Kültürel öpüşme nedir, erkekle kızın öpüşmesi şekilleri, kadın kadına öpüşme dudak dudağa öpüşmek

 Etiketleri:uc kez opusmek, japonyada yanaktan opmek, öpüşme kültürü, yanağı üç kez öpmek ne anlama gelir, avrupa yanağı üç kez öpmek, öpüşme gifleri hareketli, dort kere opmek ne anlama, üç kere öpme, hareketli dudaktan öpme öpüşme, 4 kere yanaktan öpmenin anlamı, 4 defa yanak öpmek, avrupada yanaktan öpüşmek, 3 kere yanaktan öpme

Öpüşmenin anlamı birçok yerde ”Seni seviyorum ” demenin göstergesidir. Fakat her yerde bu anlama gelmez. Avrupalı bilim adamları vakti zamanında öpüşmenin ne olduğunu bilmeyen toplumların olduğunu keşfetmişlerdir. Japonya’da yaşayan Ainu topluluğu sevgilerini yanağı ısırmak şeklinde gösterirler.

Eskimolar, Afrika kabileleri ve Pasifik adasında yaşayanlar ise sevgilerini burunlarını birbirlerine sürterek gösterirler. Antikçağ zamanında eski Mısırda yaşamış olan insanlar ise sevgilerini yüzlerini birbirlerine yakınlaştırıp kokularını içlerine çekerlerdi. Birçok dilde öpücüğün anlamı koklamaktır.

Öpüşme bir de insanlara ”Merhaba” demenin en iyi yoludur. Avrupa ve Güney Amerika’da insanlar birbirlerini selamlarken en çok yanaktan öperler.Bazı erkekler iş görüşmelerinde tokalaşmaktan ziyade yanaktan öpmeyi tercih ederler.

Birçok Avrupalı erkek ve kadın birbirlerine merhaba derken 2 kere yanaktan öperken; Belçika’da üç kere öpmek daha kibar karşılanır. Paris’te yaşayan gençler ise birbirlerini dört kere öpmeyi tercih ederler. Brezilya’da ise bayanlar yanaklarını birbirine değdirip havayı öperler.

Eski zamanlarda ise 500 yıl önce Avrupalı şövalyeler Lordları için savaştıktan sonra kaybedenle kazanan dudak dudağa öpüşürdü. Bu gelenek 1500 lü yıllara gelene dek sürmüş.

Yazışma dilinde ise sevgiler kısmından sonra öpmenin sembolü ”X” şeklinde gösteriliyor.

Öpüşmek bir de saygıyı gösterir. İnsanlar bayraklarını öperek, krallıkla yönetilenler kralın ayağını öperek, yaşlılarımızın eli öpülerek onlara karşı saygılı olduğumuz belirtilir.

Öpüşmek, insanlık tarihinin başlangıcından bugüne kadar duygularımıza tercüman olmaya devam ediyor.öpüşmek opusme sekilleri dudak dudağa öpüşmek kadınlar öpüşüyor japon öpüşmesi kadınlar öpüsmesı opusmek öpüşmek aşk dudak öpüşmeleri izle dudak öpüşmeleri kadinlar brezilyada dudak öpüşmeleri kadın kadına öpüşmek sevgili öpüşme erkek kadını dudaktan dudağa öpüşüyo izle kadın kadına öpüşmeler izle

paylaş:

Yorum Yap