Kulağa Su Kaçması Durumunda Yapılması Gerkeneler, Kulağa Kaçan Su İçin Ne Yapılmalıdır

Havuzlarda, yazın tatilde denize girdiğimiz zamanlarda veya sadece kısa bir duş almak istediğimizde bile kulağımıza su kaçabilir. Peki kulağa kaçan su kulağa ve duymaya zarar verirmi. Kulağa su kaçarsa hemen alel acele doktora mı koşmalıyız yoksa bu sorunu kendi kendimize de halledebilirmiyiz. İnsanlar kulaklarına su kaçtığı zaman ne yapmalıdır. İşte tüm bu sorulara cevaplar verebilmek için burada sizlere kulağa su kaçması durumunda yapılması gerekenleri sıralıyoruz:

Kulağımızda hissettiğimiz, korku filmlerini aratmayan türde sesler eşliğindeki ağrı ile kendini gösteren kulaktaki bir damlacık su çok can yakıcı durumlara yol açabilir. Dikkate alınmadığı takdirde kulağın yapısına zarar verebilir. Peki bu su damlasından nasıl kurtulabiliriz?

Uzmanlara göre her yıl binlerce kişi aynı şikayetle doktorun kapısını çalmaktadır. Tedavi edilmediği sürece kulak enfeksiyonlarına neden olabilecek bu durum bakterilerin üremesini hızlandırır. Ayrıca iç kulakta sıvı salgılanmasıyla görevli gözenekler dahi zarar görebilir.

İşte bu sıkıntılı durumla başa çıkabilmek için pek çok yöntem mevcuttur. Kulağa su kaçmasını önleyen kulaklık en çok tercih edilen önlemdir. Diğerleri ise şu şekilde sıralanabilir:

Kulağınıza su kaçmasını önleyecek sağlıklı ve güvenilir kulak tıkacı ürünleri nelerdir? Tıklayınız….

– Yüzmekten bıkıp kıyıya çıktığınızda kulaklarınızı iyice kurulayın. Başınızı sağa ve sola sallayarak su damlalarının akmasını sağlayın.

-Kulağa kaçan sudan kurtulmanızı sağlayan damlaları kullanabilirsiniz. Eğer yakında eczane yok ise alkol ile beyaz sirkeyi karıştırıp aynı etkiyi yaratacak bir damla elde edebilirsiniz. Ancak kulağınızda daha önceden ortaya çıkan bir sorun varsa hiç bir işlem yapmadan doktora başvurun.

– İçinde yüzdüğünüz suyun pH değerinin normal seviyede olduğundan emin olun. Temiz su bakterilerin üremesini engelleyecektir.

-Tüm bu önlemlere rağmen hala kulağınızda su hissediyorsanız düşük ısıda fön makinesi ile suyu kurutabilirsiniz. Ancak makineyi kulağınıza fazla yaklaştırmayın ve başınızı sağa sola sallamay unutmayın.

paylaş:

Yorum Yap