LC Waikiki Sahibi Kim, Patronu Kimdir, Leyla Zananınmı?

Lcw Leyla Zana ile bağlantılı bir giyim markası değil.

Kökeni Fransız olan firmanın adı ünlü Waikiki plajından esinlenerek ve Fransızca arkadaş anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harflerinden oluştu. 1988′de Malatyalı Küçük ailesinin sahibi olduğu Taha Tekstil, Waikiki’nin Türkiye’de üretimini yaptı. Taha Grubu 1991′de Tema Tekstil’i kurarak markanın Türkiye lisansını aldı. 1997′de ise, Waikiki’nin sahipleri markalarını Tema grubuna sattı.

Halen 47 ilde, 120 bin metrekare satış alanı ve 180 mağazası ile hizmet veren firmanın yönetiminde Safranbolu’lu Dizdar ile Malatya’lı Küçük ve Kısacık ile Fransız Amouyal aileleri bulunuyor. 1997′de LC Waikiki markasının tüm dünyadaki haklarını Tema Tekstil satın aldı ve yapılan anlaşma gereği, markanın ilk sahibi olan Fransız Amouyal
Ailesi’ne, yüzde 7 hisse verildi.

Lcw giyim markasını son 5 senedir özellikle duymayanınız kalmamıştır. Ülke genelinde neredeyse her hanede 1 lcw ürünü var. Fiyatları eskiden daha pahalı olan Waikiki, son 5 senedir çok ucuzlaştı ve son derece uygun bir durumda şu an. Herkes iyi giyinmeli sloganıyla hareket eden LC Waikiki kimin? Bunu merak ettiğinizi biliyorum. Pkk’lıların gibi bir söylenti kulaktan kulağa yayıldı gitti. Oysa LC Waikiki’nin Leyla Zana ile alakası yok.
Bu dedikodular her sene hortluyor. Her yıl LCW Zana’nın deniliyor. Lcw Leyla Zana ile bağlantılı bir giyim markası değil.

LC Waikiki’nin başı, internette dolaşan Leyla Zana yalanından bir türlü kurtulmuyor.

LC Waikiki’nin başı, internette dolaşan Leyla Zana yalanından bir türlü kurtulmuyor.

Hazır giyim sektöründe lider markanın eski DEP milletvekili Leyla Zana’ya satıldığı iddiası iki yıl sonra tekrar yayıldı. Firma,gazetelere ilan vererek şirketin ortaklık yapısında hiçbir değişiklik olmadığını açıkladı.

Kadın, erkek, genç ve çocuk giyim markası LC Waikiki’nin başı, internette dolaşan yalandan bir türlü kurtulmuyor. LC Waikiki’ninLeyla Zana’ya satıldığı yalanı yeniden hortladı

1997 yılından bu yana Türk markası olan fabrikaları ve 51 ilde 250′yi aşkın mağazası ile binlerce insana iş imkanı sağlayan firmanın cirosu geçen yıl 1 milyar 49 milyon liraya ulaştı.

Yılda 130 milyon dolar da ihracat yapıyor. Firma hakkında iki yıl önce de internet üzerinden aynı kampanya başlatılmış ve LC Waikiki’nin eski DEP milletvekili Leyla Zana tarafından satın alındığı öne sürülerek “Verdiğiniz paranın kurşun olarak size geri dönmesini istemiyorsanız, bu firmadan alışveriş yapmayın” denilmişti.

Kökeni Fransız olan firmanın adı ünlü Waikiki plajından esinlenerek ve Fransızca arkadaş anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harflerinden oluştu.

1988′de Malatyalı Küçük ailesinin sahibi olduğu Taha Tekstil, Waikiki’nin Türkiye’de üretimini yaptı. Taha Grubu 1991′de Tema Tekstil’i kurarak markanın Türkiye lisansını aldı.

1997′de ise Waikiki’nin sahipleri markalarını Tema Grubu’na sattı. Halen firmanın yönetiminde Safranbolulu Dizdar ile Malatyalı Küçük ve Kısacık ile Fransız Amouyal aileleri bulunuyor.

1997′de LC Waikiki markasının tüm dünyadaki haklarını Tema Tekstil satın aldı ve yapılan anlaşma gereği, markanın ilk sahibi olan Fransız Amouyal ailesine yüzde 7 hisse verildi.

paylaş:

Yorum

  1. bende leyla zanaya ait oldugunu duydum ve alışverişi kestim önüme gelenede söyledim

  2. yalan haber küçük ailesi malatyanın saygın ailelerinden derler ya on numara beş yıldız o türden yani vahap küçük amcayla şans eseri tanıştıp iş gereği evine misafir oldum İstanbul dan malatya ya gidişimde ben evine gidene kadar kahvaltı masasında beni beklediğini gördüm son derece mütevazi hoşgörülü vahap ağa nün çevresindeki tanıdığı tanımadığı herkesin derdine derman olherkesin an bir insan firmanın da hiç bir şekilde böyle bir olayla uzaktan yakından alakası yok tamamen safsata be başarıyı baltalamak adına uydurulan bir yalan isterim ki vahap ağayla tanışmanız

Yorum Yap