Kudret Narı Macunu nedir, faydaları nelerdir, ne işe yarar, kullanım alanları ve şekli, nasıl hazırlanır

Kudret Narı Macununun yararları

Şifalı bitkiler içinde önemli bir yere sahip olan kudret narı macununun faydaları hakkında bilmek istedikleriniz aşağıda ki makalede melekler smile

Kudret narı macunun sağlığa faydaları çok çeşitli ve çok yönlüdür. Kudret narı macununun biyoaktivte yönünden çok zengin bir meyve olduğu bilinmektedir. Salatalığa benzeyen ve hafif acımsı bir tadı olan kudret narı, içerisinde bulunan lektin adı verilen bir tür insülin reseptöre nedeniyle, tatlı yeme isteğini bastırmak için kullanılmaktadır. Tatlı yeme isteği, diyabetli hastalarda ve aşırı kiloları olan şişman kişilerde zararlı yan etkiler doğurabilir. Bundan dolayı hazırlanan kudret narı macunu ile zayıflama, iştah kesme, glikemik dengenizi sağlama, hızlı zayıflama, çabuk kilo verme gibi faydalar sağlayabilirsiniz. kudret narı macunu ayrıca ülsere, pekliğe, selülite, bölgesel kilolara ve bölgesel zayıflamaya, karaciğer hastalıklarına , cilt lekelerine bitkisel şifa kaynağıdır.

paylaş:

1 Yorum

  1. Verdiğiniz bilgiler çok güzel ve hemen kudret narı ekmek için araştırmaya girdim bunun ekimi ve bakımıda kolay olduğunu öğrendim bu nedenle hemen nette tohum bulmaya çalıştı ve http://1cicek.net/index.php?s=ayrinti&URID=37 buradan tohumu temin ettim bakalım nasıl bir bitki olacak.
    Diğer yazılarınızda buluşmak dileğiyle.
    Ayfer TATLI

Yorum Yap