Laptop CD’siz kendi içinden format atma, dizüstü netbooka format nasıl atılır

Laptop CD’siz kendi içinden format atma, dizüstü netbooka format nasıl atılır

Arkadaslar xp+vista [recovery olanlar] niz hasar mı gördü zor mu açılmaya başladı format mı gerekıyo cd niz yoksa  işte size
cdsiz format atma:

bilgisayarınızı yeniden başlatın yeniden başlatılıyor yazısı geldiğinde
ctrl+f11 e basın recovery yazısı gelene kadar sonra bırakın kendi kendine format atsın
onarsın pc nızı 2 bölüme
ayırdığınz hdd nin 2 bölümünüde siliyo ve işlem bittikten sonra makinanız ilk günkü gibi
oluyor

buraya dikkat [recovery olanlar] olmayan denemesin

CS’siz laptopa format atmak için yapmanız gerekenler:

http://www.kont.com.tr/tr/onemliuyarilar.asp?id=2

ACER – Ürün Kurtarma, Yeniden Yükleme Çözümleri

Değerli müşterimiz,

Ürün kurtarma CD’ si ve yeniden yükleme alternatif yöntemleri aşağıda sıralanmıştır.

Bir Recovery (Kurtarma) CD si oluşturmak: Windows ortamında masaüstünde yer alan Acer eManager kısayolu tıklanarak açılan menüden Acer eRecovery seçeneği yardımı ile geri yükleme CD leri oluşturulabilir. İşletim sistemini ve sürücüleri yeniden yüklemek gerektiğinde bu CD kullanılarak sistem hard diski imaj alındığı konumuna geri döndürülebilir.

eRecovery yardımı ile System Recovery yapmak: Fdisk ve benzer uygulamalar ile hard diskteki bölümler silinmemiş ise, boot (açılış) esnasında ALT+F10 (ALT ve F10) tuşlarına beraberce basılıp Recovery menüsüne ulaşılarak System Recovery (sistem geri yükleme) işlemi yapılabilir.

İşletim sistemi kurup destek sitesinden sürücüleri indirmek: Notebookun altında yer alan Lisans Key yardımı ile herhangi bir Windows kurulum CD ‘sinden işletim sistemi kurularak http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html sitesinden indirilen aygıt sürücüleri yüklenebilir.

NOT: Bu işlemler yapılırken karşılaşılan tüm Şifre (Password) değerleri şayet kullanıcı tarafından değiştirilmemiş ise “000000” (altı adet sıfır) dır.

paylaş:

1 Yorum

  1. arkadaslar packard bell marka lap topum var pc aciliyo fakat baslatilamiyodu format atmaya ugrastim denedim sonunda buldum aslinda cok kolay benim pc de [AltGr ve f10 ayni anda pc yi acarken basinca cd siz format atiliyo kendiliginden sizi yonlendiriyo ama format atildiktan sonra digerleri gibi ayri bir vindows dosyasina eskiden yuklu programlari atmiyo tamamen siliyo eger yardimci olabildi isem ne mutlu

Yorum Yap