon sistemiyle hem de internetten kolayca randevu almak ve hiç sıra beklemeden tam zamanında hastaneye giderek tedavi olmak mümkün. Alo 182 hastane hattı ile randevu almak ücretsizdir fakat telefonla konuşma ücreti normal sabit hat kapsamında faturalandırılır. Yani sadece konuştuğunuz telefonun parasını veriyorsunuz, bunun dışında ekstra bir masraf yok. İnternetten ise http://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/ linkine tıklayarak yine ücretsiz olarak istediğiniz gün ve saatte randevu alabiliyorsunuz. İşte detaylar…

Sponsorlu Bağlantılar

Hastane randevusu kendi adınıza olduğu gibi bir yakınınız adına da alınabiliyor. Bunun için yani hastane randevu sorgulama yapmaya mhrs.com sitesine girmeniz gerekiyor.

HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

MHRS randevu için aşağıdaki linke tıklayın! Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra “Randevu Al” butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

HASTANE RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN 

HASTANE RANDEVU kısmına tıkladığınızda önünüze aşağıdaki gibi bir panel açılacak. MHRS randevu için TC numarınızı ve parolanızı girin.

screen-shot-2014-02-06-at-1.29.56-pm.png (486×254)

 

 

MHRS AİLE FERTLERİ İÇİN RANDEVU ALABİLİR MİYİM?

İşlemler T.C. Kimlik numarası üzerinden yapıldığından bütün Aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi Kimlik numaraları ve Kimlik bilgileri ile hesap oluşturmalısınız. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.

HASTANE RANDEVU TELEFONU NE?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır.Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir.Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir.Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir.Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

HASTANE RANDEVU TELEFONU ALO 182 MHRS RANDEVU HATTI ÜCRETLİ Mİ?

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182′ yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK’ ya göre Türkiye’ de sabit hatları aramak 01.04.2013 tarihinden itibarendakikası en fazla 43,89 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir.

İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

Hastane İçi Randevu Alımı;

Hastanelerde görevlendirilen personel yardımı ile kontrol ve konsültasyon randevuları yanında muayene randevusu da alınabilir.

MHRS RANDEVU İPTAL NASIL YAPILIR?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz.

MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki “Randevu Geçmişi” kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki “İPTAL ET”butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

MHRS RANDEVU GÖRÜNTÜLEME

Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki “Randevu Geçmişi”kısmından randevularınızı görebilirsiniz.

MHRS ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL ALABİLİRİM?

Hastane randevu şifrenizi unuttuysanız ne yapmalısınız? Yeni şifre için 3 yol var. Tıklayın yeni şifrenizi oluşturmayı öğrenin

MHRS MOBİL UYGULAMASI

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için “MHRS Mobil” uygulaması hizmete girmiştir.

“MHRS Mobil” cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (app store, play store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2014 yılında güncellenen telefonla randevu alma veya internetten online hastane randevusu sistemiyle ilgili merak ettikleriniz ve sormak istediğiniz soruları yorum yazarak sorabilirsiniz. Elimizden geldiği kadarıyla cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağız…

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap